Emlékeztető: Így viselkedtek október 7-én a „békés gázai civilek”

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Több, mint 200 nap telt el az október 7-i, Izrael elleni brutális terrortámadás óta. Aznap a Hamász palesztin terrorszervezet több, mint 8 000 rakétát lőtt ki Izrael területére, mialatt a Hamász terroristái betörtek az ország területére és meggyilkoltak mintegy 1 300 izraelit, nőket erőszakoltak és csonkoltak meg, gyermekeket és felnőtteket gyújtottak fel és égettek el, sokszor élve.

A Hamász aznap 250 izraelit és más állampolgárságú személyt is túszul ejtett és a Gázai-övezet alatt kiépített, több száz kilométernyi alagútrendszerbe hurcolt. A mai napig 133 túsz a terroristák fogságában van, sokuk már bizonyosan nincsen életben.

A világ viszonylag hamar „elfeledte” a terrortámadást, és miután Izrael jogos önvédelemből megtorló támadást indított a Hamász felszámolására, szimpatizálni kezdett a gázaiakkal és a Hamász által képviselt „üggyel”.

Miközben a háború, az izraeli hadsereg legnagyobb igyekezete ellenére, sok gázai civil életét követeli sokan elítélik a zsidó államot a gázai lakosság – jó részben maga a Hamász által okozott – szenvedése miatt.

A Hamász támogatottsága a gázai övezet lakossága körében a háború kezdete óta nemhogy nem csökkent, de nőtt, jelenleg mintegy 85%-os. Ez azt jelenti, hogy a „civil lakosság” jelentős mértékben támogatja a Hamász politikáját és helyesli az október 7-i brutális támadást.

Az alábbi, palesztinok által rögzített videón látható, amint október 7-én egy súlyosan bántalmazott izraelit hurcolnak Gázába, ahol a tömeg ünnepléssel fogadja a Hamász (egyébként a „civilektől” megkülönbözhetetlen terroristáit).

Az igazi kérdés: vajon van-e és ha igen mi a különbség a terroristák és a magukat civilnek mondók között?

„A cionisták nem érdemlik meg, hogy éljenek” – mondta a Columbia vezértüntetője

A gázai szolidaritási sátortábor egyik szervezője szerint hálásak lehetnek neki, amiért nem gyilkolja le csak úgy a cionistákat.

“Emlékeztető: Így viselkedtek október 7-én a „békés gázai civilek”” bejegyzéshez 16 hozzászólás

    • Ez azért erős túlzás!

      Volt egy október 7-én elfogott terrorista, aki a kihallgatásán azt közölte, hogyha apja tudta volna, hogy beállt a Hamasz közé, felpofozta volna. Aztán a nők nagy része. Meg kisgyerekek is vannak!

      • Gondolom akik megtámadták Izraelt tudták, hogy a válasz nőket és kisgyerekeket is érinteni fog. Minimum őket dugták volna az alagutakba maguk helyett.

        • Ez igaz! Terroristától ne várhatsz együttérzést a civilek iránt — még a „saját” civiljei iránt sem. Ezt már sok terrorcsoport bemutatta, nemcsak a Hamasz — ISIS/Daesh, Nuszra Front, korábban az ETA, stb.

      • A lakosság 85 százaléka a Hamasz híve, a 15 százalék meg csendben várja hogy a Hamasz mikor végzi el a munkát, a zsidók legyilkolását.!

        • Jó , de mi a helyzet Izraelben ?
          A jobboldal kiirtaná és deportálná a palesztinokat !
          A baloldal meg majd tiltakozik ! Persze csak utólag.

        • 1) Ahol az önkényuralom és a háborús helyzet párban jár, ott nem hiszek a közvélemény-kutatás valódiságában. Márpedig Gázában ez a helyzet.

          Talán rossz a párhuzam: az ukrán közvélemény-kutatási eredmények szerint Zelenszkij népszerű. Budapesten élő vagy átutazó ukránokat kérdezgettem jópárat az elmúlt 2 évben. Volt, aki éppen visszaúton volt Ukrajnába. Sokféle véleményük volt, ám Zelenszkijről pozitívat nem mondtak.

          2) A gázaiaktól túlzás lenne elvárnod, hogy szimpátiával viseltessenek Izrael és az izraeliek iránt, tekintve az elmúlt (min) 50 év történéseit. A semleges-neutrális a legtöbb, amit Izrael remélhet.

          3) Az emberek , így a gázaiak azt támogatják, aki reményt nyújt nekik. Tragédia, hogy 2005. után Gázában a Hamasz lett a reménynyújtó, legalábbis tavaly október 7. környékéig.

          4) Ha fentebb hangoztatott állításaidat összekötöm az izraeli kormány Hamasz likvidálására vonatkozó terveivel, akkor az jön ki, hogy Izrael a gázaiak likvidálását tervezi. Mégis igaz lenne?

          • A gazaiak ragaszkodtak hozzá, hogy tizezrivel mehessenek Izraelbe dolgozni. Ott van az egyiptomi határ miért nem arra tülekednek. Mellesleg a nyugati parti arabok szintén miért nem épitik a maguk kánaánját. Szudánt miért szeretik kevésbé a népek USA EU, mert ott az arabok egymást ölik milliószámra. Kaja, pia, tampon ott sincs.

    • Akkor talán Izraelben sincs ?
      Még annyira sem ?
      Mivel ott a nők is katonák !
      Ki tudja , ki hord fegyvert ?
      Ha Gázában a fegyveres civil
      legitim célpont , akkor
      bizony Izraelben is az.
      Hogy ne legyen kettős mérce …

    • Gázában nincs „ártatlan civil” ….
      – Ahogy, a zsidó vallás szrt ‘elgondolni, de el nem követni annyi, mint elkövetni’ – így, e logika alapján, miért ne lehetne igazad…

  1. Gyerekből mennyit is sikerült eddig megölni ?
    12 000 és 15 000 közötti számokról beszélnek.
    Heródes ” csak ” kétezer gyereket öletett meg.
    A mai napig beszélnek róla.
    Szóval ezt sem felejtik el …

  2. „Az igazi kérdés: vajon van-e és ha igen mi a különbség a terroristák és a magukat civilnek mondók között?”

    Úgy is föl lehet tenni a kérdést: ‘vajon van-e és ha igen mi a különbség a hamasz terroristái, és az IDF katonái között? – lévén, hogy egyformán közömbösek a civil (gyermek) áldozatok iránt.
    (Egy különbséget kapásból mondok: míg a hamasz áldozatai néhány százra tehető – addig a világ legerkölcsösebbnek kikiáltott IDF áldozatainak száma meghaladta a 30 EZRET.)

    • Honnan veszed ezt a szamot ?? A hamas tol ?? Miert hiszed hogy igaz ??? Es ha valaki azt mondja neked hogy 20.000 palegeci doglot meg es abbol 14.000 terorista ???

  3. Az az érzésem, hogy a NEOKOHN stábjának fogalma sincs a hozzászólás szekcióval rendelkező internetes portálok szociológiájáról.Nem tudják, hogy egy ilyen portál a klubokhoz hasonlóan működik. A stáb, miután az általa közzétett anyagokkal kialakította a klub profilját, a profil karbantartásán kívül, a klubtagsággal is foglalkozni kénytelen. Amennyiben ez utóbbi feladatát nem akarja, vagy nem képes ellátni, előbb vagy utóbb csődbe viszi a klubot.A NEOKOHN lassan hasonlóvá válik egy olyan nők számára profilírozott klubhoz, melynek a szelektora nemi erőszakért körözött férfiakat is beenged. Ez a női klub igen hamar a szexuális bűnöző férfiak tanyája lesz, melyet a célközönsége végleg elhagy.A NEOKOHN hozzászólás-szekcióját lassan de biztosan kisajátítja egy ordenáré antiszemita csőcselék, melynek állandóan a klubban mocskolódó kiválóságai közül megemlítem az Igor Mortis nick-nevű primitív nyilasfiókát, valamint a MES nick-nevű, „szofisztkált” nyilas gazembert.Úgy érzem, hogy ezzel a segítő szándékú figyelmeztetéssel tartoztam magamnak. A tartozást letudva, végleg elhagyom ezt a nyilas-fészket.