“Hőkameráik vannak” – izraeli katonák meséltek a Hamász gyilkos taktikájáról

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

A Gázai övezet északi részén fekvő Bét-Hanúnban, ahol tíz izraeli katona halt hősi halált a múlt héten, harcoló IDF-harcosok meséltek a kihívásokról, amelyekkel szembe kell nézniük a csatatéren. 

„Olyan kamerák ellen küzdünk, amelyek közül néhány nagyon kifinomult, és amelyek működése intelligens. A terroristák az alagutakból választják ki, hogy mit aktiválnak a felszínen.

Amikor a kamerákon mozgást észlelnek; ha csak egy drón, akkor nem aktiválják, ha élőerő – akkor aktiválják a robbanóanyagokat”

mesélték az IDF katonái.

„A terroristák egy olyan alagútrendszerben működnek, amely teljes egészében a föld alatt működik, a földön nem lehet azonosítani az ellenséget, mélyen az alagutakban vannak, és nem kell feljönniük, hogy szemtől szemben harcoljanak” – magyarázták az izraeli katonák.

A helyszínen lévő katonák elmondása szerint másfél hete nem láttak terroristákat a felszínen, és az alagutakban folyik a harc.

„A Hamász egész Bét-Hanúnt hatalmas mennyiségű robbanóanyaggal és a légierő fel nem robbant bombáival aknázta alá.

Minden sikátorban és kereszteződésben – a legmodernebb kamerák vannak felszerelve. Hőkamerákkal, amelyek 360 fokban látnak”.

„A kórház volt a biztonságos menedékünk” – kitálalt az egyik gázai terrorista

A gázai Kamal Adwan kórházban letartóztatott egyik terrorista részletesen bevallott mindent az izraeli kihallgatóknak.

A harcosok beszámoltak arról is, hogy a robbanószerkezet felrobbantása után a terroristák előbújnak az alagutakból, hogy rajtaüssenek a sebesültekért érkező izraeli mentőerőkre.

Ezzel együtt az elmúlt napokban az IDF erői 30 robbanószerkezetet semlegesítettek Bét-Hanúnban, és hangsúlyozni kell, hogy a terroristáknak nincs hová menekülniük, az IDF egyik oldalról Bét-Lahiában, a másikról pedig Dzsabaliában kerítette be őket.

Veszteségek

Öt újabb izraeli katona esett el hétfőn a Gázai övezet északi részén, továbbá tízen megsebesültek, nyolcan közülük súlyosan – jelentette az izraeli hadsereg szóvivője.

Az izraeli katonák a Gázai övezet északi részén található Bét-Hanúnban vesztették életüket. A legfiatalabb tizenkilenc, a legidősebb huszonhárom éves volt. A hadsereg egyelőre nem tette közzé haláluk közvetlen körülményeit.

LTC Nadav Shoshani on X (formerly Twitter): "🕯️ CPT Yair Yakov Shushan, 23🕯️ SSGT Yahav Hadar, 20🕯️ SSGT Guy Karmiel, 20🕯️ SSGT Yoav Feffer, 19 🕯️ SSGT Aviel Wiseman, 20These are the names of 5 soldiers from the Nahal Reconnaissance Battalion who fell in battle in northern Gaza today. 8 IDF soldiers were severely... pic.twitter.com/BcWCxvSyVn / X"

🕯️ CPT Yair Yakov Shushan, 23🕯️ SSGT Yahav Hadar, 20🕯️ SSGT Guy Karmiel, 20🕯️ SSGT Yoav Feffer, 19 🕯️ SSGT Aviel Wiseman, 20These are the names of 5 soldiers from the Nahal Reconnaissance Battalion who fell in battle in northern Gaza today. 8 IDF soldiers were severely... pic.twitter.com/BcWCxvSyVn

A hadsereg összesítése szerint a konfliktus 2023. október 7-i kezdete óta 840 izraeli katona esett el, közülük az övezetben 2023. október 27-én megindult szárazföldi harcokban 405-en haltak meg.

WSJ: Jahja Szinvár testvére épp újjáépíti a Hamász gázai terrorhadseregét

A terrorszervezet élelmiszert, segélyt és orvosi ellátást ígérve tölti fel megtizedelt sorait palesztin fiatalok ezreivel – állítja a Wall Street Journal.

Száz gázai terroristával végzett egyetlen éjszaka alatt az IDF

„Ez volt a legjelentősebb éjszaka, amire emlékezhetünk a Gázai övezet északi részének hadműveletei során” – közölte az IDF, amely nem szenvedett veszteségeket a csata során.

““Hőkameráik vannak” – izraeli katonák meséltek a Hamász gyilkos taktikájáról” bejegyzéshez 6 hozzászólás

  1. Az alagutakat el kell árasztani! Eddig azért nem tették, mert tartottak attól, hogy ott tarják a túszokat. A kamerákat ki lehet lőni – távolabbról is.

    • Ezért kellene Izraelnek belemennie a túszalkuba és visszaadni az Izraelben fogvatartott terroristákból annyi létszámút, amennyit csak követelnek, mert ugyan miért is tartogatnák ezeket, csak nyűg a nyakukon? Pár száz terroristával több vagy kevesebb, nem számÍt, ha a kevesebb is ugyanúgy eléri a célját pl., a hőkameráikkal. És miután elengedte a Hamasz az összes izraeli (és más nemzetiségű) fogvatartottat, azután jöhetne az árasztás. Súgd meg az illetékeseknek ez ötletet. 🙂

      • Csakhogy a kormányzatnak a jövőre is gondolnia kell. A korábbi tapasztalatok alapján a korán kötött fegyverszünet eredménye, hogy 3-4 év múlva minden kezdődik előlről. A kormányzatnak gondolnia kell a jövő halottaira és túszair azaz nem legyenek

        • Éppen ezért kell "egy kis" vÍzfürdővel kisöpörni az alagutakból a Hamasz terroristákat, és mire újra felépÍtik magukat, addigra már használatba kerül az új lézeres védelmi rendszer.
          https://neokohn.hu/2022/06/01/lezerkupolaval-vinne-csodbe-az-ellensegeit-izrael/
          A túszok elengedése a Hamasz részéről nem jelent feltétlenül fegyverszünetet. A Hamasz (illetve, Sátán) nem az Izraelben fogvatartott túszok után sÍr, hanem Isten választott népét akarja elpusztÍtani, ezért a harc Izraelben a Messiás újra eljöveteléig tartani fog. Iránnak kezdeti terve ez.