Orosz rakéták hullanak a zaporizzsjai ukrán lakónegyedekre, rengeteg a halott

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Rakétatámadás érte vasárnapra virradóra a délkelet-ukrajnai Zaporizzsja városát, helyi hivatalos források szerint legalább 17-en meghaltak, sokan megsebesültek.   

Kórházi források szerint a halottak között gyerek is van.

Anatolij Kurtev, a városi tanács egyik tagja Telegram-üzenetben azt közölte, a rakéták Zaporizzsja lakónegyedére hullottak, több épület és út megrongálódott.

Olekszandr Sztaruh, Zaporizzsja megye kormányzója leszögezte:

a rakétákat szándékosan lakónegyedekre lőtték ki, és ez azt bizonyítja, hogy „az ellenség nem hagy fel a civilek elleni terrorral”.

Defense of Ukraine on X (formerly Twitter): "Another russian missile strike on the city of Zaporizhzhia. 17 civilians were killed.If #UAarmy had modern Western anti-missile systems, we could have prevented such tragedies. pic.twitter.com/6mTHlFshF9 / X"

Another russian missile strike on the city of Zaporizhzhia. 17 civilians were killed.If #UAarmy had modern Western anti-missile systems, we could have prevented such tragedies. pic.twitter.com/6mTHlFshF9

A héten már korábban is rakétatámadás érte a város civilek lakta negyedét, akkor a hatóságok azt közölték, a támadásban legalább hárman meghaltak.

Az agresszió kellemetlen racionalitása

A racionális NEM a jó és az erkölcsös szinonimája. Különbséget kell tenni egy döntés racionalitása és helyessége között. Robert C. Castel kommentárja.

“Orosz rakéták hullanak a zaporizzsjai ukrán lakónegyedekre, rengeteg a halott” bejegyzéshez 2 hozzászólás

  1. 2022. 03. 14-én délelőtt 11:31-kor az ukrán fegyveres erők „Tocska U” típusú rakétát lőttek ki Donyeck központjára. Azt a várost lőtték, ahol gyakorlatilag csak nők, idősek és gyerekek maradtak.
    A férfiak a frontra mentek.
    A mindig telített városközpontra lőttek.
    23 ember azonnal meghalt, és több mint 30-an megsebesültek.
    A háborús bűncselekmény áldozatai között gyerekek is vannak.
    Katonai szempontból semmi értelme nem volt Donyeck rakétatámadásának.
    Egyetlen célja volt, megrémiszteni, bosszút állni, és még egyszer megbüntetni az engedetlen Donbaszt.
    Túl orosz terület ahhoz, hogy nyugodtan éljenek, és túléljék
    https://rumble.com/v15j4e7-a-donbassz-teljes-film-magyar-felirattal.html