Merkel: nem szabad elfelejteni a nácik által elkövetett bűncselekményeket

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Nem szabad elfelejteni a német nemzetiszocialista párt által a második világháború során elkövetett bűncselekményeket – hangsúlyozta Angela Merkel német kancellár szerdán a holland felszabadulás napja alkalmából tartott beszédében, amelyet élőben közvetítettek a hágai parlamentben.

„Ez Németország örök felelőssége” – fogalmazott a kancellár, hozzátéve, hogy életben kell tartani a nácik által elkövetett rémtettek emlékét.

A német kancellár megemlékezett arról, mekkora szenvedést okoztak a nácik Hollandia 1940-től 1945-ig tartó megszállása alatt.

„Ezek a bűncselekmények nem évülnek el”, mert semmi sem töltheti be az űrt, amelyet a halottak hagytak maguk mögött – tette hozzá.

A német megszállás alatt 200 ezer holland állampolgár vesztette életét. Százkétezer zsidóval koncentrációs táborokban végeztek. Az elhurcolt zsidók száma egyetlen másik, a nácik által megszállt országban sem volt ilyen magas. Ezek a bűncselekmények évtizedekig terhelték a német-holland kapcsolatokat.

A német megszállás 76 évvel korábban, 1945. május 5-én ért véget a hollandok számára. Merkel a második német vezető, aki megtartotta a hagyományos szabadságbeszédet a holland parlamentben. Az első Joachim Gauck akkori német elnök volt 2012-ben. Eredetileg úgy volt, hogy Merkel 2020-ban, a megszállás végének 75. évfordulója alkalmából mond beszédet, de a koronavírus-járvány miatt ezt végül elhalasztották.

Angela Merkel miért nem védte meg Von der Leyent Erdogan megalázó húzása után? 

A német kancellár egy szót sem szólt arról, mi történt párttársával. Ha mégis megtenné, már késő lesz. 

“Merkel: nem szabad elfelejteni a nácik által elkövetett bűncselekményeket” bejegyzéshez 8 hozzászólás

  1. „„Ez Németország örök felelőssége” – honfitársai közül nem kevesen gyúrtak ennek az „elsikálására” és ma is mesterkednek. Érekes módon, a mai internáci hülyeelvtársak is és az egykori áldozatok bizonyos körei is rafinált módokon „falaznak” nekik, pl. azzal, hogy hol „túldimenzionálják” az egykori helyi „kollaboránsok” felelősségét, hol meg pont az ellenkezőjét teszik. Ja, és a „baksis”, a „30 ezüst”…Ja, hogy ez tulajdonképpen „korrupció”?

    • Emlekeztetlek, hogy Nemetorszagban meg nem is hallottak Hitlerrol, amikor MO-on mar torvenyekkel uldoztek a zsidokat. MO-on nem kollaboransok, hanem antiszemita kormanyok es fajtiszta, onjaro magyar gyilkosok voltak. Eichmann csak csodalta oket…

  2. A szokásos „gumicsont”. Azt is „ez” mondta, hogy az EU központja Berlin. Ezt anno Gobbels jelentette ki, igaz, még egy győztes háború reményében. Nem mellesleg az EU jónéhány „alapszabályát” két náci közgazdász agyalta ki. Walte Funk, és Walter Hallstein…

  3. „Százkétezer zsidóval koncentrációs táborokban végeztek. Az elhurcolt
    zsidók száma egyetlen másik, a nácik által megszállt országban sem volt
    ilyen magas.”

    Ez itt durva tárgyi tévedés! A legnagyobb számú deportáció a megszállt Lengyelországé, a Szovjetúnió-beli deportációk száma bizonytalan (az ottaniakat helyben gyilkolták le (nácik, ukránok, balti helyiek), számuk 1-1,5 millió körüli, aztán viszont Magyarország „büszkélkedhet” még dobógós hellyel a 435 000 feljegyzett-nyilvántartott Auschwitzba deportálttal és az ezen túl máshova hajtottakkal-megöltekkel. Ezután következik csak Hollandia a maga mintegy 100-120 000 deportáltjával, amit követnek még Franciaország, Görögország, Belgium stb. számai. A csatlós, nem megszállt országokról (pl. Szlovákia, Horvátország és mások) már ne is beszéljünk.