A rendőrség, a barátod és segítőd? Csak akkor, ha nem a Hamász elleni harcról van szó – írja Nils Kottman, a Jüdische Allgemeinében megjelent véleménycikkében.
Berlinben a rendőrök tépték le a Hamász által fogva tartott több mint 230 izraeli túsz plakátjait.
Állítólag azért, mert hiányzott a plakátokról, hogy ki adta ki őket, és így törvénysértés történt.
Érdekes módon a berlini rendőrségnek van ideje elolvasni a plakátok apró betűs részét, de a Hamász ellen tervezett demonstrációt a neuköllni városháza előtt le kellett mondani, mert a hatóságok nem tudták garantálni a mintegy tíz (!) regisztrált résztvevő védelmét.
Az eltávolított plakátok ügyében Iris Spranger szociáldemokrata politikus védte meg rendőrséget, azt állítva, hogy így
megőrizték a „társadalmi békét” és a „közbiztonságot”.
Micsoda önleleplező szavak. Friedrichshain-Kreuzberg kerületben, ahol a plakátok voltak, és ahol az elmúlt hetekben többször is tüntetéseken hangoztatták Izrael megsemmisítését,
alighanem senkit nem zavar a plakátokon az impresszum hiánya.
Másrészt a plakátok egyértelmű állásfoglalást jelentettek a Hamász terrorja ellen.
Amikor a baloldali és palesztin-barát aktivisták Los Angelestől Londonon át Hamburgig nem sokkal a Hamász-mészárlása után már tépték le a túszul ejtettek plakátjait, felmerült a kérdés: milyen embernek kell lenni ahhoz, hogy valaki ilyesmit csináljon?
Berlinben úgy tűnik erre az a válasz, hogy törvényfetisisztának.
Iris Spranger állítása pedig, miszerint a „zsidó és izraeli élet védelme abszolút elsőbbséget élvez”, puszta gúnyolódásnak tűnik a plakátok eltávolításának fényében.
A véleménycikkek nem feltétlenül tükrözik a Neokohn szerkesztőségének az álláspontját.