Nem vagy többé az apám címmel jelent meg Hidas Judit új könyve, mely egy identitását kereső zsidó családban felnövő lány történetén keresztül mesél a traumáktól való megszabadulásról, a szüleinkkel való kapcsolat fontosságáról, miközben olvashatunk a budapesti liberális és konzervatív középosztály tipikus figuráiról is.
Az írónő új munkájának története a rendszerváltás idején indul, egy válást és annak hatását mutatja be a gyerek szemszögéből, miközben megmutatja mindkét szülő eltérő helyzetét, problémáit és a magyar rendszerváltás utáni évtizedeket.
Megismerhetjük az anyát, akinek egyedülálló nőként még a mainál is sokkal előítéletesebb közegben kellett helytállnia a 1990-es, 2000-es években. Ugyanakkor hitelesen ábrázolja a családjával szemben destruktív, szakmailag sikertelen apa cselekedetei mögött lévő esendőséget is.
Eközben megjelennek a regényben az akkori korszak tipikus budapesti zsidó figurái és jellegzetes élethelyzetei.
Olvashatunk feltörekvő zsidó kisvállalkozókról, értelmiségiekről, és persze szó esik a harmadik generációs identitáskeresésről, a zsidó ünnepek újrafelfedezése körüli ügyetlenkedésekről, a zsidó iskolába járás ellentmondásairól egy olyan családban, ahol a kommunizmus alatt ateistaként nőttek fel generációk.
A könyv a Park Kiadó gondozásában jelent meg az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség Firgun Zsidó Kulturális Alapítványa támogatásával.