Wolf-díjjal tüntették ki Stevie Wondert Izraelben. A világsztárt „a zenerajongók egész generációinak életét gazdagító, a zenéhez és a társadalom életéhez való rendkívüli hozzájárulásáért” ismerték el az állami kitüntetéssel, amelyen Olga Neuwirth osztrák zeneszerzővel osztozik.
Az izraeli Wolf Alapítvány a százezer dollárral (29 millió forinttal) járó Wolf-díjjal a tudományos és a művészeti élet kiválóságait ismeri el.
A Wolf-díjasok közül több mint harmincan kapták meg a Nobel-díjat is.
A több mint két tucatnyi Grammy-díjjal elismert Wonder számos dala szerepelt az elmúlt évtizedekben a slágerlisták élén. Legnagyobb sikere közé tartozik a You Are the Sunshine of My Life, az I Just Called to Say I Love You’ és a Living for the City.
A Wolf-díjat Wonder Olga Neuwirth osztrák zeneszerzővel megosztva kapta meg.
„Mindketten ki tudnak minket hozni a mélyből és oly módon emelik fel a lelkünket, amit néha nem is értünk teljesen” – fogalmazott méltatásában Reuvén Rivlin izraeli elnök.
Giorgio Parisi fizikusként kapta meg a Wolf-díjat, az RNA-kutatás úttörői, Joan Steitz, Lynne Maquat és Adrian Krainer az orvosi Wolf-díjat nyerték el, Leslie Leiserowitz és Meir Lahav pedig a kémiai díjat kapta.
Rivlin hangsúlyozta, hogy a díjazottak mind az emberiségért végzett munkájukért nyerték el az elismerést.
A díjakat rendszerint később adják át az izraeli parlamentben egy ceremónián, de idén a pandémia miatt a díjazottak lakóhelyükön kapják meg az elismerést.
A korábbi zenei Wolf-díjasok között szerepel Claudio Abbado, Fischer Ádám, Pierre Boulez, Ligeti György és Luciano Berio is.
A Wolf Alapítványt 1975-ben hozta létre a németországi születésű, később Kubába emigráló zsidó feltaláló, diplomata és filantróp, Ricardo Wolf. A tudományos díjakat 1978, a művészeti díjat, amelyet évente más-már terület – építészet, zene, festészet és a szobrászat – képviselői kapnak, 1981 óta ítélik oda. Öt kategóriában – mezőgazdaság, orvostudomány, kémia, matematika és művészet – osztanak díjat.