A Hit Rádió vendége volt Csepeli György szociálpszichológus, aki Örkény Antal és Grajczár István szociológusokkal együtt koordinálta a Tett és Védelem Alapítvány legújabb magyarországi antiszemita-előítéletesség kutatását, amelyet a Závecz Research végzett 1000 fős reprezentatív mintán. A felmérést a Hamász 2023. október 7-i terrortámadást követően és 2024 márciusában végezték.
A kutató elmondta: az alapkutatás azt mutatta, hogy Magyarországon van egy 15-17 százalékos törzsközönsége az antiszemitizmusnak, míg ezzel szemben van egy nem sokkal nagyobb törzsközönsége a filoszemitáknak, akik a zsidósággal kapcsolatos pozitív attitűdökkel rendelkeznek. A megkérdezettek többsége ugyanakkor inkonzisztens magatartást mutat a kérdésben.
A teljes adás itt hallgatható meg:
A kutatásból az is kiderült, hogy a hagyományos antiszemitizmus csökkenése mellett nőtt a zsidósággal szembeni távolságtartás Magyarországon.
A véleménycikkek nem feltétlenül tükrözik a Neokohn szerkesztőségének az álláspontját.





A szemita hódítók már olyannyira saját birtokuknak tekintik Magyarországot, hogy gúnyosan "Judapest" néven elnevezett üzletet nyitottak Budapesten,
a gój őslakosság képébe nevetnek:
http://uploads.disquscdn.com/images/6384b4d2e0c7ce60c64e84adf518b819690a930519533d0d4e8c9f870124240a.jpg
http://uploads.disquscdn.com/images/1e7d40a12f3c9dcdd2fd77f9dc0c7b3adf783ea23a4b09e50057f1ef0b70e1f6.jpg
Magyarországon nincs antiszemitizmus, csak szemitizmus van, illetve azzal szembeni jogos önvédelem.