A miniszterelnök felesége szerdán kénytelen volt egy tel-avivi fodrászszalonban meghúzni magát, miközben a kormány ellen tüntetők százai gyűltek össze odakint; a helyszínre rendőrt hívtak, hogy távol tartsák a tüntetőket, és kiszabadítsák Szárá Netanjahut.
A kormány és az igazságügyi reformtervezet ellen tiltakozók egész nap Tel-Avivban és az ország más városaiban gyűltek össze és vonultak fel, majd éjszaka több helyen, köztük Tel-Avivban, Jeruzsálemben, Naharijában, Párdesz Hanna-Karkurban és Zichron Jáákovban folytatták a tüntetést.
Tel-Avivban, ahol a nap folyamán korábban összecsapások voltak a tüntetők és a rendőrség között, a tüntetők a Kikár Hámedina Pláza elé rohantak, amikor meghallották, hogy Sara Netanjahu egy ottani létesítményben jár fodrászhoz.
A rendőröket gyorsan bevetették, hogy távol tartsák a tömeget, miközben a miniszterelnök felesége odabent kellett meghúzza magát. Végül rendőri erők érkeztek a helyszínre, és evakuálták Netanjahu feleségét.
Jariv Levin igazságügyi miniszter szerda este közleményben közölte: A miniszterelnök feleségének, Szárá Netanjahunak körbevétele őrületes és példátlan.
„Itt az ideje, hogy a jogállamiságot alkalmazzuk azokkal szemben, akik azt állítják, hogy a törvény nevében beszélnek, de eltiporják a törvényt és mindazok egyéni jogait, akik nem úgy gondolkodnak, mint ők”.
A tüntetések egybeestek a Knesszet alkotmányügyi, jogi és igazságügyi bizottságának ülésével, amely első olvasatban jóváhagyta a Knesszet plénumában a kormány által támogatott törvényjavaslatot, amely változtatna a Legfelsőbb Bíróság jogorvoslati lehetőségein.
A törvényjavaslat egyike a kormány által az izraeli parlamentben keresztülvitt számos, sokak által kritizált intézkedésnek, amelyek több szakértő szerint alapvető károkat okoznak Izrael demokratikus kormányzati rendszerének, mivel több hatalmat biztosítanak kormánynak, és korlátozzák a bíróság ellenőrzési lehetőségét.
A terv támogatói szerint az igazságügyi reformok helyrehozzák azt a korábbi téves helyzetet, hogy a demokratikus választásokon megválasztott politikusok döntéseit nem a nép által megválasztott bírák felülvizsgálhassák.
A hatóságok szerint a tüntetéseken eddig 11 ember sérült meg, és további 50 embert letartóztattak.