Az orosz erőknek a Dnyeper folyó bal partjára való visszavonását rendelte el szerdán Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter.
A csapatok visszavonását Szergej Szurovikin tábornok, az Ukrajnában harcoló orosz haderő parancsnoka javasolta, amit az „élőerő megóvásának” szándékával indokolt.
Herszon megye Moszkva által kinevezett hatóságai szerdán közölték, hogy a Dnyeper jobb partjáról mintegy 80 ezer civilt evakuáltak.





-tekintettel arra, hogy aránylag az elmúlt napok csendesen zajlottak, azt gondolom hogy ez egy háttér megállapodás része….
Ja. Ukrajnát pedig nem támadták meg. Aki bármit elhisz a ruszkiknak, az ne csodálkozzon, ha Szibéria felé ballagva ébred.