Körülbelül 140 csecsemő és kisgyermek játszott a védelmi minisztérium óvodájában, amely körülbelül 200 méterre található a Pentagontól, amikor 2001. szeptember 11-én az American Airlines 77-es járata a Pentagonba zuhant. Két lánytestestvért, akik aznap az óvodában voltak, megihlette a körülöttük lévő hősiesség, és ma mindketten az amerikai hadseregben szolgálják hazájukat.
Hanna Born alhadnagy, aki a támadások idején mindössze hároméves volt, 2019-ben végzett a légierő akadémiáján; testvére, Heather a tengerészeti akadémia 2023-as évfolyamának kadétnövendéke.
Heather nem emlékszik 9/11-re, hiszen mindössze négyhónapos volt, de Hannának még mindig vannak róla töredékes emlékei.
„Az óvodában voltam, néhány barátommal játszottam és táncoltam” – mondta Hanna a CBS Newsnak – „A következő dolog, amire emlékszem, hogy valahogy a folyosón voltam”.
Az óvodában egyetlen gyermek sem halt meg vagy szenvedett sérülést a Pentagon elleni támadásban. A gyerekvigyázó központot 2004-ben mégis bezárták a gyermekek biztonságával kapcsolatos félelmek miatt. Az intézmény a Pentagon területén lévő épületben volt elhelyezve, szemben a repülőgép lezuhanásának helyszínével. Félelem és pánik öntötte el a Pentagont és a melléképületeket, miután a repülőgép becsapódott és lángokba borította a Pentagon nyugati oldalát.
„Kezdtem rosszul lenni, különösen miután kiléptem az épületből. Ott voltak a tűzjelzők hangjai, mindenféle mentőautó, a szirénák és a fejünk fölött zajongó repülőgépek és helikopterek, és mindennek tetejébe pedig az égő repülőgép-üzemanyag és a füst igazán fanyar szaga.”
Hanna elmondta, hogy a biztonsági szolgálat tagjai hamarosan megérkeztek, hogy evakuálják az óvodát, mivel a dolgozók közül néhányan idősek voltak, és segítségre volt szükségük, hogy a csecsemőket és kisgyermekeket kivigyék az épületből. A csecsemőket kiságyakba pakolták, és a Potomac folyó melletti parkba vitték.
„Nem hiszem, hogy tényleg tudjuk bárki nevét is, aki részt vett az evakuálásban”
– mondta Hanna.
„Annak ellenére, hogy nem kaptak semmilyen nyilvános elismerést azért, amit aznap tettek, remélem, tudják, hogy a tetteik mennyire inspirálták a húgomat és engem, és reméljük, hogy ezt tovább tudjuk adni.”
Hanna most a Georgetown Egyetemen tanul adattudományt és analitikát, és reméli, hogy kereső-mentő küldetéseken repülhet majd.
A lánytestvérek szülei, akik mindketten katonai háttérrel rendelkeznek, nem voltak a Pentagonban 9/11-én. Édesanyjuk, Dana Born nyugalmazott dandártábornok akkoriban az Anacostia-Bolling egyesített támaszponton volt, míg édesapjuk, egy nyugalmazott tengerészgyalogos, korábban a Pentagonban állomásozott.
A támadást követő napokban az apjuk elvitte őket egy, a Pentagonra néző dombra, hogy megfigyelhessék a helyreállítási munkálatokat, miközben megpróbálta elmagyarázni nekik, mi történt.
Born dandártábornok azt mondja, hogy Hanna gyerekként órákig rajzolgatta az aznapi élményeit, miközben próbálta megérteni, mi történt.
„Végig mellette ültünk, hogy támogassuk és vigasztaljuk, miközben válaszoltunk a kérdéseire, miközben megpróbálta „feldolgozni”, hogy pontosan mi is történt”
– mondta Born.
„Minél többet rajzolt, annál kevésbé tűnt szorongónak, mivel fokozatosan összerakta a dolgokat arról a szörnyű napról, amit még a felnőttek számára is nehéz volt felfogni.”
Ezek az események, valamint a katonai bázison való nevelkedésük arra ösztönözték a nővéreket, hogy kövessék szüleiket a hadseregbe.
„Olyan sok életet változtattak meg örökre az aznapi események és minden, ami utána következett, így azt hiszem, számunkra folyamatosan az emlékezésről szól, és arról, hogy kitaláljuk, mivel tiszteleghetünk előttük a legjobban”
– mondta Hanna.
A Pentagon-emlékmű továbbra is állandó emlékhely maradt, 184 emlékpaddal, amelyeken a támadás minden áldozata számára egy-egy pad áll.
A padok az életkoruknak megfelelően vannak elhelyezve, a hároméves Dana Falkenbergtől kezdve, aki a 77-es járat utasa volt, a 71 éves John Yamnickyig, a haditengerészet veteránjáig, aki szintén a járat utasa volt.
2008-ban, az emlékmű felavatásakor 85 fiatal fát ültettek a padok közé.
Hanna azt mondja, hogy a nővérével nemrég látogattak el oda, és megdöbbentő látvány fogadta őket.
„Amikor elköltöztünk Washingtonból, a fák elég kicsik voltak, amiket ültettek, azóta megnőttek, szóval egyszerűen lenyűgöző látni, hogy mennyi élet van azon a területen”.
Ezt a cikket szerkesztőségünk a Sábát beállta előtt készítette és előre időzítve jelent meg az oldalon.






9/11 részben izraeli munka volt.
https://www.veteranstodayarchives.com/2011/06/27/demystifying-911-israel-tactics-mistake/
Te sem vagy a legélesebb kés a fiókban.
Mindenkepp udito valtozatossag, hogy a most idezett idiota legalabb nem izraeli. A zsidokhoz valo viszonya kisertetiesen hasonlit a Jobbikehoz, miszerint a zsidok kettos identitasuak, illetve lojalisabbak Izraelhez, mint a sajat hazajukhoz. (Adott esetben az USA-hoz.)
Erdekes ember lehetsz, aki ezeket a seggfejeket igy csokorba gyujtod, egyetlen kozos nevezovel: az Izrael ellen taplalt gyulolettel. https://en.wikipedia.org/wiki/Alan_Sabrosky
Jonathan Pollard esete azért kiváló bizonyíték ezekre az elméletekre.
Ki tudja , hány ilyen pollard van még ebben a pillanatban is …
Nagy valoszinuseggel egy sincs. Pollardnak egyebkent nem kettos identitasa, csak nagyfoku penzehsege volt. A cionizmusa mar csak a lefulelese utan a bortonben fejlodott ki. Azert feltetelezem, hogy nincs tobb, mert az izraeliek, a Moszad megertettek, hogy egy ilyen akcio sokkal nagyobb kart okoz, mint hasznot. Pollard egy fizetett kem volt, annak is botcsinalta. Semmi kettos identitas, penzert dolgozott, es nagy hiba volt host csinalni belole.
Amugy, ha utananezel a baratunk altal idezett idiotanak, o nem a Pollard fele arulokrol beszel, hanem a kettos identitasu amerikai zsidokrol.
Gordon Thomas a Moszadról írt könyvében másképp írja le , de apróságokon ne vesszünk össze. Természetesen véletlen a régi vicc is :
Hány CIA ügynök van Magyarországon :
30 !
Hány KGB ügynök van Magyarországon :
130 !
Hány Moszad ügynök van Magyarországon :
130 000 …
Hagy ne kommentaljam a viccet.
Mit ir Thomas baratunk, ami ellentmond annak, amit en hallottam az ugyrol?
Meggyőződéses cionistaként írja le. A könyv jó ! Érdemes elolvasni … :))
Pollard nekem is, es a legtobb izraelinek az orran, fulen jon mar ki. Most, hogy vegre Izraelben van, kicsit eltunt szem elol, eppen ideje volt.
Mindenutt problemas szemelyisegnek irjak le, es egyertelmu, hogy hiba volt ot beszervezni.
A cionizmus egyebkent osszetett jelenseg. A cinikus meglatas szerint arrol szol, hogy az egyik zsido, egy masik penzen, egy harmadok zsidot Izraelbe kuld. Nos, ahhoz , hogy Pollard azza a bizonyos harmadikka valjon, elobb le kellett bukjon es uljon vagy 30 evet.
Az a hír , amit megírnak. Egy hírszerzési műveletben a sajtóra is oda kell figyelni.
Az utómunka , a szálak elvarrása is fontos feladat. Néha a legfontosabb … :))
A baj az, hogy a hirszerzesi muvelet, aminek fogalmam sincs, mennyi haszna volt, egy tobb evtizedes remtortenette valt, amiben izraeli miniszterelnokok, elnokok es egyeb celebek hosszu sora konyorgott a amerikaiaknak, hogy engedjek el a pasast. Izrael nagyon nagy arat fizetett ezert a hibaert.
A haszna le van írva az említett könyvben. Ha csak a fele igaz , már megérte.
Mi azt látjuk , amit láttatnak velünk. A többségnek ez elég is. Nem akar többet.
Közben a valóság esetleg teljesen más. Ült harminc évet ? No és ?
Mások pedig meghaltak Izraelért.
Éppen ezért lehet esetleg valami teljesen más a Vanunu sztori mögött is …
Nagy kulonbseg meghalni, vagy bortonben tolteni az eletedet.
Elhivatottság kérdése az egész. Rákosi Mátyás 15 évet ült … :))
:-)))
Jeffrey Epstein és Ghislaine Maxwell is. És még sokan mások. Lehet róla olvasni olyan szerzők műveiben mint Viktor Ostrovsky vagy Gilád Atzmon…
Epsteinnel kapcsolatban igazat adok. A pasas pillanatnyilag, sot mar tobb, mint 2 eve nagy valoszinuseggel a Moszadnak dolgozik mint kulso munkatars. Oriasi elonye, hogy szinte lathatatlan, es semmit sem lehet kiverni belole, ha lebukik.
Másképp ezt értem. De mi az, hogy gondolkodó?
Eltaláltad.
Titkos hollywoodi studió hamisítványai az eseményt „bemutató” filmek.
A valóság az, hogy a Mosad génsebészeti részlege keresztezte a malária-szúnyogot Süsü a sárkány apjával.
Az igy előállított kimérát romlott békalencsével etették, majd ráeresztették az ikertornyokra. A kiméra a romlott békalencsétől tüzet hányt. Ez olvasztotta meg a torony acél vázát.
https://uploads.disquscdn.com/images/032ab3ef09574657e5d5b69b5d3ca93a919093d63958f0c16da879aba5855c10.jpg