Oroszországnak elfogyott a türelme az izraeliek szíriai légicsapásai miatt

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Egy arab lap azt állítja, miután Moszkva megérezte, hogy Washington nem támogatja a folyamatban lévő izraeli légicsapásokat, elkezdett lépéseket tenni a szíriai rakétavédelem korszerűsítésére – írja a The Times of Israel egy londoni székhelyű arab lapra hivatkozva.

Oroszországnak „elfogyott a türelme” Izraellel szemben Szíriában, és egy szombati, meg nem erősített jelentés szerint változásokat eszközöl majd az izraeliek szíriai bevetéseivel kapcsolatos politikájában.

Az Asharq Al-Awsat nevű londoni székhelyű arab lap egy meg nem nevezett, „jól értesült” orosz forrásra hivatkozva azt írta, hogy a Washingtonnal folytatott megbeszélések során Moszkvának az a benyomása volt, hogy „Washington nem örül a folyamatos izraeli rajtaütéseknek Szíriában”, és ezért úgy véli, hogy alkalma van agresszívebben is fellépni azok meghiúsítására.

Ennek érdekében az oroszok most fejlettebb rakétaelhárító rendszerrel és know-how-val látják el a velük szövetséges szíriai erőket, amelyek így alkalmasabbá válnak az izraeli rakéták lelövésére.

Az arab lap azt állítja, hogy ennek hatása már látható volt, amikor a szíriai légvédelem nyolc izraeli támadórakétából hetet lelőtt egy július 19-i támadás során.

Oroszország nem járul hozzá az izraeli légicsapásokhoz Szíriában

Az izraeli források Netanjahu orosz villámlátogatását, amely arra irányult, hogy megpróbálja meggyőzni Putyint, hagyja figyelmen kívül Izrael szíriai támadásait, „kudarcnak” nevezték.

“Oroszországnak elfogyott a türelme az izraeliek szíriai légicsapásai miatt” bejegyzéshez 72 hozzászólás

      • Nagy dolog… Én jártam Moszkvában, hát Izrael lakossága kisebb mint Moszkváé. Az erőviszonyok azok durván ott vannak. Az izraeli hadsereg erős, de azért nincs paritásban az orosszal. Másrészt az oroszok győzték le az ISIS-t, nem Izrael. Így az oroszoknak sokkal több joguk van beleszólni mi lesz Szíria jövője, mint Izraelnek. Azt megengedték az izraelieknek, hogy az iráni vetélytársaikat gyengítsék, de ha már terhessé válnak az izraeli akciók akkor az oroszok leszólnak majd Izraelbe, hogy fiúk ennyi volt, és akkor ennyi volt. Legyünk realisták az oroszok legyőzték Napóleon seregeit, aztán legyőzték Hitler seregeit, az izraeli hadsereg hiába erős, attól még az oroszok erősebbek…

        • 1. A lakosság számának semmi köze az erőviszonyokhoz. 2. Valóban nincs paritásban. 3. Nem az oroszok győzték le. Egy győztes orosz csatát se tudsz mondani. Betették oda a seggüket. 4. Az oroszoknak mint latorállamnak semmihez nincs joga. 5. Ők már korábban is „leszóltak” nem egyszer, és szét lettek szívatva, pl. 1967, 1973. 6. Napóleon seregeit nem győzték le, hanem hátráltak előlük. 7. Hitle seregeit az amerikai kölcsönbérleti szerződésnek köszönhetően győzték le, jó néhány másik állammal együtt. 8. Az orosz hadsereg erősebb az izraelinél, persze minden attól függ, ki képes az atomfegyvere célba juttatására és a másik atomfegyverének elhárítására.

          • 1. De, nagyobb lakosság, nagyobb munkaerő, katonai személyzet, nagyobb hátország. 3. Akkor ki? Az amerikaiak a töküket vakarták, néha ledobtak egy-egy utánpótlást a terroristáknak. A Nato néha bombázta a sivatagot. Az izraeliek meg a partvonalról figyeltek. 4. Latorállam, az hogy ki a latorállam az nézőpont kérdése. 5. 67-ben és 73-ban nem az oroszokkal harcoltatok. 6. Az orosz katonák Párizsig szorították vissza Napóleon seregeit, de biztos nem győzték le őket… 7. SS és Wehrmacht egységek nagy részét a Vörös Hadsereg morzsolta fel a nyugatiak nem sokat tettek hozzá ehhez. Igen a kölcsönbérleti szerződést elég nagy lökést adott az oroszoknak is, de ettől függetlenül a német hadosztályok nagy részét az oroszok morzsolták fel nem a nyugatiak. 8. Az atomfegyvereknek már nincs akkora jelentőségük.

          • A nagy munkaerő semmit nem jelent. Régen jelentett, több volt az ágyútöltelék, föl lehetett áldozni 25 millió embert, ma már ez tökmindegy, az intelligens rakéta megnézi a házszámot, fölmegy a lifttel, becsenget a lakásba és kinyírja azt, akit kell. Ez a mai háború, kit érdekel, hányan vannak. A gazdaság teljesítőképessége Oroszországban alacsony, egy hagyományos háborút két hónapig bírnának. Az Iszlám Államot egyértelműen az amerikaiak és az általuk támogatott kurdok verték le, ez nem is kérdés, úgyhogy mondom még egyszer, mondj egy csatát, ahol az oroszok győztek Szíriában, egyet se tudsz mondani, ilyen nem volt. Nem nézőpont kérdése, hogy ki a latorállam, objektív megítélés kérdése, nem ajánlatos, hogy összetéveszd a rablót a rendőrrel, mert még meglepetés ér. Az orosz hadjáratról: Napóleon végig maga előtt kergette a ruszkikat, akik a felperzselt föld taktikáját alkalmazták, éhen döglesztve a lakosságuk egy részét is, de hát ez már akkor se számított (na ez a latorállam). Napóleon bevonult Moszkvába, tehát győzött, ott ült a ruszkik által kifosztott és felgyújtott városban, és várta a cári békekövetet, aki nem jött – ezután volt kénytelen utánpótlás híján visszaindulni, és ekkor csaptak le rá Kutuzov seregei. Persze nem kergették őket Párizsig, ez hatalmas baromság. Innentől kezdve akkora marhaságokat írsz, hogy az nem igaz. Az SS meg a Wehrmacht ellen nem harcoltak a Szövetségesek? Nem sokat tettek hozzá??? Hatalmas kampó történelemből, kisfiam! Kezdődött a partraszállással, folytatódott számos hatalmas csatával, elsősorban a Nürnbergért vívottal, ahol a legelitebb SS-csapatok védték a pártfővárost? Berlint is az amerikaiak foglalták volna el, de Sztálin kikötötte, hogy azt nekik kell elfoglalniuk, így az amerikai ékek 80 kilométerre Berlintől leálltak, és lábhoz tett fegyverrel várták, hogy az oroszok elkészüljenek. A kölcsönbérleti szerződés nem „lökést adott”, hanem anélkül az oroszok elveszítették volna a háborút. Aztán, mint egy latorállam, nem fizették vissza. Egyedül ők. Az angolok még Thatcher idején fizették ki az utolsó részleteket. „. Az atomfegyvereknek már nincs akkora jelentőségük.” Megsúgom: csak azoknak van jelentőségük. Attól függően, célba tudják-e juttatni őket.

          • Gazdaságról annyit, hogy az oroszok simán kibírnának egy ilyet ha érdekükben állna az egész. Van hadiipar, olajbányászat, már viszonylag önellátó mezőgazdaság, egy háborúhoz leginkább ilyenek kellenek. Az, hogy a gazdaság teljesítőképessége alacsony, ez a mantra a nyugati közgazdászok mániája…
            Az amerikaik nem bombákat dobtak le az Isisre, hanem utánpótlást. A fenét győzték le az amerikaiak, ha a hülye jenkik nem kavarják a szart akkor sokkal korábban földbe lehetett volna döngölni ezt az iszlamista bagázst. Igen a kurdok kitartóan harcoltak az IS ellen ebben igazad van, de a te „nagyszerű” amerikaijaid szépen elárulták őket…
            Napóleonról meg ezekről csak annyit, hogy az nyer aki a végén nyer. És azok nem a franciák voltak. Hiába vonult be Moszkvába nem győzött.

            Olyan senki sem írt, hogy nem harcoltak ellenük a szövetségesek. De amíg az oroszok morzsolták fel a német hadosztályok kb 90 %-át addig nyugodtan mondhatjuk, hogy az oroszok győzték le őket.

            Történelemből szerintem nem én kapnék egyest közülünk. A történelem nem egyenlő a hollyvudu propagandafilmekkel.

          • Ez nem mánia, hanem adatok, ember. Az orosz GDP megegyezik a Benelux államokéval, és ez orosz adatokon alapul, amik valószínűleg még kozmetikázva is vannak. Egy háborúhoz nagyon stabil ipar kell, nem pedig néhány Putyin-hű oligarcha kezében lévő, rogyadozó energiaipar. Ha annyira jó az orosz gazdaság, akkor vajon miért nem tudsz mondani EGYETLEN világszintű orosz exportcikket a Kalasnyikovon kívül? „Az amerikaik nem bombákat dobtak le az Isisre, hanem utánpótlást. ” Ez közönséges hazugság. Kurd államot igazából senki sem akar, Amerika se, így is elég feszült a viszonya a térség 2. számú szövetségesével. Még egyszer a II. világháborúról: ha nincs amerikai hadianyagszállítás,az orosz nem győzi le a németet. Nem beszélve azokól a százezrekről, akik nyugati részrőkl adták életüket. Meséld már, honnan van ez az orosznyalás? Én huszonhét évet éltem a megszállt Magyarországon, és soha nem tudtam volna elképzelni, hogy valaha bárki, bármilyen témában pártolni tudja ezeket a népeket, akiknek az elmúlt pár száz évben más gondjuk nincs, mint hogy hogyan hatolhatnának be Európába.

          • És a Benelux államoknak mekkora a haderejük úgy összesen? Mekkora a területük, lakosságuk stb? A GDP túl sokat nem jelent, főleg, hogy az orosz gazdaságban egy elég jelentős szektor pl a fekete gazdaság amit nem számolnak bele a GDP-be. Ami meg mondjuk egy erős hadsereg működéséhez kell az meg az oroszoknál is megvan. A hadiipar azért elég jelentős. A mezőgazdaság lényegében önellátó, exportra is rengeteg megy, lényegében azt nem tudják megtermelni ami az éghajlati viszonyok miatt nem termelhető. Hát pl az energiaárak most mennek fel. Az igaz, hogy az abból származó bevételeket a gazdaság minél erősebb diverzifikálására kéne fordítaniuk, amiben még tényleg van mit fejlődni. Az a baj, hogy itthon a magyar kommentelők nagy része az érzelmeitől vezérelve indulatból szól hozzá a dolgokhoz és nem reálisan. Sokaknak van egy 20-30 éves képük az orosz világról, aminek így 2021-ben már nincs realitása.

          • A terület és a lakosság nem számít bele abba, hogy meddig bírja a hagyományos hadviselést a gazdaság. A fekete gazdasággal pont azért nem számolhatsz, mert fekete. Csak a GDP számít, miután másnak alapján nem tudod felmérni egy ország teljesítőképességét. Ezért is más és más a GDP a Világbank,a Nemzetközi Valutaalap vagy a CIA szerint egyes országok tekintetében. Oroszoroszágban csak és kizárólag az energetika játszik, erre az egy lapra tesznek fel mindent, ezt ki is próbálta Obama annak idején, amikor Amerika először kezdett exportálni olajat, teljesen megzuhantak. „A magyar kommentelők nagy része az érzelmeitől vezérelve indulatból szól hozzá a dolgokhoz és nem reálisan.” Ez reljeesen igaz. Csak azt nem tudom, honnét ezek a gusztustalan, undorító oroszbarát érzelmek. Oroszországot Kalifornia vagy Texas egy hétvégén két vállra fekteti. Csak azt nem tudom, mitől kedves nektek Oroszország. Undorító hely, a világ jobb lenne nélküle.

        • Amúgy az oroszok még a törököknél is erősebbek, aztán amikor a törökök lelőtték egy gépüket, kábé annyit mondtak, hoggy bocsesz, rosszkor volt rossz helyen.

          • Nem robbantanak ki minden incidensből egy háborút. Akkor már mindenhol háború lenne. Elég volt annyi, hogy az oroszok nem mentek Antalyaba nyaralni. Egy idő után Erdogan lement kutyába az oroszokkal szemben.

          • Jó, hát megnéztem volna, mi van, ha anno egy szovjet gépet lelő egy török gép, ma valszeg orosz neve lenne Isztambulnak. Ha pedig vitatkozni akarsz, akkor ne célozgass Antalyával, hanem mondd meg, mire gondolsz (de előbb nézz utána a neten, mert itt mindenki séróból dolgozik, elég szarul), és arról is mesélj, mikor ment le Erdogan kutyába az oroszokkal szemben. Ugyanis semmikor, mert NATO-tag. És mint NATO-tag megengedhette magának, hogy lelője egy lejtmenetben lévő középhatalom gépét.

          • Azért a török gazdaság eléggé megszenvedte, hogy nem mennek az orosz turisták Törökországba. Antalya egy török üdülőhely ha nem tudnád…
            Egy idő után belátta, hogy nem igazán volt jó ötlet így ujjat húzni velük. Igaz elég nehezen ment neki, de egy nárcisztikus személynél az ilyen nem megy egykönnyen.

          • Antalyában elsősorban izraeliek nyaralnak meg kelet-európaiak, egyébként meg jól is néznének ki a törökök, ha a turizmusból élnének. Az még rosszabb, mint az olaj.

          • Nem véletlenül nyelte azt be Vlagyimir Vlagyimirovics…. Azért azt tudod, hogy annak a folyományaként vettek a törökök Sz-400 rendszert, és ezzel nem csak betoltak egy komoly eszközt egy kulcsfontosságú NATO taghoz, de egyben azt is megakadályozták hogy a törökök F-35höz jussanak. Mindamellett még igen komoly kártérítést is fizettek neki a törökök a sértésért. És persze Kardigán szultán Moszkvában is komoly pofont kapott amikor hosszú ideig várakoztatták az egész küldöttséggel. És egy kép a tárgyalásról : https://uploads.disquscdn.com/images/63e97588130321bd5368d4cd115d75c61cecfd8855c23ca03298878e76ecbc8a.jpg

          • Attól még a szovjet időkben egy újabb köztársaság lettek volna, és ma is, ha nem NATO-tagok.

      • Nagy dolog… Én jártam Moszkvában, hát Izrael lakossága kisebb mint Moszkváé. Az erőviszonyok azok durván ott vannak. Az izraeli hadsereg erős, de azért nincs paritásban az orosszal. Másrészt az oroszok győzték le az ISIS-t, nem Izrael. Így az oroszoknak sokkal több joguk van beleszólni mi lesz Szíria jövője, mint Izraelnek. Azt megengedték az izraelieknek, hogy az iráni vetélytársaikat gyengítsék, de ha már terhessé válnak az izraeli akciók akkor az oroszok leszólnak majd Izraelbe, hogy fiúk ennyi volt, és akkor ennyi volt. Legyünk realisták az oroszok legyőzték Napóleon seregeit, aztán legyőzték Hitler seregeit, az izraeli hadsereg hiába erős, attól még az oroszok erősebbek…

  1. Izrael meg fogja találni a megfelelő ellentaktikát. Tűzérség (egy kilőtt gránát költségének százszorosa egy ellenrakéta ára), olcsó, egyszerűbb rakéták tömege, stb.
    Hogy miért jó az oroszoknak az iráni (ezeket támadja Izrael) jelenlét támogatása Sziriában, azt tán maguk sem értik.

          • Én ezt nagyon komoly fenntartással kezelném, egyébként általában az Orientalista súlyosan tendenciózus, félrevezető híreit is. Lehet, hogy egy kommandó két napra bemutatót tartott, aztán hazamentek. Kína úgy van ott, hogy lényegében felvásárolta Iránnak a még működő vagy működőképessé tehető ágazatait. Amivel egyébként Iránnak befellegzett, most majd megtudják, mit jelent csatlósnak lenni.

          • Kína nem hülye. Egy ilyen fegyveres konfliktust simán kihasznál arra is , hogy élesben gyakoroljanak azok az elit csapatai , akik pl. majd lerohanják Taiwant. Azt elhiszem , hogy nem nagyon hagynak tanút , aki mesélhetne róluk. Más fegyvereket is tesztelhettek.
            Irán felvásárlásában hasonló a véleményem.
            Viszont : innentől , aki Iránt támadja , az Kínát támadja …

          • Kína fennállása óta nem nyert háborút külső ellenféllel szemben, még Vietnamot se tudta megverni 78 körül, úgyhogy ebben, finoman szólva, nincs hagyománya. Megteremt ellenben egy újat, az eladósítás gyarmatosítását (amibe ez a gyalázatos budapesti rezsim is bele bírt állni a Fudan egyetemmel meg a belgrádi vasúttal). Iránt támadhatja bárki, csak az ő iráni érdekeltségeik megmaradjanak. Más lapra tartozik, hogy Iránt senki nem fenyegeti, ők verdesik a seggüket a földhöz 1979 óta.

    • Ez a tuzerseg megoldas nem realis. Az iraniak eleinte a Golan kozeleben ugykodtek. Miutan az izraeliek bombaztak a bazisukat, az oroszok eszakabbra kuldtek oket, Damaszkusz kozelebe. Ott is tamadtak oket, erre atkoltoztek meg eszakabbra, Aleppo (Halab) melle. Most ott bombazzak oket, de ez mar erzekenyen erinti az oroszokat, mert kozel van a bazisaikhoz. Viszont odaig nem lehet tuzerseggel elloni. A politikai megoldas, hogy Benet es Elkin (utobbi tud oroszul) meggyozik Putyint, hogy uj kormany ide, uj kormany oda, a perzsak nem szallithatnak korszeru fegyvereket a Hiszballahnak. A katonai megoldas, hogy Izrael elpusztitja a legvedelmi allasokat, ami blamalna az oroszokat (ha sikerul), es kellemetlen konfrontacioval jarna. Remelhetoleg Putyinnak nem olyan fontos az iraniak sziriai, es libanoni jelenlete, hogy megerne neki egy ilyen kalandot.

      • Szakértő ugyan nem vagyok tűzérség ügyben, de olvastam, hogy a mai modern tűzérség számára nem probléma 300 km-es hatótávolság, vagy több, magas találati biztonsággal. Vannak ennél sokkal nagyobb hatótávolságú lövegek is, pl. az USA kifejlesztett kb 1800 km lőtávú löveget is, ez persze különleges megoldás, nem a „hétköznapok” számára.

        Milyen messze van Aleppo Izrael északi részétől? 3-400 km? Elérhető tűzérséggel.
        Azt is érdemes figyelembe venni, hogy minél messzebbre kényszerülnek az iráni állások Izraeltől, annál kisebb veszélyt jelentenek.
        Egyetértek a légvédelmi rakéta-állások kiiktatásának szükségességével, ha erre kerülne sor, bár sejtem, hogy ezek már mozgékonyak, vagy föld alatti , védett állásokban vannak, ami nehéz ügy.
        Putyin addig megy el, amig úgy ítéli, hogy nem konfrontálódik az USA-val, vagy közvetlenül Izraellel. Ez a határ most kitolódott a Biden rezsim langyos állásfoglalása miatt, de Putyin veszélyes játékot játszik.

        • Kb. 4-500 kilometer, es a kozelben az orosz bazisok. Nem hiszem, hogy erdemes megprobalni.
          Eloszor is nem tudok rola, hogy lenne Izraelnek ilyen hatotavolsagu agyuja (amirol tudok, az ennek a tizedresze), de ami meg fontosabb, hogy a raketakkal ellentetben egy lovedek nem sebeszeti pontossagu. Izrael Damaszkusz mellett lott szarra bazisokat, ahol a legkisebb tevedes is esetleg lakoepuletek lerombolasaval jart volna.
          Az irani allasok semmi veszelyt nem jelentenek Izraelre. Ezek atrakodo bazisok, ahova legi uton erkezik a felszereles Iranbol, es teherautokon megy tovabb a Hiszballahnak Libanonba. Ezek a pontok az utolso lehetoseg, ahol meg egyetlen robbantassal nagy kart lehet okozni a szallitmanyoknak. Izraelnek Libanonnal, pontosabban a Hiszballahval van a baja, nem Sziriaval. Az oroszok ezert is nem avatkoztak bele a dolgokba, es remelem, ez igy is marad.

          • Ezt gondold át még egyszer: „Az irani allasok semmi veszelyt nem jelentenek Izraelre. Ezek atrakodo bazisok, ahova legi uton erkezik a felszereles Iranbol, es teherautokon megy tovabb a Hiszballahnak Libanonba. „

          • En nem vagyok katonai szakerto, de naponta tucatnyi elemzest hallok a mediakbol. En csak ezt ismeteltem. Az lehet, hogy a jovoben Sziriabol is tamadnak majd minket, de az a Hiszballah lesz, nem iraniak. Senki nem tartja valoszinunek, hogy Iran haborut kezdjen Izraellel, tul a proxyn.

          • Ők nem úgy gondolkodnak, mint mi. Irán olyan szinten van szétrohadva, hogy egy szép napon kitalálhatják, az egyetlen megoldás a szent háború. Az általa felfegyverzett terrorcsoportok pedig konkrétan háborúznak is Izrael ellen.

          • Ez utobbi igaz. Az elobbi nem valoszinu. Az elkepzelheto, hogy a belso feszultsegek elol haboruba menekuljenek, de annyira nem hulyek, hogy ezt Izrael ellen csinaljak. Persze ettol meg a proxy haboruk kellemetlenek, sot turhetetlenek, es vegul is errol szol a cikkben leirt konfliktus.

          • Ők nem úgy gondolkodnak, mint mi. Irán olyan szinten van szétrohadva, hogy egy szép napon kitalálhatják, az egyetlen megoldás a szent háború. Az általa felfegyverzett terrorcsoportok pedig konkrétan háborúznak is Izrael ellen.

          • Az egy főre jutó GDP egyharmada a magyarnak, az olajat az embargó miatt kénytelenek svarcban értékesíteni harmad-negyedárért, de így is az olaj és a földgáz alegfontosabb exportterméke, ami az exportbevételek 82 százalékát adja. Egyéb export: vegyi anyagok, műanyagok, gyümölcsök, kerámia termékek és fémek. Irán fő exportpartnerei: Kína (a teljes export 21 százaléka), Japán (9,2 százalék) és Törökország (9 százalék). Mind a három diktálja az árakat. Aa munkanélküliség három éve hivatalosan is 12 % volt, azóta nem közöltek adatokat, de miután ész nélkül csinálják a gyereket, a fiatalok közti munkanélküliség 30 (!!!) %. Az ország vidéki régióinak nagy része csatornázatlan, a lakáshelyzet teljesen katasztrofális, az egyetlen világpiaci termék a datolya, amúgy egyetlen iparcikket nem tudsz megnevezni, amit el tudnának adni, egyes nagyon szegény tartományokban éhínség is felüti a fejét, a vízgazdálkodás elmaradása miatt hatalmas területek maradnak víz nélkül, ami nélkül nincs se mezőgazdaság, se ipar. Irán tudományos outputja nulla, és ami van, az is vallástudományos output, vagyis az iszlámmal foglalkozik. A korrupció minden képzeletet felülmúl, gyakorlatilag csak baksissal lehet elintézni bármit. Az iráni mezőgazaság adja az iráni GDP 14 %-át, de ha az olajjövedelmet leszámítod, akkor ennek a dupláját. Egy fejlett ipari országban a mezőgazdaság elhanyagolható mellékágazat, USA, Izrael 3-4 %, de olyan helyeken, mint Szingapúr meg Hongkong, a nulla felé konvergál. A külföldi befektetések még mindig léteznek az olaj miatt, 142 ország közül Irán a 99., Ruanda meg Mongólia környékén, míg pl. Magyarország a 47. Add mindehhez hozzá az iszlámnáci állami terrort. Irán valami hihetetlen szarban van, olyan igazi venezuelai-kubai-észak-koreai szinten.

          • Én nem hiszem, hogy Irán teljesen szét lenne rohadva a nyugati szankciók eredményeként, ez csak izraeli propaganda. Viszont ha mégis így lenne, és az szent háborúra ösztönözné őt, akkor fogadják meleg gratulációmat az izraeli és amerikai külpolitika éleslátásához, amivel ismét sikerült háborúba keverni a térséget, bár lehet, hogy ez volt az eredeti cél is.

          • En nem vagyok katonai szakerto, de naponta tucatnyi elemzest hallok a mediakbol. En csak ezt ismeteltem. Az lehet, hogy a jovoben Sziriabol is tamadnak majd minket, de az a Hiszballah lesz, nem iraniak. Senki nem tartja valoszinunek, hogy Iran haborut kezdjen Izraellel, tul a proxyn.

          • Ezt gondold át még egyszer: „Az irani allasok semmi veszelyt nem jelentenek Izraelre. Ezek atrakodo bazisok, ahova legi uton erkezik a felszereles Iranbol, es teherautokon megy tovabb a Hiszballahnak Libanonba. „

        • Valoban latszik nem vagy szakerto , tuzerseg amit a hadseregek jelen pillanatban hasznalnak es most a „kozonseges agyurol beszelek ” agyu es loszer tipustol fuggoen 10-30km a hatotavolsaga!
          Reggebi nagyobb tengereszeti agyuk sem lotek meszebb mint 40 -45 km es a nemetek hosszu bertaja sem lot 110 km fole ! Siralmas pontosagrol nem beszelve .Az amerikaiak a teszt fazisban levo rail gun okat , zumvalt rombolokon probaljak de azok sem lonek 200 km fole es allitolag nagyon koltseges minden loves kb anyiba kerul mint egy iranyitott raketa . Tehat a valosagban 40km feleti celok ellen iranyitott raketakat hasznalnak ezeket nevezik raketa tuzersegnek ! MIvel izraeli F-16 rol lotek ki tehat valoszinuleg a popely tipust hasznaltak , ami pontos de lassu .Az a teny hogy a szir legvedelem a 8 tamado raketabol 7 et lelot az csak kacsa , A valosagban nehez leloni egy kozeledo rakatat ,egyszeruen azert .mert nagyon kis felulet nehez eltalalni es radasul a 2 raketa relativ sebesege is oszeadodik ami nagyon pontos kovetest -becsaodast igenyel ,vagypedig hogy a radio kozelsegi gyujto megfelelo kozelsegben mukodjon ami az orosz tehnikat ismerve nem teljesen megvalosithato . A valosagban a 8 bol legjobb esetben lelotek 3 at a tobbi pedig betalalt de eltitkoljak .Az izraeliek eddig nem tamadtak a raketavedelmet vagy ha igen az azert mert a vadaszokra lotek ki raketat , letezik Ugynevezett „radargyilkos ” raketa ami a radarjeleket viszakovetve iktatja ki a radarbazist mint a pl HARM , Ha az oroszok elkezdenek az izraeli gepekre raketat loni akkor valoszinuleg azt kockaztatjak hogy kilovik oket es konfrontalodnak az izraeliekkel !!

          • Hát ezek szerint Te sem vagy szakértő :)))
            Elvileg a Popeye és a Delilah jöhet szóba és egyiket sem probléma lelőni. Mindkét rakéta bőven hangsebesség alatti fegyver, a Popeye ráadásul vagy 5 méteres. Ezekre szinte biztosan Pantsirral lőnek, annak pedig nem okoz gondot egy ilyen cél követése és a célravezetés sem. Kimondottan ilyesmire fejlesztették, és nem mellékesen éppen azért hagyták el az önirányítófejet, hogy olcsóbb és könnyebb legyen a rakéta. Így a parancsközlő irányítással pedig pontosan megfelel erre a célra. Nem igazán tudom honnan veszed azt, hogy a közelségi gyújtó nem megfelelően működne… De egyébként ez a Pantsirhoz tartozó rakéta esetében lézeres működtetésű, de jó orosz szokás szerint a csapodó működés is megvan.

          • A pancir csupan egy raketa amit a thor nevu csapatlegvedelmi onjaro pancelozot (konyu) alvazra szereltek(leginkabb) . Ami a szu 23 ast valtotta fel . Az hogy kulon is hasznalhato a fegyver 1 dolog , az hogy mivel lotek le a szirek allitolag az izraeli raketakat egy masik !!! Ugyanis ezt az infot a cikk nem emliti es tudomasom szerint az oroszok nem adtak el a szireknek , tudtommal csak SA-6 kub uk van ami arra hogy lelojenek egy beerkezo raketat alkalmatlan ! Van meg allitolag SA -300 is ami viszont kb a patriotnak felel meg de egy popely ellen olyan mit agyuval verebre ….. kozelsegi gyujto azert problemas mert a 2 raketa sebesege oszeadodoik , (beerkezo raketarol beszelunk) vagyis hiaba kovetkezik be a robbanas az tul keso, a celraketa boven tulhaladt a zonan de ezt te is tudod .amit az orosz raketak pontosagarol kene tudni nos az eleg siralmas De viszaterve a cikkre ami szerint a szirek lotek le a raketat es nem az oroszok !

          • Már ne is haragudj, de egyre több pontatlan és hibás megállapítást teszel. Nem igazán értem miért vitázol olyan dolgokban amikhez abszolút nem értesz.
            „A pancir csupan egy raketa amit a thor nevu csapatlegvedelmi onjaro pancelozot (konyu) alvazra szereltek(leginkabb) . Ami a szu 23 ast valtotta fel .”
            A helyesírást most hagyjuk…
            A Pantsir maga a rendszer neve, a hozzá tartozó rakéta típusa 57E6. Az említett Tor (nem Thor) pedig egy korábbi teljesen másik rendszer ami a 9M330 típusú rakétákat használja.
            szu 23? Az a ZSU-23-4 lesz az ami egy 4csövű 23 mm-es légvédelmi gépágyú.
            A Szír hadsereg légvédelme három olyan rendszerrel rendelkezik amely alkalmas kisméretű rakéták vagy robotrepülőgépek elfogására, a 2K22 Tunguska, a Pantsir és a 9K330 Tor
            2008-ban 6 Tunguska került leszállításra, Pantsirból kb 50, míg a 9K330 Torból leszállított mennyiség ismeretlen.
            Megint ezzel a közelségi gyújtó problémával jössz, amit egyáltalán nem értek, hiszen az összeadott sebesség is max 3M, ami ilyen viszonylatban nem egy magas érték. A részletekbe nem mennék bele, de alapvetően olyan a konstrukció, hogy ez nem okoz problémát. Gondolj bele, hogy alapvetően minden légvédelmi rakétát közeledő célra indítanak. Nem kell messzire menni, elég a legutóbbi palesztin rakétahadjáratig. Szerintem elég magas hatékonyság mellett működött az izraeli elhárítórendszer.

    • Az orosz történelem a fegyveres hódítás és a fegyveres jelenlét története. Ezzel önmagában semmi baj nem lenne, ezt csinálták a rómaiak is, csak ők vitték magukkal a hellén-római kultúrát is mindenhová, a ruszkik meg maximum a fantomzsebkendőt.

  2. Irán takétákkal látja el Sziriát és Libanont. Ezek célpontok Izrael számára. És ennyi.

  3. Előbb utóbb Oroszországnak is eljön az igazság pillanata és válasz út elé kerül, hisz Oroszországon belül ketyeg a
    „szunnita iszlám bomba” és Szibériában a „kinai bomba”. Mind kettő összefügg Oroszország tévesen pozicionált szíriai kalandjával, ahol a síta iszlám ágához tartozókat segíti fegyveresen. Ez komoly elköteleződés tragédiát okozhat Oroszországnak előbb utóbb. Ha konfrontálódik Izraellel vége a semleges „baráti” viszonynak és Izrael esetleg hasonlóan hatékony eszközökkel láthatja el a szunnita felkelőket .

    • Az oroszországi szunniták nem fognak fellázadni. Amúgy élnek síiták is ott, pl az azeriek siíták. Másrészt számos szunnita népcsoport van Oroszországban, szóval nincs egy egységes szunnita tömb. Pl a szunnita tatárok akkor se lázadtak fel amikor Hitler seregei már Moszkva alatt voltak, míg a csecsenek pl folyamatosan lázadoztak az orosz uralom ellen.

      • Amikor Hitler seregei Moszkva alatt voltak, gyakorlatilag már mindenki fellázadt, még maguk az oroszok is. A német hadseregben, nem tévedés, egymillió szovjet állampolgár szolgált, nagyobb részük polgári alkalmazottként, mert Hitlernek volt az a dilije, hogy az orosz alsóbbrendű és nem lehet a kezébe fegyvert adni. Hiába bizonygatták neki a józanabb tanácsadói, hogy oroszok nélkül nem tudja legyőzni Oroszországot, hiába könyörögtek egész hadseregekkel átállt szovjet tábornokok, élükön Vlaszovval, hogy hagyja őket harcolni. Az oroszoknak bármi jobb lett volna, mint a sztálinizmus, kivéve a zsidókat és a kommunistákat. És bizony a Wafffen SS-ben voltak tatár légiók, bár ez kevéssé közismert.

      • Amikor Hitler seregei Moszkva alatt voltak, gyakorlatilag már mindenki fellázadt, még maguk az oroszok is. A német hadseregben, nem tévedés, egymillió szovjet állampolgár szolgált, nagyobb részük polgári alkalmazottként, mert Hitlernek volt az a dilije, hogy az orosz alsóbbrendű és nem lehet a kezébe fegyvert adni. Hiába bizonygatták neki a józanabb tanácsadói, hogy oroszok nélkül nem tudja legyőzni Oroszországot, hiába könyörögtek egész hadseregekkel átállt szovjet tábornokok, élükön Vlaszovval, hogy hagyja őket harcolni. Az oroszoknak bármi jobb lett volna, mint a sztálinizmus, kivéve a zsidókat és a kommunistákat. És bizony a Wafffen SS-ben voltak tatár légiók, bár ez kevéssé közismert.

  4. Az orosz döntés figyelmeztetés az izraeli szocialista párt és koaliciós kormányának , az azelötti diplomáciai kapcsolatok hátrányára amivel Netanyahu volt izrali kormányával megegyezett. Köztudott,hogy Oroszország jóval a szovjet állam idején felfegyverezte Közel-Keleten , az USA és Izrael ellenes terrorrezsimeit és terrorszervezeteit …John McCain,USA szenátor) ” Ha Irán atombombához jut a világ jövöje a Közel-Keleten döl el. , bekövetkezhet Armageddon . A szintér és a föszereplök készen állnak , hogy betöltsék a 2500 éves próféciát „(Joel C.Rosenberg „Epicentrum” a New York Times bestseller regénye)