Svédországban szigorították a poligámia tilalmáról szóló törvényt

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

A svéd parlament a kormány előterjesztésére szerdán megszigorította a poligámia tilalmáról szóló törvényt.

A svéd törvényhozás sajtószolgálatának közleménye szerint a jogszabálymódosítás értelmében a többnejűség semmilyen formáját nem ismerik el a királyság területén, ideértve a külföldön kötött házasságokat is.

Kivételt egyedül a nők jogainak védelme jelentheti a szabályozás alól, mégpedig olyan indokolt esetekben, ha az érintett máskülönben elveszítené a házastársi vagyonközösség felosztása során neki járó részt, asszonytartást, vagy örökséget. Ilyen esetekben hivatalosan elismerhető a poligámia.

A törvénymódosítás 2021. július elsejével lép életbe.

Svédországban már korábban is tiltott volt a többnejűség, ugyanakkor számos menedékkérő érkezett az országba. Legalább 150 bevándorló család poligám házasságban él, amelyeket még a skandináv országba történt megérkezésüket megelőzően kötöttek.

Eljárást indítottak egy mohél ellen Svédországban

A körülmetélés ellentmondásos Skandináviában, ahol a gyermekjóléti aktivisták szerint ez a bántalmazás egyik formája.

“Svédországban szigorították a poligámia tilalmáról szóló törvényt” bejegyzéshez 1 hozzászólás

  1. Mit is jelent ez a svéd jóléti társadalomban ? Egyet megtart hivatalosan és a többitöl elvál – felszabadulnak a poligámia bilimcséböl…A gond kitartja majd el azoka ? Az államháztartás továbbá emelheti amár az adóbefizetök adónyomását az állam kassza szükségleteiért ,hogy isteni manaként ajándékjutalomban részesitse az „elvált” nöket és „félárva”gyerekeiket … De hogy lesz az erkölcsel a nöi emancipió harcosainak ? A ” volt ” férj továbbra látoghatja „volt” feleségét és az útodpotlásban Svédország megköszöni hálapénzel a fáradtságot…Minden a demokrácia és a jogállamiség keretei között példamutatásként a kétkulacsosságnak…Hát nem fantasztikus a Svéd Királyság ?.