Oroszok fenyegetőznek, hogy „visszaveszik” Alaszkát Amerikától

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Az orosz parlament alsóházának elnöke szerdán azzal fenyegetőzött, hogy „visszaveszi” Alaszkát, ha az Egyesült Államok büntetésként az ukrajnai invázió miatt befagyasztja vagy lefoglalja az orosz vagyont.

„Amerika mindig emlékezzen: van egy darab terület, Alaszka” – idézi Vjacseszlav Volodint a The Moscow Times a parlament, az állami duma nyári szünet előtti utolsó ülésén.

„Amikor külföldön próbálnak gazdálkodni az erőforrásainkkal, gondoljanak arra, mielőtt cselekednének, hogy nekünk is van mit visszavennünk”

– mondta Volodin.

Megjegyezte, hogy Pjotr Tolsztoj házelnök-helyettes azt javasolta, hogy az alaszkaiak körében tartsanak népszavazást az Oroszországhoz való csatlakozásról.

„Mi nem avatkozunk bele a belügyeikbe”

– válaszolta Volodin nevetést visszafojtva, miután az Állami Duma képviselői tapsoltak.

Volodin korábban felvetette, hogy Moszkva az „ellenséges” országok oroszországi vagyonát is lefoglalhatná, megtorlásul arra az amerikai javaslatra, hogy a lefoglalt orosz oligarchák vagyonát Ukrajna újjáépítésére használják.

Az oroszok a feltételezések szerint először az 1600-as években jutottak el Alaszkába. A Szibéria és Alaszka közötti rendszeres szőrmekereskedelmi expedíciók az 1740-es években kezdődtek, és ekkor kezdtek megjelenni orosz települések az alaszkai partvidéken.

Oroszország 1867-ben 7,2 millió dollárért, azaz hektáronként nagyjából 2 centért adta el Alaszkát az Egyesült Államoknak.

Ugyancsak szerdán Dmitrij Medvegyev volt elnök a közösségi médiában atomháborúval fenyegetőzött, ha a hágai Nemzetközi Büntetőbíróság büntetést szab ki Oroszországra az Ukrajnában elkövetett állítólagos bűncselekmények miatt.

A Kreml a múlt hónapban a nyugati nemzetekkel fenntartott kapcsolatok „hosszú válságára” figyelmeztetett, ugyanis Oroszország ukrajnai területek elfoglalására irányuló katonai hadjárata a negyedik hónapjába lépett.

„Soha többé nem fogunk megbízni a Nyugatban” – mondta akkor egy interjúban Dmitrij Peszkov, Vlagyimir Putyin elnök szóvivője.

Lavrov a nemzetközi jog védelmére szólított fel

Mivel szerinte „a világ bonyolult módon fejlődik”.

“Oroszok fenyegetőznek, hogy „visszaveszik” Alaszkát Amerikától” bejegyzéshez 2 hozzászólás

  1. Az a kevéske orosz telepes Alaszkában már régen asszimilálódott, beolvadtak, nem is értem a népszavazás felvetést.
    Oroszországban lehet, hogy történelmileg sajnálják Alaszka elvesztését, kicsit fájó szívvel gondolnak rá, de egyébként sem volt erejük, hogy megtartsák. A 7,2 millió dollár jó üzlet volt az oroszoknak és az amerikaiaknak is, mindketten nyertek. Ha nem adják el az Egyesült Államoknak, akkor bizonyára erővel elveszik az oroszoktól a britek a terjeszkedésük során és most Kanada része lenne.

  2. Vologyin visszakövetelést helyezett kilátásba, nem visszavételt, arra csak utalt… Medvegyev pedig a nukleáris háború fenyegetésére hivatkozott, egy tágabb összefüggésben, és nem ő fenyegetett avval…

    Az oroszok megpróbálják elijeszteni a Nyugatot a további bűncselekményektől, provokációktól, gyűlöletkeltéstől… Ha a nyugati pokolfajzatok nem ültetik tárgyalóasztalhoz a ripacs, háborús bűnös Zelenszkijt, és továbbra is szítják a tüzet, hosszabbítják a konfliktust, akkor végül valóban lesznek atomcsapások Európában…

    Európa népeinek mozdulnia kell, mert a vezetőik, diktátoraik szándékosan káoszba és atomháborúba kormányozzák az Uniót… Putyinnal vagy nélküle, de Oroszország türelme is véges…