Hadházy Ákos esete Netanjahuval, az izraeli zászlókkal és a dunai sétahajókkal

A Neokohn szerkesztője

Legutolsóként még Hadházy Ákos is beleszállt a Budapestre látogató Benjamin Netanjahuba.

Amint arról a Neokohn is beszámolt, a magyar politikai élet szereplőit nem hagyta hidegen Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök látogatása. Mint összefoglalónkban írtuk, a Fidesz és a Tisza kivételével szinte valamennyi pártból voltak politikusok, akik háborús bűnösnek bélyegezték a hazánkba érkező izraeli miniszterelnököt, valamint kritizálták a Nemzetközi Büntetőbíróságból való kilépést. Ebbe a sorba állt be Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő is, aki egy igencsak összeesküvés-elmélet-szagú és hangulatkeltő bejegyzést tett közzé vasárnap délben.

Hadházy Ákos idilli összesküvés-elmélete

“Tegnap esti idill a Dunán: egy sétahajó ringatózik a hullámokon fel alá, amit a vízen három rendőrségi motorcsónak, a rakpart két oldalán pedig TEK-esek, tűzszerészek, vegyi osztag követett  ide-oda. A hidakon izraeli zászlók és rendőrök tömege figyelte a hajó utasait.” – kezdte a bejegyzését Hadházy, hozzátéve, hogy “a szemtanúk szerint összesen két ember ült az asztalnál”. Ezen a ponton rögtön érdemes megjegyezni, hogy a képviselő által csatolt képek ezt nem támasztják alá.

“A körítés szerint a szerelmetes pár egyik tagja az országát módszeresen kifosztó és putyini mintára a teljes diktatúrába vezető magyar miniszterelnök, a másik a háborús bűnökért világszere körözött, hazájában korrupcióval vádolt izraeli miniszterelnök volt. Gondolom, élvezték az életet, közben pedig azon beszélgettek, hogyan tudnák még jobban kifosztani a hazájukat és tönkretenni a világot. 

Minden szégyenünk benne van ebben a néhány idilli képben” 

– írta Hadházy, aki állításai “alátámasztására” pár homályos, ügyesen összeválogatott képet is közölt.

Csak Hadházy Ákos és Novák Előd szavazott Izrael ellen az Országgyűlésben

A nyilatkozatot 168 igen, 2 nem, és 4 tartózkodás mellett elfogadta a magyar parlament.

Sok hűhó semmiért

Először is fontos megjegyezni, hogy a sétahajók látványa mindennapos a Dunán, ebben nincsen semmi különleges. Másodszor, aki az elmúlt napokban járt a rakparton, az valóban szembesülhetett azzal az erős rendőri jelenléttel, amely a világ egyik legveszélyeztetettebb hivatalát viselő izraeli miniszterelnök védelmét hivatott biztosítani. Jelen sorok írója is tanúsíthatja, hogy a Four Season hotelben megszálló izraeli miniszterelnök miatt készenléti rendőrök, TEK-esek és egyéb szolgálatok egyenruhásai vigyázták a Duna mindkét szakaszát, nemcsak a Hadházy által említett szombat esti időpontban, hanem napokon keresztül.

Ez a bevett biztonsági protokoll minden jól működő országban. 

Hasonló a helyzet az izraeli zászlókkal is, amelyek már napok óta ott voltak az Erzsébet- és Lánchídon, nem pedig a szóban forgó sétahajó miatt lettek kitűzve. Az egyébként továbbra is rejtély, hogy „az izraeli zászlók tömegének” hangsúlyozásával mit akart sugallni Hadházy, megfogalmazása alapján azonban aligha mondható, hogy szívből örült volna az izraeli lobogók látványának… utolsó sorai (“minden szégyenünk benne van ebben a néhány idilli képben”) is ezt támasztják alá. Ez még rendben is lenne, hisz

nem kötelező minden magát a demokratikus értékek koronázatlan bajnokának tartó demagógnak rajongania a Közel-Kelet egyetlen demokráciájáért.

Tizennyolc magyar és izraeli zászlót törtek le a Lánchídon

Négy külföldi elkövetőt vettek őrizetbe a rendőrök a Lánchídon. Mutatjuk az ügy részleteit!

Mindent egybevetve, a Hadházy által előadott történet hitelessége, az állítólagos ‘szemtanúkkal’ és pár homályos képpel, azért elég gyenge lábakon áll. Mindenesetre, a játék kedvéért vázoljunk fel három lehetséges forgatókönyvet az előbb elmondottak alapján:  

  1. A sétahajónak semmi köze nem volt Netanjahu látogatásához, és Hadházy “szemtanúi” (akik maguk sem voltak biztosak abban, kik voltak a hajón – ezt mutatja az is, hogy a képviselő a ‘körítés szerint’ kifejezést használta, ami egyértelműen feltételezésre, illetve következtetésre utal a részéről, nem pedig tényekre és szemtanúk vallomására) egy hétköznapi turistahajót láttak, amely végighaladt a Dunán, az izraeli miniszterelnök védelmére kirendelt rendőrségi hajók (a bejegyzés mellé csatolt képeken mindösszesen egy látszik) pedig elkísérték egy szakaszon a biztonsági protokollnak megfelelően. Hadházy állításait egyébként cáfolta  a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója is, aki azt írta, hogy a képviselő története hazugság, és Orbán Viktor nem tartózkodott a hajón.
  2. A szigorú biztonsági protokollra fittyet hányva, valóban Benjamin Netanjahu és Orbán Viktor tartózkodott a hajón, Hadházy képviselő úr pedig telepatikus képességeivel lehallgatta beszélgetésüket a “világ tönkretételéről”. A nemzetközi biztonsági protokollok, különösen egy háborúban álló ország miniszterelnöke esetében, szigorúan szabályozzák a nyilvános és kockázatot jelentő helyszínek látogatását. Egy éjszaka kivilágított sétahajó a Dunán – nyitott, mozgó és nehezen biztosítható helyszínként – rendkívül sebezhető célpontnak számít, különösen egy olyan vezető számára, mint Benjamin Netanjahu, aki Irán, a Hamász és más terrorszervezetek első számú célpontjai közé tartozik. A part menti környezet számtalan potenciális fenyegetést rejt, amelyeket még a legalaposabb biztonsági előkészületekkel és legfejlettebb védelmi eszközökkel is nehéz teljes mértékben kizárni. A látogatás során ezt mindenki láthatta, amikor az Orbán- és Netanjahu-házaspár koszorút helyezett el a Duna-parti Cipők emlékműnél. A megemlékezés idejére a biztonságiak egy hatalmas fehér falat húztak fel a miniszterelnökök védelmére. Épp ezért a gyakorlatban nehezen elképzelhető, hogy két ilyen magas rangú vezető nyílt vízen, egy kivilágított, golyóálló üveg nélküli sétahajón vacsorázva töltsön el huzamosabb időt.
  3. A harmadik lehetséges forgatókönyv hasonlít a másodikhoz, e szerint azonban a Hadházy által említett “szerelmespár” másik tagja nem Orbán Viktor, hanem Sara Netanjahu volt. Ez a változat is csak a már említett biztonsági protokollok súlyos megsértésével valósulhatott meg.
Netanjahuék a Duna-parton, jobboldalt a fehér biztonsági fal.

Hadházy Ákos és Izrael

Bármi is legyen igaz a Hadházy Ákos által előadott történetből, tény, hogy a képviselő track-recordja nem a legékesebb, ha Izraelről van szó. Amint azt a Neokohn is megírta, az október 7-i Hamász mészárlást követően a magyar Országgyűlés 168 igennel, 2 nemmel, és 4 tartózkodás mellett elfogadott egy, a terrorizmus elítéléséről és az áldozatok melletti kiállásról szóló politikai nyilatkozatot.

A két „nem” szavazatot Hadházy Ákos és Novák Előd adta le.

Hadházy előzetesen jelezte, hogy nemmel fog szavazni, amit többek között azzal magyarázott, hogy szerinte „a politikai nyilatkozat olyanokkal ijesztgeti a magyarokat, hogy az Európába ellenőrzés nélkül, nagy számban beengedett migránsok közt ott vannak a Hamász és más terrorszervezetek megbízottjai”. A mindenhez is értő képviselő úrnak ezúton is szeretnénk ajánlani a Neokohn egy hónappal ezelőtti cikkét, melyben részletesen beszámoltunk arról, miként jutott be menekültként egy gázai hamászos Nagy-Britanniába.

Mint kés a vajon: „menekültként” jutott be Angliába egy Hamász terrorista

Szabadon lófrálnak Európa-szerte a veszélyes Hamász-terroristák.

Mutatjuk a Benjamin Netanjahut sipítozva „háborúsbűnösöző” magyar politikusokat

A Fidesz és a Tisza kivételével szinte valamennyi párt politikusai vadul bírálták a hazánkba látogató izraeli miniszterelnököt. Összefoglaló.

Hende Olivér összes cikkét elolvashatja itt.

Kattintson ide, ha hozzá kíván szólni a Facebookon! További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.