Törökország beleegyezett, hogy visszaadja Izraelnek az egyik legfontosabbnak tartott ősi héber feliratot, amely jelenleg az isztambuli régészeti múzeumban található, nyilatkozta egy izraeli tisztviselő a Zman Iszráelnek – írja az Ujkelet.live
A gesztus az Izrael és Törökország közötti javuló kapcsolatok közepette történt, és Jichák Herzog elnök mérföldkőnek számító ankarai látogatása során vitatták meg a héten.
Izrael régóta törekszik arra, hogy visszakapja az úgynevezett Siloáh-feliratot, egy 2700 éves ókori héber szöveget, amely alátámasztja a bibliai szöveget egy alagút építéséről, amely a Gihon-forrásból a Siloáh-medencébe vezeti a vizet, mely Dávid városában van, a Templom-hegy déli széle alatt, Ezékiás király uralkodása alatt.
Az alagút falába vésett hatsoros paleo-héber felirat az ellentétes végekről dolgozó munkások találkozását írja le.
Ezt a cikket szerkesztőségünk a Sábát beállta előtt készítette és előre időzítve jelent meg az oldalon.





Egy kis javitas- nem Siloam- hanem
Siloah medence.
Bennunket- akik tudunk ivritul , talan jobban zavar- mint masokat.
Siloah- a ” selah” szo gyokerebol szarmazik- kuld- kuldott.
Tehat- a Gihon forrasbol- kuldi a vizet.
A lenyeghez szolva – Erdoan nagy bajban lehet, ha egy ilyen gesztust hajlando tenni.
Igaz, a poltika- nem szeretet- hanem erdekekrol szol.