Agam Goldstein-Almog, Sheryl Sandberg új dokumentumfilmjében beszélt a Hamász terrorcsoport által elkövetett szexuális erőszakról.
FIGYELEM! Ezen cikk elolvasását csak erős idegzetű olvasóinknak ajánljuk!
Agam Goldstein-Almog Gázából kiszabadult túsz a Hamász fogságában egy másik túsz által elszenvedett szexuális erőszak megrázó történetét mondta el egy kedden közzétett videóban.
A 17 éves Goldstein-Almog elmondta, hogy egy este, amikor még Gázában raboskodott, együtt ült a tússzal, és megkérdezte tőle, min ment keresztül.
„Elkezdett sírni, és én vele együtt sírtam”
– mondta.
A lány elmesélte neki a történetét az utolsó éjszakájáról, amit egy őrrel töltött, mielőtt egy másik helyre szállították. Bár a túszoknak azt mondták, hogy senkit sem tartanak egyedül, a lány azt mondta, hogy egy ideig csak ő és az őr volt a fogvatartásának helyén.
Az átszállítása előtti éjszakán az őr azt mondta a lánynak, hogy mosakodjon meg, közben azonban a férfi mögé lépett, és fegyvert tartott a fejéhez.
„Elkezdte csókolgatni, a lány pedig sírni kezdett” – írta le Goldstein-Almog.
„Aztán levette róla az összes ruháját, és az egész testét elkezdte fogdosni”.
Az őr fél órán keresztül bántalmazta a lányt, miközben továbbra is fegyvert tartott a fejéhez, a lány pedig egész idő alatt nem hagyta abba a sírást.
„Megkérdeztem tőle: ‘Azt tetted, amit mondott?’, mire ő azt mondta:
‘Természetesen. Nem volt lehetőségem nem megtenni”
– mesélte Goldstein-Almog.
„Másnap átvitték egy másik helyre, és soha többé nem látta a férfit, aki azt mondta neki, hogy soha ne szóljon senkinek arról, mi történt”.
Goldstein-Almog elmondta Sandbergnek, hogy a legtöbb túsz, akivel beszélt, hasonló történeteket mesélt a Hamász által elkövetett szexuális vagy fizikai bántalmazásról.
Az egykori túsz vallomását a „Sikoltások a csend előtt” című dokumentumfilm előzeteseként tették közzé, amely áprilisban kerül a mozikba, és túlélők, kiszabadult túszok és elsősegélynyújtók vallomásait tartalmazza.
A film célja, hogy rávilágítson a Hamász terroristái által elkövetett szexuális erőszakra a Dél-Izrael elleni pusztító támadása során, amelyben mintegy 1200 embert – többségében civileket – öltek meg, és 253-at raboltak el.
A CNN-nel folytatott beszélgetésben Sandberg elmondta, hogy azért döntött a dokumentumfilm elkészítése mellett, mert „amikor ez október 7-én történt, és a szexuális erőszakról, a nemi erőszakról és a nemi szervek megcsonkításáról kezdtek előkerülni a bizonyítékok, akkor valóban néma csend volt”.
„Az emberek tagadják, különösen az október 7-i támadás körüli megosztottság miatt”
– tette hozzá. „Így ez a dokumentumfilm lehetőséget ad az embereknek, hogy tanúságot tegyenek, hogy első kézből hallják az emberektől, akik ott voltak, láttak dolgokat, hallottak dolgokat, és az elsősegélynyújtóktól, akik látták a holttesteket.”
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem jelenítünk meg hirdetéseket.