Az Izrael-ellenes kijelentéseiről ismert Alexandria Ocasio-Cortez demokrata képviselő vasárnap azt sugallta hogy az AIPAC Izrael-barát lobbicsoport volt a felelős a demokraták gyenge teljesítményéért a november 5-i elnökválasztáson.
„Ha az emberek arról akarnak beszélni, hogy a Kongresszus tagjait túlzottan befolyásolja egy különleges érdekcsoport, amely egy igencsak népszerűtlen napirendet szorgalmaz, amely a szavazókat elszakítja a demokratáktól, akkor az AIPAC-ról kellene beszélniük” – írta Ocasio-Cortez az X közösségi oldalon megjelent bejegyzésben.
Ocasio-Cortez a progresszív törvényhozók úgynevezett „osztagának” a tagja, akik Izrael-ellenes álláspontjukról ismertek.
Bejegyzése válasz volt Jeremy Slavinnak, Bernie Sanders független szenátor vezető tanácsadójának, aki ezt írta: „Furcsa, hogy egy egész diskurzus folyik a „speciális érdekcsoportokról”, amely teljesen kihagyja a vállalati és iparági lobbit – amelyek messzemenőkig a Demokrata Párt legbefolyásosabb „csoportjai”.
Az AIPAC később válaszolt Ocasio-Corteznek, és ezt írta: „Tényellenőrzés arról, hogy a demokrata szavazók mit találnak népszerűnek, illetve népszerűtlennek”.
Az AIPAC bejegyzés tartalmazott egy grafikát, amely a New York-i és Missouri állambeli demokrata előválasztások összesített szavazatait mutatta, amelyen a „osztag” korábbi Izrael-ellenes tagjai, Jamaal Bowman és Cori Bush vereséget szenvedtek az újraválasztásukért indulva.
Ocasio-Cortez Izraellel szembeni kritikája egészen 2019-ig nyúlik vissza, amikor az izraeli 12-es csatornának adott interjújában bírálta Benjámin Netanjahu miniszterelnököt, miközben azzal érvelt, hogy Izrael politikájának kritizálása nem antiszemita.
Egy korábbi rádióinterjúban Ocasio-Cortez azt mondta, hogy Izrael „bűnös” a palesztin arabokkal való bánásmódban, akiknek szerinte nincs más választásuk, mint „lázadni” a zsidó állam ellen.
Márciusban Ocasio-Cortez palesztin arabok elleni népirtással vádolta Izraelt. Később megvédte a „népirtás” kifejezés használatát, és azt mondta a CNN-nek, hogy a gázai humanitárius válság „átlépte a szándékosság küszöbét”.