A Tett és Védelem Alapítvány álláspontja nem változott a Jobbikkal kapcsolatban.
A Mandiner megkeresésére reagált a Tett és Védelem Alapítvány titkára, Szalai Kálmán.
Szalai szerint
„a Jobbik neve végérvényesen összeforrt a rasszizmussal, zsidó- és cigányellenességgel,
melyet az elmúlt évek látszólagos mérséklődése sem volt képes megmásítani.”
A TEV titkára úgy véli a választásra összetákolt politikai szövetségkötése azokkal, akik korábban a leghangosabb elítélői és ellenzői voltak a Jobbik kirekesztő politikájának, kizárólag a politikai haszonszerzést szolgálta, melyről a választók egyértelműen elmondták a véleményüket: egyharmadra zsugorították ezen politika erők szereplőinek parlamenti jelenlétét.
Szalai hozzátette, Gyöngyösi személye, akinek a kijelentésével kapcsolatos bocsánatkérése inkább maszatolásnak volt csak nevezhető, a Jobbik régi idők zsákutcás politikájának visszatérését vetíti előre, ezért a TEV álláspontja mit sem változott:
a Jobbik akkor teljesíti be politikai küldetését, ha bejelenti megszűnését, és feloszlatja önmagát!





„Érdekes” álláspont… Sok hasonló nyilatkozat volt már… Ám ezek csak hamis vádak (jogi szempontból is), mivel ha (független) bíróságon vagy esküdtszék (jury) előtt kellene bizonyítani azokat, mindahányszor elbuknák a pert…
Miért is változna a Jobbik megítélése? Ugyanazok az emberek vannak ott, mint korábban,
A politikusok is változnak, mást képviselnek, mint indulásukkor. Lásd Orbánt és a fidesz induláskori tagságát.
„TEV: a Jobbik akkor teljesíti be politikai küldetését, ha feloszlatja önmagát!”
Kár, hogy nem tették utána, hogy a Mi Hazánk akkor teljesítette politikai küldetését, amikor megalakult, és bejutott a parlamentbe.
Ne a Jobbikban lássák az antiszemitizmus erejét, foglalkozzanak a Mi Hazánk párttal és képviselőivel.