Izrael válaszolt a gázai terrorra

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Az izraeli légierő a Gázai övezetet uraló Hamász terrorszervezethez tartozó célpontokat lőtt a gázai övezetben válaszul a szombati határ menti támadásokra, melyekben életveszélyesen megsebesült egy izraeli katona – jelentette a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet vasárnap reggel.

Az izraeli légierő vasárnapra virradó éjjel az övezet északi és középső részén támadta a Hamász fegyvereinek tárolását és gyártását szolgáló létesítményeket, és miután a héten egy rakétát is Izraelre lőttek Gázából, megerősítették a határnál állomásozó egységeket, valamint a vaskupola légvédelmi rendszer ellenrakétákat indító állomásait.

Szombaton a határkerítésnél zavargások törtek ki a gázai oldalon, és egy kézifegyverrel átlőttek Izraelbe, ahol életveszélyesen megsebesítettek egy határőr katonát.

Több száz gázai palesztin megpróbált felmászni a betonkerítésre, Molotov-koktélokat és köveket dobáltak a túloldalra, a kerítés résein lövéseket adtak le az izraeli határőrökre. E közben a 12-es kereskedelmi TV híradása szerint távolabbról a Hamász mesterlövészei lőttek át izraeli területre.

Az izraeli katonák megpróbálták felszámolni a karni átkelő közelében, mintegy három órán át tartó erőszakos tüntetést, s ennek során számos palesztin megsebesült. A palesztinok 23, többségükben láblövéses sérülésről számoltak be, köztük két súlyos esetről.

A lap értesülése szerint a Gázai övezet palesztin frakciói előzőleg szerdán megbeszélést tartottak, amelyen úgy döntöttek, hogy nyomást gyakorolnak Izraelre a korábban megismert módokon: gyújtóléggömbökkel, a környező izraeli falvak és városok életét megzavaró éjszakai zajkeltéssel, a határkerítés megrongálásával és erőszakos tüntetésekkel, mert a jelenlegi tervek szerint csak szeptember közepén kerül az övezetbe a katari pénzsegély.

Az új izraeli megállapodás szerint az ENSZ közvetítésével és segítségével fogják eljuttatni a pénzt Gázába, s a támogatásból havi több millió dollárt a Hamász-vezetők kapnak, amit a jelenlegi tervek szerint fizetésként fognak folyósítani számukra.

Legutóbb májusban érkezett pénzsegély az övezetbe, mert az új izraeli kormány nem volt hajlandó a korábbi módszerek szerint a Katarból érkező, készpénzzel teli bőröndöket beengedni az erezi átkelőn, hanem ragaszkodott a pénz útjának és felhasználásának ellenőrzését biztosító banki eljáráshoz, ahhoz, hogy a támogatást a Palesztin Hatóság (PH) által ellenőrzött bankokon keresztül utalják át a PH Gázai övezetben lévő kirendeltségeire, és onnan osszák szét.

Ismét rakétát lőttek Gázából Izraelre

Ismét rakétákat lőttek a Gázai övezetből Izrael irányába a májusi Falak őrzője hadművelet óta először.

“Izrael válaszolt a gázai terrorra” bejegyzéshez 3 hozzászólás

  1. „Az új izraeli megállapodás szerint az ENSZ közvetítésével és
    segítségével fogják eljuttatni a pénzt Gázába, s a támogatásból havi
    több millió dollárt a Hamász-vezetők kapnak, amit a jelenlegi tervek
    szerint fizetésként fognak folyósítani számukra.”

    Ez egy nagyon furcsa háború!! A gazai terrorrezsim folyamatosan támadja Izraelt. Rakétákkal, gyujtogatással, lövöldözéssel, merényletekkel, bármivel. Izrael ugyan válaszol, de előtte értesíti a gazaiakat, nehogy halálos áldozat legyen. Ezek után ki a rosszfiú az u.n. nyugat szemében? Természetesen Izrael.
    A folyamatos gazai támadások mellett ugyanakkor Izrael milliós fizetéseket juttat el a gazai terroristák vezéreihez. Mindezt az ENSZ közvetítésével, akik maguk is terrorszervezetnek nyilvánítják a Hamaszt. Ismét csak: ki ezek után a rosszfiú? Természetesen Izrael.
    Ha Izrael nem tud amúgy sem úgy cselekedni, hogy a hülye nyugat ne ítélje el, hagyni kellene a fenébe az ilyen törekvéseket. Egy fillért se a hamaszos vezetőknek, had hulljanak a rakétázó-gyujtogató hamaszosok, dzsihadisták, semmi kedvezmény, áram, építőanyag, félrenézés.
    De nem ez történik. Feltehetően egy elvi döntés alapján (sokan írtak arról, hogy Netanyahunak szüksége volt a Hamaszra…). Reméljük tudják, mit csinálnak és miért. Ami nem jelenti azt automatikusan, hogy a döntés helyes.

  2. „Az új izraeli megállapodás szerint az ENSZ közvetítésével és
    segítségével fogják eljuttatni a pénzt Gázába, s a támogatásból havi
    több millió dollárt a Hamász-vezetők kapnak, amit a jelenlegi tervek
    szerint fizetésként fognak folyósítani számukra.”

    Ez egy nagyon furcsa háború!! A gazai terrorrezsim folyamatosan támadja Izraelt. Rakétákkal, gyujtogatással, lövöldözéssel, merényletekkel, bármivel. Izrael ugyan válaszol, de előtte értesíti a gazaiakat, nehogy halálos áldozat legyen. Ezek után ki a rosszfiú az u.n. nyugat szemében? Természetesen Izrael.
    A folyamatos gazai támadások mellett ugyanakkor Izrael milliós fizetéseket juttat el a gazai terroristák vezéreihez. Mindezt az ENSZ közvetítésével, akik maguk is terrorszervezetnek nyilvánítják a Hamaszt. Ismét csak: ki ezek után a rosszfiú? Természetesen Izrael.
    Ha Izrael nem tud amúgy sem úgy cselekedni, hogy a hülye nyugat ne ítélje el, hagyni kellene a fenébe az ilyen törekvéseket. Egy fillért se a hamaszos vezetőknek, had hulljanak a rakétázó-gyujtogató hamaszosok, dzsihadisták, semmi kedvezmény, áram, építőanyag, félrenézés.
    De nem ez történik. Feltehetően egy elvi döntés alapján (sokan írtak arról, hogy Netanyahunak szüksége volt a Hamaszra…). Reméljük tudják, mit csinálnak és miért. Ami nem jelenti azt automatikusan, hogy a döntés helyes.