Késeléses terrortámadás történt egy izraeli bevásárlóközpontban

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Egy szolgálaton kívüli izraeli katona meghalt, egy másik pedig megsebesült egy terrorista késeléses merényletben szerdán az északi Karmiel városának egyik bevásárlóközpontjában – közölte a rendőrség és a mentők. A megölt katonának sikerült megölnie a terroristát, mielőtt összeesett.

A Magen David Adom mentőszolgálat közölte, hogy a két 20 év körüli férfit a nahariyai Galileai Orvosi Központba szállították. A mentőszolgálat szerint kritikus és súlyos állapotban voltak, egyiküket később halottnak nyilvánították.

A térfigyelő kamerák felvételei azt mutatták, hogy a terrorista többször nyakon szúrta az egyik katonát, mielőtt megtámadta a másodikat. Az először megszúrt, és később sérüléseibe meg is halt katona a támadás után még fel tudott állni és tüzet nyitott a terroristára.

A biztonsági tisztviselők később Jawwad Omar Rubia izraeli állampolgárként azonosították a támadót, aki a közeli arab Nahf városból származik.
Figyelem: Az alábbi videó, mely a támadást mutatja alkalmas lehet a nyugalom megzavarására!

Shuki Tahauko kerületi rendőrfőnök elmondta, hogy a terrorista gyalog érkezett a bevásárlóközponthoz. Eli Levy izraeli rendőrségi szóvivő elmondta, hogy a biztonsági erők nem zárták ki azonnal, hogy további fenyegetések vannak a környéken.

Karmielbe az elmúlt években egyre nagyobb számban áramlottak be felső-középosztálybeli arab szakemberek, egyike annak a sok városnak országszerte, ahol eddig békésen éltek együtt arab és zsidó izraeliek.

Küszöbön a támadás: július második felében megindul az IDF libanoni offenzívája

A Bild diplomáciai forrásai szerint elkerülhetetlennek tűnik a Hezbollah elleni háború.

“Késeléses terrortámadás történt egy izraeli bevásárlóközpontban” bejegyzéshez 33 hozzászólás

      • A kettőnek nincs köze egymáshoz. Akkor is gyilkolt volna ha nincs terüelt kisajátitás.

        Megjegyzem Karmielben sok évtizede a békés együttélést hirdető baloldali vezetések váltják egymást. Arab családok is telepednek be a városba. A Gáza melletti települések is baloldaliak, együtt éléspártiak voltak.

        Nemzetközi jogra hivatkoznak de békét kötni nem hajlandók. Ha sokáig ezt csinálják akkor nem lesz miről tárgyalni.

        A támadás itt történt. A mocsok a szomszéd arab faluból ment át.
        https://uploads.disquscdn.com/images/83715f9fbfcffd6a775e9e4e9bb6a60bfd012408c039e83c84574c96102ffeab.png

        • Igazából mindennek mindenhez köze van. Ennyi azért biztos.
          Az izraeli kormány visszavonja a palesztin tulajdonjogokat , írja a cikk.
          Mindez történik a XXI. században. Büntetlenül.
          Innentől a magyarországi zsidótörvényeket sem lehet kritizálni !
          A magyar kormányok csak visszavonták a zsidó tulajdonjogokat.
          Szóval vagy mindkettő legitim , vagy egyik sem.
          Ha legitim , vissza a kárpótlásokat.
          Ráadásul kamatostul ám !
          Ha nem legitim , meg kell fosztani minden izraeli állampolgárt
          a magyar állampolgárságától.
          A történelmi tapasztalattok alapján nem asszisztálhatunk egy
          nép kirablásához ! Soha többé ! Ahogy mondani szokták …

          • Magad uram! – ha szolgád nincs…mint ahogy az antiszemitizmust is "Do it yourself" alapon gerjesztik, úgy kerül sor az önfelszámolásra. Bár, vannak még szolgáik, akár itt kishazánkban is, de ők is napról napra vesztik hitelüket, minden magabiztosságuk ellenére. Ezért lesz majd óriási az arcraesés a betonon. Ebben az országban nem csak Titus barátunk csalódott Döbrögiben.

            Két nappal azután, hogy a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) főügyésze elfogatóparancs kiadását kérte Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökre, Orbán Viktor feladatba adta három miniszterének, vizsgálják meg: mi történne, ha Magyarország – egyedüli EU-tagként – kilépne a büntetőbíróság kötelékéből – tudta meg a 24.hu . Az ICC korábban Vlagyimir Putyin ellen is elfogatóparancsot adott ki, hazánk pedig egy joghézag miatt igen nehéz helyzetbe kerülne, ha az orosz elnök ide utazna, írja a lap.
            Forrás: https://kuruc.info/r/2/275674/

          • Mar megin az a franya kavinton ugyeugye???!!Miert nem tetszik egyszere 10 et bevenni????Hatha segit!!!Amugy ha ki tetszik dugni a fejet a seggebol esetleg eszrevene hogy az icc fougyesze libanoni szarmazasu!!!! Ergo egy izraellel hadban allo allambol szarmazik!!!Ez pedig elfogultsag!!!!

          • Csakhogy nincs bizonyíték a palesztin tulajdonokra.
            Nem tudod de nem igen volt nekik földjük.

            A magyar kormányok kirabolták a zsidókat. A tulajdonukhoz az államnak semmi köze.
            Az arab országok kifosztották és elüldözték zsidó polgáraikat. Szerited jár az elüldözötteknek kártérítés?

          • Ha nincsenek tulajdonjogok , akkor mit is kell visszavonni ?
            Na ugye … :))
            Izrael nem ismeri el a létrejötte előtti tulajdonviszonyokat.
            Tehát a zsidó földvásárlások is semmisek.
            Vagy azok rendben vannak ? Faji alapon ?
            A telepesekre a nemzetközi jog vonatkozik.

            A magyar kormányok kirabolták a zsidókat ?
            A tulajdonukhoz az államnak semmi köze ?
            Csak visszavonták a zsidó tulajdonjogokat.

            Az arab országok zsidóüldözésébe beszállt
            a Moszad is. Egy kicsit ők is üldöztek …
            Szóval vagy keveset üldöztek el az arabok ,
            vagy : az elüldözés jó dolog !

            Kártérítés …
            A koncentrációs táborban meghalt kommunista zsidó
            után is bevasalja Izrael keményen a kárpótlásokat.
            Pedig akkor még nem is létezett.
            A kommunista zsidók által elkövetett dolgokért
            miért nem akar fizetni ? Szerinted nem kellene ?
            Pedig akkor már létezett.
            Vagy hogy is van ez ?
            A kommunista , ha áldozat , akkor zsidó ?
            A kommunista , ha tettes , akkor magyar ?

          • Nem ismered a valós viszomyokat. Az arabok csk kijelentik valamiről, hogy az övéké. Több ilyennel találkoztam. Azóta is ezen röhögök.
            A zsidó földvásárlás bizonyitott. Megvannak hozzá az iratok.

            Moszad csak egy-két esetben gerjesztette a kivándorlást. Az abszolút többség arab kreálmány volt

            Koncentrációs táborban zsidóként gyilkolták a kommunistákat, a zsidószármazású kommunisták nem zsidóként hanem pl. magyarként követtek el törvénytelenségeket amiért egy másik zsidó nem fele. Te kollektiv felelősségként akarod az összes zsidó nyakába varrni a történteket amiben az egyes számú áldozatok pont a zsidók voltak.
            Szóval hogy is van ez?

          • Más esetekben meg nem fogadják el a régi iratokat.
            Van ám gond a jogállamisággal arrafelé …

            A kivándorlás gerjesztésének vajon gazdasági vagy
            csak politikai okai lehettek ? Esetleg talán mindkettő ?
            Nincs magyar nyelvű szakirodalom a témában , sajnos.
            Az akciókat a sorozatos kudarcok miatt állítottál le.
            Rengetegen lebuktak. Még ma is hősöknek tartják őket ?
            Annak ellenére , hogy mit tettek ?

            Ha Izrael és a zsidó szervezetek nem kérnek pénzt
            a kommunisták után , nem lenne ilyen probléma.
            Ságvári ( Spitzer ) Endrét sem azért akarták elkapni ,
            mert zsidó. Hanem azért , mert kommunista …

          • Régi iratokat, ha van és hiteles, elfogadják.

            Egy tipikus eset.
            Beduinokat áttelepítették egy nekik épült rendezett faluba.
            Beperelték az államot, mondván a területen időtlen idők óta
            élnek ezért kártérítést akarnak az elvett földért. Többéves pereskedés
            közben előkerült egy, az 50-es ékben készült katonai légifelvétel amin
            semmi nem látszik, semmi nincs ott.

            Egy másik eset az ellenkezőjére.
            Egy észak Izraeli város terjeszkedni akart de útjában bolt egy beduin család
            aminek a földjét kártérítés fejében kisajátította. Beduinok pert indítottak
            a város ellen. A pert megnyerték, mert tudták igazolni, hogy a terüeltet ők
            jogszerűen birtokolták. A bíróság megduplázta a kártérítés összegét és új terület
            biztosítására kényszeritette a város.

          • A nyilvántartások szisztematikus pusztításáról olvastam valahol.
            Amennyi háborúskodás volt , csoda , hogy maradt valami papír.
            A légi felvételek dolgába inkább ne menjünk bele …

          • Tévedés. Nem ismered az arabokat.
            Leszúr néhány oljafa csemetét és azt mondja a terület az övé.

            Juda és Szamária teürle
            tén van egy forrás. Zsidó turisták megpihentek ott mire megjelent egy arab aki kedélyesen közölte, hogy a forrás az övé de nyugodtan ihatnak belőle. Túristák néztek ki a fejükből mert tudták, egy forrás nem lehet magántulajdonban.

            Szóval nem ismered őket de véleményed az van. Az arab országokból elüldözött zsidók tudnának mesélni

          • Turisták turisták voltak , azt látom !
            Megköszönték legalább ?
            Minden vízforrásnak tulajdonosa van.
            A sivatagban is.
            Szicíliában is !
            Ezt csak azért tudom , mert nem ismerem őket … :))

          • Állami tulajdonban vannak
            Szóval nem kell megköszönni.
            Te pont a lényeget kerülted meg. 😝

            Nem Szicíliában vagyunk hanem a közel keleten és az arab mentalitást taglaljuk

          • Miért kellene olyan szokást tisztelni ami bemondás alapon megy?

            Zsidó család elakarja adni a lakását és venni helyett egy másikat. Egyik alkalommal megjelenik náluk két arab ingatlan közvetítő. Az üzlet nem jön létre. Amikor távoznak az egyik megjegyzi, a föld amin a ház áll az övéké volt. A lakástulajdonos eltátotta a száját ugyanis a ház egy hegynek majdnem a tetején van, köves, sziklás terület, növényzet eredetileg alig volt rajta és messze van attól ahol az arab lakik. Amúgy ott nem volt kisajátitás mert nem volt tulajdonos.
            Szóval arabéknál ez így megy.
            A magukat palesztinnak nevező arabok azt is követelik vissza amit ők adtak el. Dupla haszon. Nem semmi.

          • Van magyar példa is.
            Vidéki város zsinagógáját kérte vissza a hitközség. Mert az állam elvette.
            A papírokból kiderült , hogy ők maguk adták el az államnak mert nem volt
            pénzük a leromlott épület felújítására a hatvanas években.
            A magukat magyaroknak nevező zsidók azt is követelik vissza amit ők adtak el.
            Dupla haszon.
            Nem semmi.

          • Nyilván kényszer hatására adták el.
            Lásd a Weiss Manfréd művek esetét.
            Németországban és másutt is így fosztották ki a zsidóakt. A törvényesség látszatával.
            Egy eladás akkor legális ha a felek szabadon dönthetnek.

          • Nem tudok ilyesmiről de arról sem, hogy visszakövetelnék.
            Az lehetséges hogy kiirtották a hívőket ezért nem volt aki
            ápolja. Gyöngyösön a rendszer bútorraktárnak használta.
            Budán az MTV díszletraktárnak használt egy zsinagógát.

          • Tulajdont izraelben nem lehet "csak ugy" visszavonni…..badarsagot ne irjal mar!!Kit rabolnak ki??? A Palesztinokat??? Azt megis hogy a pi…..csaba ha eheznek,szolmaznak es szemmijuk sincs???? A fold pedig nem az ovek!!! igazabol palesztin nak nevezet nep az 1880 as evekig nem is letezett!!!!Az osszes kecskeba…szo ukuk nagyapja vagy egyiptomi vagy szaudi vagy jordan….