A trónörökös bosszúja

A Neokohn főmunkatársa, Izraelben élő biztonságpolitikai szakértő.

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Az utolsó előadásaimban amikor az energia illetve a biztonságpolitika elválaszthatatlanságáról beszéltem, poénból megjegyeztem, hogy a szaudi trónörökös valószínűleg nem fogja megállni, hogy egy jó nagyot srófoljon felfelé az energiaárakon az amerikai időközi választások előtt. Robert C. Castel jegyzete.

Miért?

Azért mert a diplomatúltengésben szenvedő inkompetens külpolitikai elit nem súgta meg az amerikai elnöknek, hogy

egy arab uralkodót le lehet nyilvánosan gyilkosozni, de utána nem túl bölcs dolog energiát koldulni tőle.

Biden Canossa-járása Riadban csupán a nyitánya volt a geopolitikai tollasbálnak, amihez MBS cinikus mosolyal keverte a szurkot.

Az OPEC+ döntése a kitermelés drasztikus csökkentéséről, csupán a szurokbevonat első rétege. Aki kicsit is ismeri MBS észjárását, az tudja, hogy az időközi választások közeledtével erre a ragacsra gazdag tolldísz kerül majd.

Csökkenti olajkitermelését az OPEC+, Amerika oroszbarátsággal vádol

Az Egyesült Államok stratégiai tartalékokat szabadít fel, hogy mérsékelje az árakat.

Miért?

Azért, hogy a szaudiak Demokrata Párti ellenségei nagyobbat bukjanak novemberben mint amekkorát megérdemelnének.

A globális olajkitermelés 2%-a, napi két millió hordó eltűnt a süllyesztőben. Hány divíziója van az olajárnövekedésnek az ukrán fronton? Kit érdekel?!

Szaúd-Arábia egy kis nemzet, de még a nagyok sem rúghatnak bele büntetlenül.

Stana shwaye.

A Közel-Keleten a bosszút hidegen tálalják.

Ezt a cikket szerkesztőségünk az ünnep beállta előtt készítette és előre időzítve jelent meg az oldalon.

Itt az új világrend, amely nem a Nyugat érdekei körül forog

A Nyugat olajigénye már nem elsődleges szempont – írja a brit közgazdász az OPEC+ döntésével kapcsolatban, amely pofon Joe Biden kormánya számára.

Robert C. Castel összes cikkét elolvashatja itt.

“A trónörökös bosszúja” bejegyzéshez 8 hozzászólás

  1. Ezért kedvelem, amikor Castel doktor rendel: tűpontos diagnózis. A terápia már nem rajta múlik.

  2. A sivatagi cigányok a Nyugatnak köszönhetik az érdemtelen dőzsölést, amiben az egész életüket leélik. Súlyos hiba volt ilyen pozícióba emelni őket.

    • Mármint a nyugat mohó fogyasztásának köszönhetik felemelkedésüket.
      Hálával nem tartoznak bár úgy tudom hálásról nincs szó. Az a nőikkel teszik

  3. A Föld ásványi kincseinek elosztásával nagy elvi baj van! Az közös, azaz mindenkié kellene, hogy legyen, mint ahogy a levegő is mindenkié. Nehogy már természetes legyen, hogy földterület elrablása, vagy régmúltbeli események (legtöbbször erőszakos) meghatározzák, hogy ki rendelkezzen a Földünk (ami ugye végső soron mindenkié) ráeső területeinek ásványi kicseivel.
    Amíg nemzetállamok léteznek, addig a fölkéreg kincsei feletti közös rendelkezésből nem lesz valóság, de az elérhető lenne, hogy a helyi kitermelő/”birtokos” ne tagadhassa meg az eladást, manipulálhassa az árat, vagy súlyos előnyök kizsarolására használhassa a forgalmazást. Alapvetően: a Föld mindenkié!!!

    Hogy ne szaladjunk előre az utópisztikus kívánt jövőbe, a jelen valóságánál maradva levonható egy természetes tanulság. Sürgősen le kell szokni a fosszilis energiahordozók használatáról! Ezzel az arab olajállam(ocs)kák és a nyomulni akaró Putyinisztán alól kihúzzák a szőnyeget és saját valódi szrerepük/érdemeik szerint fognak szerepelni a színpadon.

    Hátra van még az értékes és ritka elemek használatának/elosztásának a kérdése, ami hasonló problematika. Ezek mennyísége a fosszilis energiahordozókhoz hasonlóan amúgy is véges és a hozzáférhető készletek rohamosan fogynak. Végül ezek használatáról is le kell mondani. Addig megállapodásra lenne szükség, ami szabályozza az elosztást.

    Van ezek kiváltására lehetőség? Talán igen! A fosszilis energiahordozókról való leválás és ezzel az energia-kérdés biztosan megolható, még a ma élő fiatalabb generáció életében. A kulcsszó: fúziós energia.

    Itt kell keresni a ritka fémek kiváltásának lehetőségét is! Itt is létezik egy kulcsszó: ez az anyagátalakítás, más szóval transzmutáció. Elemek atomjait bontani már most tudunk (bár nem tetszőlegesen bármit bármire), az egyesítés még hátravan. De elvileg lehetséges, csak óriási energiák kellenek hozzá. A természet már megoldotta, csak utánozni kell!

  4. Idő kérdése, hogy U Kraina kapitulál. Igazságos Világ most nincs, s csak a HARMADIK TEMPLOM felépítését követően lesz.

  5. aztán jön majd a picsogás, ha az USA új barátot talál magának az új iráni vezetés személyében…