A palesztinok hétfőn megismételték felhívásukat, hogy tiltsák meg az izraeli sportolók részvételét a párizsi olimpián a zsidó állam Hamász elleni gázai háborúja miatt.
A Palesztinai Olimpiai Bizottság (POB) hétfőn közölte, hogy levelet küldött Thomas Bachnak, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) vezetőjének, amelyben arra kérte, tiltsa el Izraelt az olimpiától.
A POB szerint az izraeliek a gázai háborúval „megsértik az olimpiai fegyverszünetet”.
A levél kijelentette: „A palesztin sportolók, különösen a gázai övezetben élők számára megtagadták a biztonságos átjutást, és súlyosan szenvednek a folyamatos konfliktus miatt.
A POB azt is állította, hogy „körülbelül 400 palesztin sportolót öltek meg, és a sportlétesítmények lerombolása súlyosbítja a már amúgy is szigorú korlátozások alatt álló sportolók helyzetét”.
A levél emellett hivatkozik a Nemzetközi Bíróság múlt heti, nem kötelező erejű állásfoglalására is, amely Júdea és Szamária izraeli „megszállását” „jogellenesnek” nyilvánította.
Az izraeli és palesztin delegáció hétfőn érkezett a francia fővárosba, hogy felkészüljön az eseményre.
Mielőtt elindult Franciaországba, az Izraeli Olimpiai Bizottság elnöke, Jael Arad a Ben-Gurion Nemzetközi Repülőtéren azt mondta, hogy a 88 fős delegáció „győzelme” a jeles sporteseményen való részvétel.
„Az első győzelmünk az, hogy itt vagyunk, hogy nem adtuk fel, és október 7-e óta több száz versenyen vettünk részt”
– mondta Arad újságíróknak.
Arad az izraeli sportolók fokozott biztonságáról is tárgyalt Párizsban.
„Nem titok, hogy ezek az olimpiai játékok egy kicsit nehezebbek mindannyiunk számára. De teljes mértékben megbízunk a biztonság megszervezésében” – tette hozzá Arad.
„Izrael állam követeinek érezzük magunkat” – mondta. „A sportolóink azért vannak itt, hogy megvalósítsák álmaikat, de van egy további dimenzió is, a nemzet képviseletéé.”





A palesztinok most ezzel a követeléssel elég nagy öngólt lőttek PR vonalon. A világ sportszerető részének már nagyon elege van a kitiltásokból . Szurkólóként szeretnénk látni , hogy a legjobbak mérik össze erejüket . Már az oroszok illetve néhány évtizeddel ezelőtt a rácok kitiltásával illetve korlátozásával is voltak problémáim . Az utóbbi esetben ráadásul egy Schmidt Pál nevezetű pitiáner plagizáló karrierista is fontos szerepet játszott. Az meg egy mítosz , hogy annak idején fegyverszünet lett volna az olimpiák idején. Viszont az egymással hadakozó városállamok átengedték területükön az ellenség sportolóit amikor azok az olimpiára mentek sőt még védelmet is nyújtottak nekik . Izrael amúgy sem fog komoly szerepet játszani az olimpiàn . Eddig összesen 3 aranyérmet szereztek az olimpiákon , igaz ebből kettőt az előzőn jellemző módon pontozásos sportágakban ahol a valós teljesitménynél fontosabb a sportdiplomácia. Az észt és kreativitást igénylő labdasportokban nincsenek sehol .
88 fős delegáció ?
Ejnye … :))
Folyamatosan kiséri őket ez a szám .
Mert csodálói a szám által kódolt személyiségnek.
88 fős delegáció…üzenet értékű
Bizony ez a szám nagy jelentőséggel bír odaát . Nézzük csak , hogy állnak a dolgok . Ed Koch Jew York korábbi polgármestere 88 évesen távozott a zsidók paradicsomába más néven a pokolba. https://youtu.be/l483NGHOak0?si=Y-NlxP4AgwlTg6O0 Dr Ruth a híres hírhedt szexuálterapeuta különleges körülmények közt ünnepelte 88. szülinapját . Ő egyébként 140 centis törpe , nyilván állva jól tudott szopni , gondolom ez része volt a terápiának . https://youtu.be/A67xQTiJD_Y?si=tslE3OOL9SRwRnJg Valahogy az ilyen belterjes gnómok sosem jöttek be igazán , nem tudom te , hogy vagy vele , mert ahogy a mondás tartja kinek a pap , kinek a papné .
Ami a briteknél 007 az a Kohnéknál 88 https://youtu.be/eslMF69ISK8?si=IjYlvFwoI4HVvZI0
🙂
888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888.
Na most lehet ajvákolni .
888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888.
Na most lehet ajvákolni .
Remelhetoleg a szerkesztoseg is olvassa a hozzaszolasokat, es buszke a hozzaszolas rovatra.
" Megbecsüljük és megóvjuk a judaizmus és a cionizmus értékeit, felemeljük a szavunkat a bármely oldalról jövő antiszemitizmus, az úgynevezett „anticionizmus” jelenségeivel szemben."
Elsopro sikerrel……