Blinken bírálta az izraeli rendőrség beavatkozását Sirín Abu Akla temetésén

Antony Blinken amerikai külügyminiszter beszélt a meggyilkolt palesztin-amerikai újságíró, Sirín Abu Akla családjával, miután a tárcavezető bírálta az izraeli rendőrség beavatkozását a temetésén – közölte egy amerikai tisztségviselő vasárnap.

Blinken még szombaton este, Berlinbe repülve, telefonon „legmélyebb részvétét” fejezte ki Sirín Abu Akla családtagjainak – közölte a neve elhallgatását kérő nyilatkozó.

A tárcavezető felajánlotta a jeruzsálemi amerikai diplomaták támogatását az újságírónő családjának. Sirín Abu Akla amerikai állampolgár is volt, családtagjai élnek a keleti parti New Jersey tagállamban.

Az amerikai diplomácia irányítója elismerését fejezte ki Sirín Abu Akla újságírói munkássága iránt, és méltatta a szabad és független sajtó fontosságát”

– tette hozzá a tisztségviselő.

Mahmúd Abbász elutasítja a közös vizsgálatot az újságírónő halála ügyében

Egy biztonsági forrás reggel azt nyilatkozta, hogy nem véletlen, hogy a palesztinok nem hajlandók közösen kivizsgálni az Al-Jazeera riporterének halálát.

Az al-Jazeera, a katari pánarab televíziós hálózat riporterét szerdán fejbe lőtték, miközben az Izrael által 1967 óta megszállt palesztin területen, Ciszjordánia északi részén lévő Dzsenin menekülttáborában végrehajtott izraeli katonai razziáról tudósított. A történtek idején sajtó feliratú golyóálló mellényt és védősisakot viselt.

Pénteki temetésén az izraeli rendőrség gumibotokkal felfegyverkezve próbálta feloszlatni a palesztin zászlókat lengető tömeget. A kavarodásban a koporsó majdnem kiesett a koporsóvivők kezéből.

Blinken korábban azt mondta, hogy mélységesen felkavarta az izraeli rendőrség közbeavatkozása a temetésen. Ezzel egy időben az amerikai külügyminisztérium azt követelte, hogy átlátható módon vizsgálják ki az újságíró halálának körülményeit.

Összecsapott a rendőrség a zavargókkal az újságírónő temetésén

Péntek reggel ismét tűzharc tört ki a Ciszjordánia északi részén, Dzseninben egy terroristatevékenységgel gyanúsított palesztin őrizetbe vételénél.