Két tüntető a kezét a falhoz ragasztotta a potsdami Barberini Múzeumban.
Claude Monet lett a legújabb művész, aki az klímatiltakozások középpontjába került, miután egy német környezetvédelmi csoport tagjai vasárnap burgonyapürével öntötték le az egyik festményét egy potsdami múzeumban.
Kilenc nappal azután, hogy a Just Stop Oil paradicsomlevest öntött Vincent van Gogh Napraforgók című festményére a londoni National Galleryben, a Letzte Generation (Utolsó generáció) két aktivistája belépett a Museum Barberini múzeumba, és leöntötte Monet Les Meules (Szénakazlak) című festményét, majd a falhoz ragasztotta a kezét.
A tiltakozók szerint a mutatványt az éghajlati katasztrófával szembeni ébresztőnek szánták.
„Az emberek éheznek, az emberek fáznak, az emberek meghalnak”
– mondta az egyik aktivista a Letzte Generation által tweetelt, az esetről készült videón.
„Klímakatasztrófában vagyunk, és ti csak a paradicsomlevestől vagy a krumplipürétől féltek egy festményen. Tudod, hogy én mitől félek? Félek, mert a tudomány azt mondja, hogy 2050-ben nem fogjuk tudni etetni a családunkat” – mondta az egyik tüntető.
„Krumplipüré kell egy festményen, hogy meghallgassanak? Ez a festmény semmit sem fog érni, ha az élelemért kell harcolnunk. Mikor fogtok végre elkezdeni figyelni? Mikor kezdtek végre figyelni, és mikor hagyjátok abba a szokásos üzletmenetet?”
A múzeum szóvivője elmondta, hogy a festményt üveg védte, és a múzeum később közölte, hogy úgy tűnik, nem sérült meg.