Tizennégy katona és négy civil megsebesült, amikor szerdán egy Libanonból kilőtt kamikaze drón csapódott egy közösségi központba az északi határvárosban, Arab al-Aramshe-ban – közölte a hadsereg.
Az áldozatokat a naharijai Galileai Orvosi Központba szállították, ahol közölték, hogy egy személyt válságos állapotban tartanak nyilván, négy másik pedig súlyosan megsebesült. A többi áldozat közepesen és könnyebben sérült meg – tette hozzá a kórház.
Az Izraeli Védelmi Erők közlése szerint az áldozatok közül 14 katona volt, köztük az öt kritikus és súlyos állapotban lévő. A négy civil áldozat mindegyike könnyebben sérült meg.
A Hezbollah vállalta a felelősséget a támadásért, azt állítva, hogy egy olyan épületet vett célba, amelyet az izraeli hadsereg használ.
A támadásban egy közeli járművet is eltaláltak a terroristák.
A terrorcsoport közölte, hogy a támadás válasz volt arra, hogy egy nappal korábban izraeli csapásokban megölték a szervezet három tagját, köztük két parancsnokát Dél-Libanonban.
Az IDF vizsgálja, hogy miért nem aktiválódtak a légvédelmi szirénák a csapás előtt, és miért nem fogták el a drónt.
A közösségi médiában közzétett felvételeken látszik, amint a robbanóanyaggal megrakott drón becsapódik.

Mindeközben egy eiláti atomtudós a pszichiátriáról jelentkezik be és cukkolja a rajongótáborát, vagyis a kékszalagos vénasszonyokat. 🤣 Török Rékának adott háborús helyzetjelentést, ám Orbán politikai nyomására letiltották..🤣🤣🤣
https://uploads.disquscdn.com/images/9e74315b2ac223220f7716010095141c75c2d9347129d3d7a7fe7ec831118659.png
Ki hitte volna, hogy Tibetben tiltakozott a kínai diktatúra megdöntéséért?
Jó étvágyat, Beteavon a magyarországi kékszalagos öregasszonyoknak. ….😆
https://uploads.disquscdn.com/images/90372b6f6cb2725daa6f54c69cac74cf87811a1772ff571fcea969552f60effd.png https://uploads.disquscdn.com/images/d805ce669d37ebdb74bc1c48543ff4646d2a7cf4e30767521b337c3ff168ea90.png