Biden elnök csütörtökön a veteránok napi rendezvényen a virginiai Arlingtonban, a Nemzeti Temetőben tartott beszédében egy sokak által sértőnek tartott kifejezést használt, amikor az egykori híres fekete dobójátékosra, Satchel Paige-re úgy utalt, mint „nagy négerre”.
Biden a pontosítás kedvéért hozzátette: „aki, dobójátékos volt a néger ligában”, ami a 20. század elején és közepén az afroamerikai játékosok szegregált ligáira használt kifejezés volt.
Biden azt mondta a tömegnek:
„Csak azt akarom mondani, tudom, hogy egy kicsit fiatalabbak vagytok nálam, én is átvettem az akkoriban használt a „nagy néger”, azaz a „a néger ligában dobójátékos” kifejezést.”
– mondta Biden.
2013-ban a Népszámlálási Hivatal bejelentette, hogy többé nem használja a „néger” kifejezést. 2016 májusában Barack Obama elnök törvényt írt alá, amely megtiltja a szövetségi kormányzatnak a „néger” kifejezés használatát, és helyette az „afroamerikai” kifejezést engedélyezi.
2020 májusában a népszerű afroamerikai rádiós műsorvezetőnek, Charlamagne tha Godnak adott interjúban a 2020-as demokrata elnökjelöltségért induló Biden megvédte a faji kérdésekkel kapcsolatos előéletét. A műsorvezetőnek kérdéseire válaszul Biden kijelentette, hogy
„Ha gondot okoz kitalálni, hogy engem vagy Trumpot támogat, akkor nem vagy fekete”.





Nem lepodtem meg, a „demokratak” elleneztek a rabszolgak felszabaditasat is.
Ez csak idő kérdése volt… 😪
A demencia nem a demensnek, hanem az ő környezetének fáj. A mindenkori amerikai elnöknek a világ nagy része a környezete.
Mentségére szóljon, valóban a romló kognitív állapota miatt mondta azt amit, ugyanis ő minden bizonnyal a „Negro League” nevezetű dologra utalt, de sajnos (részben talán freudi elszólás okán) ez máshogyan jött ki már a száján. Mondjuk az sem volt rossz, amikor egyszer a „kimosakodott” Obamát dicsérte, és az az eset még 2007-ben történt.
Már elnézést, de ez az egész egy baromság. Maga a kifejezés hogy néger egyáltalán nem sértő, mint ahogy a cigány vagy zsidó sem az. A baj azokkal van akik ezt látják bele.
hülyeség
Amit irtál az bizony nem igy van.
Ugyanis itt nálunk a U.S.-ben az „n”-word használata – már nagyon régóta – egyértelműen és kifejezetten sértő kifejezésnek számit.