Telegraph: Donald Trump amerikai katonák ezreit küldené Magyarországra 

Donald Trump elnök felvetette a Németországban állomásozó amerikai katonák átcsoportosítását Magyarországra.

Donald Trump azt fontolgatja, hogy kivonja az amerikai katonák Németországból és átcsoportosítja őket Kelet-Európába – tudta meg a The Telegraph.

Trump dühös

A brit lap szerint Trumpban felmerült, hogy mintegy 35 000 aktív katonát von ki Németországból, ami tovább rontatná a jelenleg is nehézkes amerikai-európai kapcsolatokat.

Az amerikai elnök, aki többször is figyelmeztetett, hogy Európának többet kell áldoznia védelmi képességeire, és egyre frusztráltabb, hogy a kontinens „háborút szorgalmaz” – mondták az amerikai kormányzathoz közel álló források a The Telegraphnak.

Trump leszámol a woke-kal: leszerelik a transzneműeket az amerikai hadseregből

Csak férfiak és nők szolgálhatnak ezentúl az amerikai hadseregben.

Az Egyesült Államokon kívül mintegy 160 ezer aktív szolgálatot teljesítő katona állomásozik, akiknek egy nagy része Németországban van.

„Trump dühös, hogy úgy tűnik, ők [Európa] háborút sürgetnek”

– mondta egy Fehér Házhoz közeli forrás.

Brian Hughes, az Egyesült Államok nemzetbiztonsági szóvivője elmondta: „Bár nincs konkrét bejelentés küszöbön, az amerikai hadsereg mindig mérlegeli a csapatok átcsoportosítását a világ különböző pontjain, hogy a lehető legjobban kezelje az érdekeinket fenyegető aktuális fenyegetéseket”.

Várjuk a NATO felháborodását: Törökországban kapott menedéket a Hamász vezetése

A lépés „drámai” következményekkel járhat az Izrael és a Hamász között folyó tűzszüneti tárgyalásokra nézve – írja az izraeli közszolgálati műsorszolgáltató.

Magyarország

A Telegraph úgy értesült, hogy Donald Trump elnök Németországból Magyarországra csoportosítaná át a kivon erőket, amely jobb kapcsolatot ápol Oroszországgal, mint a többi európai uniós tagállam.

A csütörtöki brüsszeli rendkívüli EU-csúcson Orbán Viktor magyar miniszterelnök például megvétózta az Ukrajna támogatására vonatkozó uniós kötelezettségvállalást, amelyet az összes többi tagállam aláírt.

Trump ötlete szerint az átcsoportosítások azokba a NATO-országokba történnének főleg, amelyek a védelemre fordított GDP-célok (2%) elérése érdekében megemelték védelmi kiadásaikat.

A felvetés tehát része a Trump-kormányzat azon tervének, hogy az amerikai NATO-kötelezettségvállalást úgy alakítsa át, hogy az a magasabb védelmi kiadásokkal rendelkező tagországoknak kedvezzen.

Levegőben a B-52-esek: az amerikai és izraeli légierő már készül Irán bombázására

Izrael és az Egyesült Államok légiereje nagyszabású stratégiai hadgyakorlatot hajtott végre a Földközi-tenger felett.

Trump többször bírálta a NATO-országokat, amiért nem teljesítik a jelenlegi két százalékos célt, azzal érvelve, hogy az egyenlőtlenség igazságtalanul ró terheket az Egyesült Államokra.

A héten a NATO átalakításának részeként felvetette, hogy az USA esetleg nem védi meg azokat a NATO-szövetségeseket, amelyek nem teljesítik a kiadási célokat.

Trump első hivatali ideje alatt már egyszer elrendelte közel 12 000 katona kivonását Németországból, ahol az Egyesült Államoknak több jelentős katonai létesítménye van, köztük a Ramstein légibázis is, az Egyesült Államok Európai Parancsnokságának főhadiszállása. A lépést azonban Joe Biden később leállította.

A hét elején a következő német kormányt várhatóan megalakító két politikai párt megállapodott abban, hogy lazítanak az ország hitelfelvételére vonatkozó alkotmányos korlátozásokon, lehetővé téve az egybillió eurós védelmi és infrastrukturális kiadásokat.

WSJ: Izrael és Oroszország közösen próbálta megmenteni a szír diktátort

A The Wall Street Journal szerint az Aszad bukása előtti héten Izrael megpróbált egy alkut kieszközölni a Trump-kormányzattal.

Oroszország rakétaszakértőket küldött Iránba az Izrael elleni támadások idején

Több magas rangú orosz rakétaszakértő látogatott Iránba, pont az idő tájt, hogy támadást indítottak Izrael ellen.