A „zsidók előtti hajlongásra” panaszkodik a Mi Hazánk Sportkabinete

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Miközben a Hetek és a Hit Rádió több ezres szolidaritás demonstrációt tartott Izrael mellett a Hamász brutális mészárlását követően, a Mi Hazánk Sportkabinete azt kérte számon a szervezőkön, hogy vajon „meddig fokozzák még a zsidók előtti hajlongást” – számolt be az esetről a Hetek.

Az eseményen többek között Izrael állam budapesti nagykövete és a Hit Gyülekezete vezető lelkésze is beszédet mondott. A Hetek szerint az eseményt népszerűsítő egyik poszt alá sikerült kommentelnie a Mi Hazánk Sportkabinetének is, amely a következőket írta:

„Meddig fokozható még a zsidók előtti hajlongás?”

Az ügyben a Hetek megkereste a Mi Hazánk kommunikációs igazgatóját, Kisberk Szabolcsot is, aki az alábbi választ küldte a lapnak:

„Az izraeli-palesztin konfliktussal kapcsolatban a Mi Hazánk hivatalos álláspontját Toroczkai László Twitter-oldalán, valamint a párt hivatalos Facebook-oldalán tettük közzé. A Mi Hazánk Sportkabinet nevében egy tagunk fogalmazott meg egy kérdést, magánvéleményként.

Hiba volt, hogy ehhez a párt nevét is felhasználta, a hibát kivizsgáljuk.

Az internetet elárasztották az izraeli és palesztin oldalról is érkező, civilek szenvedéseiről szóló képek és videók, amelyek emberek millióiból váltanak ki erős érzelmeket, indulatokat. „

Zsidóként nagyobb biztonságban éreztem magam Budapesten, mint otthon Amerikában

Az egész világ sokat tanulhat az Önök politikai vezetőitől, embereitől és értékeiből. Köszönöm! – üzeni a magyar embereknek Bryan Leib, a CASEPAC ügyvezető igazgatója.

Fő a biztonság: fegyveres védelmet kapnak a magyarországi zsidó intézmények!

Az Izraelt ért brutális támadás és a zsidókat ért fenyegetések miatt muszáj volt megerősíteni az intézmények védelmét.

Hivatalos: a rendőrség is betiltotta a Hamász-párti tüntetést Budapesten

Hoppon maradtak a terrorpártolók. Szombatra is bejelentettek egy tüntetést.

“A „zsidók előtti hajlongásra” panaszkodik a Mi Hazánk Sportkabinete” bejegyzéshez 43 hozzászólás

  1. Ezek előtt nem kell hajlongani:

    atv.hu/kulfold/20231014/rengeteg-a-halott-a-gazai-ovezetben
    2023-10-14 11:46:00
    Rengeteg a halott a Gázai övezetben
    A tájékoztatás szerint a halottak között 724 a gyermek.

    jpost.com/Israel/Eliyahu-advocates-carpet-bombing-Gaza
    By MATTHEW WAGNER
    05/30/2007 21:24
    All civilians living in Gaza are collectively guilty
    (Minden civil aki Gázában él kollektíven bűnös)
    Sephardi chief rabbi Mordechai Eliyahu has written in a letter to Prime Minister Ehud Olmert
    (szefárd főrabbi Mordechai Eliyahu levelet írt Ehud Olmert miniszterelnöknek)
    there was absolutely no moral prohibition against the indiscriminate killing of civilians
    (egyáltalán nem tiltott erkölcsileg a civilek válogatás nélküli ölése)

    unicef.org/mena/press-releases/gaza-students-return-to-school
    14 September 2014
    More than half a million Gaza students return to school after a shattering summer
    GAZA, 14 September 2014 – More than half a million students are returning to school in Gaza today, with memories still fresh of 50 days of intense violence that engulfed the territory during July and August, say 11 members of the education cluster (1). The violence – which ended with a ceasefire on August 26 – left more than 500 children killed, 3,300 injured and many thousands more distressed by their traumatic experiences.
    (több mint 500 gyermek megölve)

    MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE A TÖRVÉNY SUMMÁJA
    7.2 „És adja őket az Úr, a te Istened a te hatalmadba, és megvered őket: mindenestől veszítsd ki őket; ne köss velök szövetséget, és ne könyörülj rajtok.”
    7.16 „És megemészted mind a népeket, a melyeket néked ád az Úr, a te Istened; ne kedvezzen a te szemed nékik, és ne tiszteld az ő isteneit; mert tőr gyanánt volna az néked.”
    20.16 „De e népek városaiban, a melyeket örökségül ad néked az Úr, a te Istened, ne hagyj élni csak egy lelket is;”
    20.17 „Hanem mindenestől veszítsd el őket: a Khittheust, az Emoreust, a Kananeust, a Perizeust, a Khivveust és a Jebuzeust, a mint megparancsolta néked az Úr, a te Istened;”

    JÓZSUÉ KÖNYVE
    6.21 „És teljesen kipusztítának mindent, a mi csak vala a városban, a férfitól az asszonyig, a gyermektől az öregig, sőt az ökörig, juhig és a szamárig, fegyver élivel.”
    6.24 A várost pedig megégeték tűzzel és mind azt, a mi benne vala; csakis az ezüstöt és aranyat és a réz- és vasedényeket rakták az Úr házának kincsei közé.”

    ZSOLTÁROK KÖNYVE
    137.9 „Áldott legyen, a ki megragadja és sziklához paskolja kisdedeidet!”

      • Hogy jön ide a Hamasz? Teljesen kóser forrásokat idéztem, egyikbe sem tudsz belekötni, arról nem én tehetek hogy mi az igazság.

          • Azt nem te döntöd el hogy egy szó mit jelent. Az „antiszemita” szó azt jelenti hogy szemitaellenes (anti = ellenes, szemita = szemita).
            Mivel a palesztínok azok szemiták, ezért aki palesztínellenes az antiszemita.

          • Nem kell utánaolvasni, elég a józan paraszti ész. Ha valaki szemitaellenes akkor az minden szemita ellen van. Azt észrevettem hogy a zsidók kirekesztők ezért ki akarják sajátítani maguknak a szemita halmazt és ki akarják rekeszteni abból az arabokat, de én ezt nem engedem meg nekik, az arabok is szemiták, ezért az arabellenesek is antiszemiták.

          • A harom szobol ketlem, hogy a jozan, es az esz jellemzo lenne rad. De sajnos, meg a legjobb esetben sem art, ha valaki tanul. Ugy tunik, ez kimaradt az eletedbol….

          • Ez már csak személyeskedés, ezek szerint érdemben nem tudtad vitatni a tényállításaimat.

          • Te szerencsetlen, frusztralt, idiota antiszemita. Ugy kepzeled, hogy amikor a zsidoellenes triadaidat okadod, akkor az nem szemelyes? Egy egesz nepet gyalazol. En legalabb csak szemelyeskedek, amire jo okot adsz azzal, hogy ugy 16 millio embert altalanositva ragalmazol. Neked a „zsidokkal” van bajod, nekem csak az antiszemitakkal, most eppen veled.
            Ami a tenyallasaidat illeti:
            https://jelentese.hu/idegen-szavak-szotara/antiszemitizmus
            https://idegen-szavak-szotara.hu/antiszemita-jelent%C3%A9se
            https://kvizmester.com/antiszemita-szo-jelentese-mutatjuk-hogy-mit-is-jelent/
            Persze lehet, hogy mindenki hulye, csak te vagy…..

          • A jelek szerint kettőnk közül te vagy a frusztrált, és mivel arabellenes vagy ezért antiszemita is.

          • Bárki ellenőrizheti hogy én higgadtan tárgyilagosan érvelek, te meg gyűlöködsz, személyeskedsz.

          • Nem gyulolkodom, csak objektiven megallapitom, hogy te egy szerencsetlen, frusztralt antiszemita idiota vagy. Minden allitasomat meg tudom indokolni az eddig altalad leirtak alapjan. Te viszont vitatkozol a lexikonokkal. Szemelyeskedek, mert, veled ellentetben, nekem nem egy egesz neppel, vagy vallassal, csak veled van problemam, aki aljas ragalmakat hord ossze 16 millio ember ellen.
            De hogy jutottal arra, hogy arabellenes vagyok? Csak nem vagy arab?

          • Tehát gyűlölködsz, személyeskedsz, egyik tényállításomat, forrásomat sem tudtad sem cáfolni sem vitatni.
            Például azért vagy arabellenes, mert ki akarod rekeszteni a szemita halmazból az arabokat.

          • Szemelyeskedem, mert csak ugy tudom diagnosztizalni a magatartasodat: frusztralt, idiota, antiszemita. Gyulolkodesrol viszont szo sincs, csak objektiv tenymegallapitasrol. Ami az erzelmeimet illeti, inkabb sajnalatot es undort kelt bennem, amiket osszeirkalsz.
            Egyaltalan nem vagyok arabellenes, most jottem haza a gyogyszertarbol, ahol az arab gyogyszeresznel kivaltottam az arab orvosom receptjet. Nagyon jol megvagyok veluk. Az antiszemita szobol nem en rekesztem ki az arabokat, hanem a nemzetkozi szohasznalat. En ugy hasznalom a szot, ahogy az iskolaban tanitottak, es ahogy a lexikon es a tanult emberek ertelmezik. Te nem tartozol az utobbiak koze.

          • Ez már csak személyeskedés, ezek szerint érdemben nem tudtad vitatni a tényállításaimat.

          • A Wiki éppen „csak” azt hagyta ki a szórásból, hogy Noénak három fia volt. Noé megáldja Sémet és Jáfetet, és megátkozza Hám fiát. Hám leszármazottai az arabok.

          • Nem Sém leszármazottai az arabok – most Írtam. Olvasd el Noé fiainak nemzetség táblázatát az 1Mózes 10. fejezetben. Ezek Noé fiainak a nemzetségei, származásuk szerint népekre tagolódva. Ezektől ágaztak szét a népek a földön az özönvÍz után. Sém utódainak sora (1Móz 10:1. 21-31) már átvezet az emberiség történetéről Izrael történetére, amely Abrám/Ábrahám kivonulásával kezdődik (12:1-3).

          • Látom hogy mit írtál, csak az nem igaz. Hallottál arról hogy Ábrahám-egyezmény? Ábrahám egyik fia Izmáél leszármazottjai az arabok, másik fia Izsák fia Jákób leszármazottjai a zsidók. Mivel maga Ábrahám Sém leszármazottja, ezért mindkét fia és azok leszármazottjai szintén azok.

          • Az Ábrahám egyezménynek semmi köze Noé fiaihoz, akik közül az egyiket Noé megátkozta. A szolgálólánytól (Hágártól) született Izmael, nem örökölhet Izsákkal, aki Ábrahám feleségétől Sárától született.

          • Az Ábrahám-egyezménynek az a jelentősége hogy Ábrahám két fia leszármazottjai tehát az arabok és a zsidók közötti egyezmény. Ha pedig maga Ábrahám szemita, akkor szükségképpen az ő fiai és azok leszármazottjai is azok.

          • Bárki is kötötte az Ábrahám egyezményt (tudom, hogy ki-kivel kötötte), nagyon nem voltak tisztában Isten akaratával és rendeléseivel.
            „De a szolgálótól való test szerint született; a szabadostól való pedig az ígéret által.
            Ezek mást példáznak: mert azok az asszonyok a két szövetség, az egyik a Sinai hegyről való, szolgaságra szülő, ez Hágár,
            Mert Hágár a Sinai hegy Arábiában, hasonlatos pedig a mostani Jeruzsálemhez, nevezetesen fiaival együtt szolgál (tehát, csak szolgák lehetnek).
            De a magasságos Jeruzsálem szabad, ez mindnyájunknak anyja,
            Mert meg van írva: Ujjongj te meddő, ki nem szülsz; vígadozzál és kiálts, ki nem vajúdol; mert sokkal több az elhagyottnak magzatja, mint akinek férje vagyon.
            Mi pedig atyámfiai (zsidók és keresztyének), Izsák szerint, ígéretnek gyermekei vagyunk.
            De valamint akkor a test szerint született (nem az Ígéret szerinti) üldözte a Lélek (Isten Szelleme/akarata) szerint valót, úgy most is.
            De mit mond az Írás? űzd ki a szolgálót és az ő fiát; mert a szolgáló fia nem örököl a szabad nő fiával.
            Annakokáért, atyámfiai, nem vagyunk a szolgáló fiai, hanem a szabadoséi.” (Galata 4:23-31)

          • A leszármazás az genetikai dolog, a genetika nem ismer társadalmi osztályokat, ott nincs olyan hogy szolgáló, aki vérszerinti gyermek az leszármazott.

          • Isten nem a genetika szerint áld, vagy vet ki bárkit is az áldásaiból, hanem a tettei szerint. Ha egyszer Isten úgy határozott, hogy a törvényes feleségtől születettet áldja meg (és ad Ígéretet), akkor ember ez ellen ne okoskodjon.

          • Az hogy valaki valakinek a leszármazottja az egy genetikai adottság, aki Sém vérszerinti leszármazottja az szemita (sémita), tehát Izmáél és az ő leszármazottjai bizony szemiták.
            Ez nem vitatéma, ez egy tény.

          • Nagyon nem akarsz te érteni a szóból!
            Biztosan a genetika mondatja az Izmael leszármazottaival a Dzsihád eme egyik jelszavát: „Szombaton megöljük a zsidókat, vasárnap a keresztyéneket!”

          • Ez egy érvelési hiba, úgynevezett Csubakka-védekezés. Az arabok és a zsidók mindketten szemiták, ezt a tényt nem befolyásolja az hogy a Hamasz kikkel mit akar csinálni.

          • Mégha igazad is volna a származást vagy genetikát illetően (természetesen nincs igazad), az átok ezt teljes egészében megtudja rontani, és abnormálissá, akár bestiálissá tenni az embert.

          • Óriásokból állt akkor ott a „lakosság”, átok alatt lévő nem normális emberek: démonikus nefilimek. Ezért parancsolta meg Isten a zsidóknak, hogy Írtsák ki ezeket.

          • A Kánaán lakossága nem óriásokból állt, azt már Józsuéék irtották ki.
            Az bestiális tett volt-e?

          • Mózes kémeket küld Kánaánba, akik Így számoltak be Mózesnek arról, hogy mit láttak:
            „„Elmentünk arra a földre, ahová küldtél bennünket. Valóban tejjel és mézzel folyó föld az, ilyen a gyümölcse! Csakhogy erős nép lakik azon a földön, a városok falakkal vannak megerősítve, és nagyon nagyok, sőt még Anák óriás leszármazottait is láttuk ott! A Délvidéken Amálék lakik, a hegyvidéken a hettiták, a jebúsziak és az emóriak laknak, a tenger és a Jordán partján pedig a kánaániak élnek. (…) Az a föld, amelyet bejártunk, hogy kikémleljük, olyan föld, amely megemészti lakosait! A nép pedig, amelyet ott láttunk, csupa szálas emberből áll. Sőt láttunk ott óriásokat is, Anák óriás fiait: parányi sáskáknak éreztük magunkat, és ők úgy is tekintettek ránk.” (4Mózes 13:3-32)

            A hibrid nefilimektől kellett az izraelitáknak megtisztítaniuk a földet, de a népet elbátortalanÍtó előre küldött és beijedt visszatérő tÍz kém hÍreivel nem törődve, Józsué és Caleb ezt véghez vitte, Isten parancsa szerint.

  2. Egy kicsit nácult. Oszt’ akkó’ meg mi van? Mindenki tudja, hogy az Ő Hazájuk nem mindenkinek a hazája.

  3. Tegye föl a kezét, aki szerint a zsidók előtt hajlongani kell.
    Aki nem teszi föl a kezét, az „náci” (bármit is jelentsen ez).