Izrael közel lehet ahhoz, hogy új megállapodást kössön a Hamász palesztin terrorszervezettel, amelynek értelmében négy hónapos tűzszünetért cserébe szabadon engednék a Gázában fogva tartott izraeli túszokat – jelentette szombaton a Wall Street Journalra hivatkozva a The Jerusalem Post.
William J. Burns CIA-főnök és Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani sejk katari miniszterelnök, valamint izraeli és egyiptomi hírszerzési tisztviselők vasárnap Párizsban tanácskoznak az új javaslat megvitatására.
A jelentés szerint az új megállapodás több szakaszból állna.
Először hat hétre szűnnének meg a harcok, majd ezt követően a sürgős orvosi ellátásra szoruló izraeli gyermekeket, nőket és időseket kiszabadítanák a gázai fogságból. Cserébe Izrael számos palesztin foglyot engedne szabadon, és bővítené a Gázába érkező segélyeket.
A következő fázisokban a Hamász szabadon engedné az izraeli katonanőket és katonákat, majd a túszok holttesteit.
Cserébe a harcok szünetében a Hamász nemzetközi garanciát kapna az Egyesült Államok vezetésével arra, hogy létrejön az alku, amely a gázai háború végleges befejezését eredményezhetné – állította továbbá a lap.
A jelentés szerint a következő két hétben létrejöhet a megállapodás. Az Izrael és a Hamász közötti legutóbbi tűzszünet november 24-én lépett életbe, és november 30-ig tartott.
Ez idő alatt 105 izraeli túszt engedtek ki gázai fogságból.
A Hamász még mindig 136 túszt tart fogva Gázában.

A katari miniszterelnök neve, Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani juttatta eszembe a következőket :
A tragikus sorsú magyar sportoló, Petschauer Attila a magyar kardvívó válogatott tagjaként Madridban lépett pástra. A válogatott tiszteletére a magyar nagykövet fogadást adott, ahol bemutatta a magyar kardvívókat a megjelent spanyol előkelőségeknek.
Petschauer kezet nyújtott és megmondta a nevét. A partner szintén bemutatkozott. A spanyolok zömmel ilyen nevekkel ékeskedtek : don Ireneo Alfonso Jose Alcala y Souzas de Ranvez Pontechide de Arran y Malagas y Cabezan Musarras de Aparecies, Comte de Velas et de Miraguez, Marquis de Lomas et de Sebalda. Petschauer úgy gondolta, hogy a magyar színek védelmében a két szóból álló nevét meg kell hosszabbítani. Ennek megfelelően a pacsi után – meg se hallva, hogy mit motyog a spanyol – faarccal közölte, hogy ő Petschauer Attila És Te Meg Öcsém Kinyalhatod A Seggem. Ez így folytatódott míg nem azt a választ kapta a szép hosszú nevére, hogy Te édes fiam! Én a magyar nagykövet vagyok.
Nagy vonalakban az ő élet-története van feldolgozva a „Napfény ize” cimű filmben, ami szvsz egy remekmű.
Kizárt! Egy ilyen megállapodás Benjámín Netanjáhú politikai öngyilkosságával ekvivalens.
Na és van olyan izraeli politikus aki egy ilyen horderejű döntést felvállalna?
Kapaszkodj meg! Van.
A videón látható gentleman,
két rendőr-verés között a Kneszetben hírdeti a zsidó brutalitást elítélő igét.
Na és ki ez a galamb-lelkű, Hamaszt simogató husika?
Annyit meg tudtam állapitani, hogy héberül beszél. Vagy lehet hogy még ebben is tévedek?
Nem tévedtél. A cukorfalat neve Ofer Kaszip. A parlamentben az Izraeli Kommunista Párt képviselői csoportjának az erőssége és dísz-zsidója. Erről a pártról alkalomadtán még mesélhetek neked.
Mesélj pls, szivesen hallgatom.
https://uploads.disquscdn.com/images/aef51a3cef0d6e422abfcce06806ff1f09ba51c9dc233b1ed468f5b4fa8481d2.jpg
https://uploads.disquscdn.com/images/40308e601b4c44ad7475661058ce79dddb83f504359125bd975776ab1b45bc59.jpg
Igen, igazad van; mind a két opció Israel állam halálát eredményezné. Az első egy kicsit lassubb haláltusához vezetne, mig a második fajta méreg-injekció azonnali halált okozna.
Na és azóta illetve időközben mi lett a Hadas-ból? Nőtt a párt és nőtt a hiveinek száma? Csak mert a Sztálin-bajuszosok nemzettsége lassan kihal. Mi a helyzet az utánpótlással?
A Hadas, bár magát arab-zsidó pártként definiálja, zömmel a palesztinok pártja. Ezt az állapotot vélhetően évekre lebetonozta október 7. A zsidókat olyan emberek képviselik, mint például Ofer Kaszip önmagát képviselő úr.Talán segít úrrá lenni az utánpótlás hiánya miatti gyászodon az, hogy benevezhetsz egy izgalmas sporteseményre :
https://uploads.disquscdn.com/images/c7d7f566f82668a3860d1bf4287a6120fc4fd8d736a9916af7ddee69688e0366.jpg
Javasolom, hogy vedd ki a naftalinból a nyilas karszalagodat és indulj a kupáért. Sok sikert!
„Javaslod, hogy vegyem ki a naftalinból a nyilas karszalagomat és induljak a kupáért”? – Nem tudom, hogy mi alapján jöttél arra az undoritó következtetésre, hogy nekem „nyilas karszalagom van”!? Gondolom ezt a beszólásodat sértésnek szántad, csak mert más értelme nincs!? Én mindenestre annak veszem és elköszönök tőled. A jövőben az ilyen hányingerkeltő mocskólódásodhoz keress magadnak más partnert helyettem 🤢🤮
Nem ma talákoztunk először. Azt hittem, hogy egy ilyen viccet megendhetek magamnak. Nagyon meglep, hogy ezt te komolyan vetted. De mivel megbántódtál, megkövetlek. Ezzel a sikerületlen tréfával csak a mellékelt nyilas giccset akartam megmutatni neked.
Szerintem nagyon izetlen tréfa volt és kifejezetten zokon esett, de mivel „megkövettél” hát boritsunk rá fátylat.
Ha ez is félreérthető,
akkor elmegyek matrózinasnak, egy internet-mentes rozoga bárkára.
Csak vezkelj! 🙂 Pl. ird le nekem, hogy mi a különbség a szatira és a paródia között!
Ja és a fentiért cserébe ezt, hogy velem nevess:
https://youtu.be/VYUL1R4pupU?si=xyHI7jLc4p9aQnX0
Szatíra
A bemutatott helyzet vagy ember látszólag komoly, a történet, illetve a körülmények összessége viszont groteszk vagy abszurd, és ez a kettősség komikus-ironikus hatást eredményez. Az ilyen ábrázolási módot alkalmazó műalkotást szatírának nevezzük, ezek között lehetnek regények, drámák, filmek, zenék stb.
https://uploads.disquscdn.com/images/b332cc13b399569b68c50a3f9bb714db43f735431fb0c7e9ff044c6ca6454dca.png
Paródia
A paródia többnyire közismert mű, műfaj,zenemű, előadó komikus hatású utánzása, nyílt gúnyolása vagy szórakoztató céllal. Lehet parodizálni jelenségeket, eseményeket is, továbbá a szerző akár önmagát is parodizálhatja.
A paródia alkotója elemzi művének tárgyát és annak felismeri és utánozza a jellemző formai karakterjegyeit, miközben az arányok megváltoztatásával eltorzítva komolytalanná teszi azokat, kiemelve ezzel a komikus jellegzetességeit.
Bödöcs Tibor Orbán paródiája.
Na de akkor a fenti v.clip szatira vagy pedig Yahya Sinwar és BBC parodia.
Csak mert én parodiának gondolom, de a definíciók alapján végeredményben lehetne szatira is. Nem tudom…
Mind a két klip paródia, mivel a bemutatott helyzet egyértelműen vicces túlzás, a benne szereplő gazemberek aljassága komikussá nagyított.
A háboruval mi újság nálatok?
Itt nálunk mostanában már kevesebbet beszélnek róla a mediában.
A tudósitások és a műsorok zöme az elnökválasztással kapcsolatos spekulációkkal van tele, na meg azzal foglalkozik, hogy Biden vajon milyen választ fog adni az iráni provokációkra.
A Hámász fegyveres szárnya, Izz ad-Dín al-Kasszám Brigádok mint katonai szervezet már nem létezik. Ami maradt, akik maradtak, a megszünt központi irányítás hiányában önálló gerilla csoportokban okoznak fejfájást Izraelnek. A csak kis részben lerombolt alagút hálózat nagyfokú mozgékonyságot biztosít nekik. Az IDF több száz Hámász-gerillával végzett és még jó pár hónapig vadászhat rájuk.
Utánpótlás nem hiányzik.
Te is olvastad ezt a mocskot :
Olvastam róla, hogy az IDF azt tervezi, hogy a teljes alagút rendszert elárasztja tengervizzel, ami szerintem brilliáns megoldás lenne. Gondolom a túszok miatt nem teszik meg, de remélhetőleg ami késik, az nem múlik. Remélem az izraeli kormányon belül az egységet sikerül fenntartani és nem hagyják abba a háborút se az amerikai, se az europai nyomás ellenére sem!
Csak az biztos, hogy én a remény előtt fogom feldobni a pacskert.
Mesélj pls, szivesen hallgatom.
Nem tévedtél. A cukorfalat neve Ofer Kaszip. A parlamentben az Izraeli Kommunista Párt képviselői csoportjának az erőssége és dísz-zsidója. Erről a pártról alkalomadtán még mesélhetek neked.
A TERORISTÁK hasznára WÁLNA a tűzszünet.
Ez egy borzasztó dilema, mivel egyrészt ott vannak azok a szerencsétlen túszok és persze a végsőkig elkeseredett családaik akik minden-áron vissza akarják kapni a szeretteiket. Viszont a mérleg másik serpenyőjében ott van az a vitathatatlan tény, hogy ha Izrael most befejezi a háborut akkor ezt a gázai arabok megfutamodásként, valamint győzelemként fogják elkönyvelni és csak idő kérdése, hogy mikor ismételik meg az Október 7-i véres mészárlást és mikor ejtenek újabb túszokat akikkel majd tovább zsarolhatják Izraelt.
A neokohn moderátora az egyik hozzászólásomat PENDING (jelentése : deleted regardless of anything) állapotba fagyasztotta. Mivel a moderátor kizárólagos joga és kötelessége a hozzászólások publikálhatóságáról dönteni, semmi kivetni valót nem találok a hozzászólásom törlésében. Viszont hiányolom a neokohn moderálási elveinek az ismertetését. Megjegyzendő, hogy ezt még a leggusztustalanabb szélsőjobboldali portál is megteszi.