Törökország beleegyezett, hogy visszaadja a Siloáh-feliratot Izraelnek

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Törökország beleegyezett, hogy visszaadja Izraelnek az egyik legfontosabbnak tartott ősi héber feliratot, amely jelenleg az isztambuli régészeti múzeumban található, nyilatkozta egy izraeli tisztviselő a Zman Iszráelnek – írja az Ujkelet.live

A gesztus az Izrael és Törökország közötti javuló kapcsolatok közepette történt, és Jichák Herzog elnök mérföldkőnek számító ankarai látogatása során vitatták meg a héten.

Izrael régóta törekszik arra, hogy visszakapja az úgynevezett Siloáh-feliratot, egy 2700 éves ókori héber szöveget, amely alátámasztja a bibliai szöveget egy alagút építéséről, amely a Gihon-forrásból a Siloáh-medencébe vezeti a vizet, mely Dávid városában van, a Templom-hegy déli széle alatt, Ezékiás király uralkodása alatt.

Az alagút falába vésett hatsoros paleo-héber felirat az ellentétes végekről dolgozó munkások találkozását írja le.

Ezt a cikket szerkesztőségünk a Sábát beállta előtt készítette és előre időzítve jelent meg az oldalon.

Enyhülésnek indulnak Izrael és Törökország kapcsolatai

„Egyetértünk abban, hogy nem fogunk mindenben egyetérteni. De a vitákat kölcsönös tisztelettel és őszinteséggel fogjuk megoldani.” – bizakodik Herzog ankarai látogatása után.

“Törökország beleegyezett, hogy visszaadja a Siloáh-feliratot Izraelnek” bejegyzéshez 1 hozzászólás

  1. Egy kis javitas- nem Siloam- hanem

    Siloah medence.
    Bennunket- akik tudunk ivritul , talan jobban zavar- mint masokat.
    Siloah- a ” selah” szo gyokerebol szarmazik- kuld- kuldott.
    Tehat- a Gihon forrasbol- kuldi a vizet.
    A lenyeghez szolva – Erdoan nagy bajban lehet, ha egy ilyen gesztust hajlando tenni.
    Igaz, a poltika- nem szeretet- hanem erdekekrol szol.