Az Európai Unió üres ígéretekért cserébe ad több száz milliárdos segélyeket a korrupt Palesztin Hatóságnak.
Az Európai Unió még mindig hajlandó elfogadni a Palesztin Hatóság üres ígéreteit egy „demokratikus, átlátható, hatékony és fenntartható kormányzati rendszer” megteremtéséről és újabb, egyre nagyobb összegű támogatásokat folyósít erre a célra.
Az iráni háború alatt is
Izrael Iránnal vívott háborúja során az Európai Unió bejelentette, hogy mintegy 86,9 milliárd forintnyi összeget utal az ENSZ Palesztin Menekülteket Segélyező és Munkaközvetítő Hivatalának (UNRWA) és a Palesztin Hatóságnak.
A közlemény szerint „59,25 milliárd forintot különítettek el a Palesztin Hatóság támogatására a közszolgáltatások biztosítása érdekében, beleértve a tanárok, közalkalmazottak és egészségügyi dolgozók fizetését,” míg a fennmaradó 27,65 milliárd forintot az UNRWA kapta.
Csak normalitást kérnek cserébe
Az Európai Unió Palesztin Hatóságnak nyújtott hozzájárulása mögött egy 640 milliárd forintos, többéves „Átfogó Támogatási Program” áll, amelyet az EU 2025 és 2027 között oszt szét. A program alapját egy 2024. júliusi nyilatkozat képezi, amelyet a Palesztin Hatóság és az Európai Bizottság írt alá.
A nyilatkozatban benne van az is, hogy a Palesztin Hatóságtól az újabb támogatásokért cserébe átfogó reformokat hajt végre a demokratikus, átlátható és fenntartható kormányzás, a gazdasági stabilitás és a korrupció elleni küzdelem érdekében.
Még a látszatra sem adnak
Az EU segélynyilvántartása szerint 2011 és 2023 között az Európai Unió több százmilliárd forintot adományozott a Palesztin Hatóságnak, hogy működőképes demokratikus intézményeket hozzon létre. Ez a cél annyira alapvető volt, hogy a 2017–2020 közötti „Közös Stratégia Palesztina Támogatására” az Európai Unió „nem alku tárgyát képező alapelvei” között említette.
A Palesztin Hatóság törvényei előírják, hogy az elnökválasztást négyévente kell megtartani, és az elnök csak egyszer választható újra. Ennek ellenére 2005 óta nem tartottak választásokat. Mahmúd Abbász jelenleg első négyéves ciklusának 21. évét tölti. A legutóbb parlamenti választások 2006-ban voltak.
Abbász kérésére a nemzetközileg terrorszervezetként nyilvántartott Hamászt nemcsak hogy engedték indulni, de a 132 parlamenti helyből 74-et meg is nyert. 2018 decemberében Abbász feloszlatta a régóta nem működő parlamentet, és „hat hónapon belül” új választást ígért, amit 2021 májusára terveztek, de később lefújta, amikor világossá vált, hogy a Hamász újra győzne.
Az Európai Unió még mindig hajlandó elfogadni a Palesztin Hatóság üres ígéreteit egy „demokratikus, átlátható, hatékony és fenntartható kormányzati rendszer” megteremtéséről és újabb, egyre nagyobb összegű támogatásokat folyósít erre a célra.
Terrorköltségvetés
A program alapját képző nyilatkozatban az Európai Unió beérte annyival, hogy a Palesztin Hatóság egy úgynevezett „Állampolgári Költségvetés” formájában tegye közzé pénzügyi terveit.
A Palesztin Hatóság az egyik legnagyobb egy főre jutó külföldi támogatásban részesülő szervezet. Utoljára 2018-ban tette közzé teljes költségvetését. Akkor kiderült, hogy legalább 42,9 milliárd forintot különített el terrorcselekményekért börtönben ülő vagy onnan szabadult terroristák „jutalmazására”, valamint további 53,6 milliárd forintot a sebesült terroristák és az elhunytak családjai számára.
Nyilvánvaló, hogy az Európai Unió szándékosan vak és alapelve lett, hogy bármennyire is hibás a rendszer, a megoldás mindig az, hogy még több pénzt adunk a Palesztin Hatóságnak. A palesztin vezetők pedig ezt úgy értelmezik, hogy elfogadja és hallgatólagosan jóváhagyja tetteit, politikáját és csalásait.
Ezt a cikket szerkesztőségünk a sábát beállta előtt készítette és előre időzítve jelent meg az oldalon.