Éric Zemmour, francia író, műsorvezető és potenciális elnökjelölt a IV. Budapesti Demográfiai Csúcson vett részt Budapesten.
A francia műsorvezető a Magyar Nemzetnek azt mondta, hogy a magyarok azért érzékelik jól az „iszlám invázió” veszélyét, mert átéltek egy iszlám-ottomán és egy szovjet megszállást is.
„Ma ugyanúgy az iszlám és a kereszténység, a Kelet és a Nyugat civilizációs harcának korát éljük. Ez a harc sohasem szűnt meg. Az egyik alapeleme pedig a demográfia”
– mondta Zemmour.
A Nyugat a francia író szerint ma a „dekonstrukció” korát élik. El kell utasítani a múltat, mindenki bűnös.
„És azért, hogy e bűnök alól feloldozást nyerjünk, mindenre képesek vagyunk, a saját civilizációnk elpusztítására is. De a kelet-európai országok mentesülnek ezalól, mert ők viszont áldozatok voltak, a kommunizmus és a Szovjetunió áldozatai, és ez – micsoda történelmi paradoxon! – most felvértezi őket, felmentve őket a bűnök alóli feloldozás kényszere alól. A történelemben néha vannak ilyen szórakoztató, egyszerre tragikus és fura csavarok. De minek a dekonstrukciójáról is beszélünk? Először a nemzetet, aztán a családot, majd az apai szerepet, magát az embert, a biológiai nemeket építik le”
– mondta a francia író.
Zemmour Budapesten találkozott Orbán Viktorral is, aki szerinte „megvédi a népét” a „dekonstrukcióval, Soros Györggyel és az LMTBQ-lobbival szemben”.
Azzal kapcsolatban, hogy indul-e a választáson kitérő választ adott.
Macronról Zemmournak lesújtó véleménye van:
„Szerintem ő nem érti az ország létét fenyegető kihívást. Noha fiatal ember, fejben öreg. Mintha a 70-es években élne, Valéry Giscard d’Estaing és Michel Rocard kortársaként. Azt hiszi, hogy a gazdaság ma a legnagyobb törésvonal. Pedig a civilizáció, az identitás, a nemzet sorsa az. Nem érti, mit mondott René Girard. Azzal foglalkozik, hogy erre vagy arra költsük-e a GDP két százalékát. Nem mondom, hogy ez nem fontos, de a mérleg másik serpenyőjében Franciaország hanyatlása és eltűnése van. Ez azért nem ugyanaz – ez már élet-halál kérdése.”
A teljes interjút itt olvashatja.
Ezt a cikket szerkesztőségünk az ünnep beállta előtt készítette és előre időzítve jelent meg az oldalon.





Bölcs !
Bolond!
Téged miért is tiltott ki a 444?
Azt én már évek óta nem tudom. Hiába érdeklődtem, rám sem tojtak. Sőt ma már nem is olvasom őket. Nagyon elmentek a szélső bal felé. Mondjuk már nem is érdekel.
„A francia műsorvezető a Magyar Nemzetnek azt mondta, hogy a magyarok azért érzékelik jól az „iszlám invázió” veszélyét, mert átéltek egy iszlám-ottomán és egy szovjet megszállást is.”
Az a baj, hogy nem javították ki, ugyanis volt itt egy habsburg (ausztriai, ami egyben a leghosszabb és legaljasabb volt) és egy német megszállás is.
II. Rákóczi Ferenc breznai kiáltványában (mely szabadságharcunk elindítójának tekinthető) többek között, így fogalmazta ezt meg:
„14. … Mert a’ midőn a’ szabad rendelés negédességét magának vette az udvar, nagy milliók summáját vetvén az országra, noha a’ szabad ország szabadsága az egész ország gyűlésén kívül semmi adó szedést nem enged, azt bizonyítván a’ Mátyás király 3-dik decretumának 1. articulusa, a’ honnan olly nagy s meszszére való maradékink által is meg-siratandó romlása következett a’ hazának, hogy virágzó és ritka gazdagságokkal bövelködő állapottya után édes hazánknak nem láthatunk egyebet régi bóldogságának színes árnyékánál. Nehéz kimondani, hogy a’ szegény kösség ki fogyván minden értékébül, a’ honnan fizethessen, sokféle kétségben esett; bizonyos dolog, hogy némellyeknek fel-akasztani magokat, némellyeknek török szolgálattyával könnyíteni állapottyokat, némellyeknek hallatlan példára feleségeket az executoroknak, gyermekeket a’ töröknek zálogba vetni tetczett. Oh! Szabad nemzet által el-szenvedhetetlen kegyetlen szolgálat! Hogy lágyabb sorsa vólt az uralkodó hold birodalma alatt az ország népének, most is emlegeti, és hogy az austriaiaknak egy esztendei sarczoltatása a’ töröknek adott ötvenesztendei fizetéssel felette meg-egyezett, köz írás által meg-bizonyíttatott. Nem is forrott ki az austriaiaknak ez kegyetlen kívánsága, valamig az ország minden rendei ellen egyaránt nem kegyetlenkedett. A’ pap urak, főrendek, nemes emberek és a’ szabad városok adó fizetés alá rekesztettenek, és noha meg-megbiztattatott az ország az utolsó fizetés végső esztendejének már jelen lételével, a’ köz válaszokban a’ gyakran meg-jelentetvén, de midőn az illy nehéz és el-viselhetetlen adózás terhe semmiképpen meg nem szünt , sőt naponként az ígíret ellen mesterségesen nevekedett, új fizetés neme, accisa formáltatott; a’ hadi executio uralkodott, tömlöczözés, verettetés támadott, az országban alattomban a’ sóhajtás szaporodott, azokbúl a’ dolognak nyilván valósága azt bizonyította, hogy könnyü a’ következés, mellyel a’ szabad nyakra a’ szolgálatnak örökké való jármát akarják vetni.”
https://mek.oszk.hu/02700/02786/02786.htm
Az azt követő magyar kultúra „szimbólumainak” a betiltása (mint például a tárogató – ez egy hangszer), vagy később a pálos-rend feloszlatása (az egyetlen magyar alapítású rend) kalapos jóska által (aki egyébként soha nem volt magyar király, mégis így tanítják), s lehetne itt még sorolni az ellenünk elkövetett bűneiket…
Jó fej ez a Zemmour!
„Ma leépítik a nemzetet, aztán a családot, és magát az embert” Erről szól a baloldal ideológiája. Létrehozni egy buta irányítható gyökerek nélküli kevert kultúráju nemzedéket, akik aztán jól manipulálhatóak és uszíthatóak és mindíg „jó” helyre voksolnak.