Egy új palesztin fatwa elítéli az „Ábrahám-egyezmények” kifejezést

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

A Palesztin Legfelsőbb Fatwa Tanács szerdán elítélte az „Ábrahám egyezmények” kifejezés használatát az Izrael, valamint az Egyesült Arab Emírségek és Bahrein közötti normalizációs megállapodásokra – írja a The Jerusalem Post.

Az egyezmények Ábrahám pátriárkáról, a három fő monoteista vallás – a zsidóság, az iszlám és a kereszténység – közös őséről kapták nevüket.

A Kelet-Jeruzsálemben, Ciszjordániában és a Gázai övezetben muszlim igazságszolgáltatással foglalkozó tanács úgy határozott, hogy

az egyezmények „a muszlim hit elleni támadás mellett hasznot hajtanak a megszállóknak és egyértelmű fenyegetést jelentenek nemzetünk legfontosabb kérdéseire, a palesztin ügyre és az al-Aksza mecset kérdésére.”

A tanács szerint az „Ábrahám-egyezmények” kifejezés mögött állók arra törekedtek, hogy „a nagy Izrael térképével összhangban rajzolják át a Közel-Kelet térképét”.

Azt is hozzátették, hogy

az Ábrahám-projekt „lehetőséget ad a területen nem-őshonos népeknek a régióba való beilleszkedésre és állítólagos történelmi jogaik érvényesítésére”.

A tanács szerint az a döntés, hogy a normalizációs megállapodásokat a „ábrahámi vallásokról nevezik el, a megtévesztés egyik formája”.

Ugyanakkor a muszlimoknak és a palesztinoknak – jegyezte meg a tanács – nincs gondja az monoteista vallások híveivel.

„A földünkön zajló harc valósága,  hogy szembe szálljunk a cionista megszállással és a telepes agresszióval” – fogalmazott közleményében a tanács.

Végezetül úgy fogalmaztak, hogy azok, akik Ábrahám próféta nevén hirdetik a megállapodásokat „gonosz cselekedeteik igazolására” teszik ezt.

Lepattantak a palesztinok az Arab Ligáról

Az Arab Liga leszavazta azt a palesztin előterjesztést, amely elítéli a kétoldalú kapcsolatok normalizálásról szóló megállapodást Izrael és az Emírségek között.

“Egy új palesztin fatwa elítéli az „Ábrahám-egyezmények” kifejezést” bejegyzéshez 3 hozzászólás

  1. Palesztinok túlértékelik saját fontosságukat. Azt hiszik, hogy fontosabbak a megbékélő országok nemzeti érdekeinél.

  2. …”Az egyezmények Ábrahám pátriárkáról, a három fő monoteista vallás – a zsidóság, az iszlám és a kereszténység – közös őséről kapták nevüket.”…

    Ábrahám egyik vallásnak sem volt az őse. Csak istenhívő volt…Az iszlámnak meg végképp nem. Ez utóbbit egy Mohamed nevű tevehajcsár lopkodta össze a judaista és keresztény ideológiából, amit saját katyvaszából egészített ki. A világ egyik legförtelemesebb náci rablóideológiája, vallási köntösbe öltöztetve. Nem véletlen, hogy Hitler és Himmler rajongott érte, és harcostársaiknak tekintették „ezeket”, akik ennek a „vallásnak” hívei voltak. Nem mellesleg: ellopták egy görög eredetű nomád nép, a filiszteusok nevét, és az ókori Róma jóvoltából tekintik magukat „őhonosnak”…

  3. lehetőséget ad a területennem-őshonos népeknek a régióba való beilleszkedésre és állítólagos történelmi jogaik érvényesítésére

    Nézzük, mit lehet csinálni ezzel a kijelentéssel!
    Palesztin változat :
    területen legyen Palesztinában
    népeknek legyen zsidóknak
    Eredmény :
    lehetőséget ad a Palesztinában nem-őshonos zsidóknak a régióba való beilleszkedésre
    Magyar antiszemiták változata :
    területen legyen Magyarországon
    népeknek legyen zsidóknak
    Eredmény :
    lehetőséget ad a Magyarországon nem-őshonos zsidóknak a régióba való beilleszkedésre
    A magyar antiszemiták nem csak zsidózással múlatják az időt :
    lehetőséget ad a Magyarországon nem-őshonos XXXX a régióba való beilleszkedésre, ahol
    XXXX
    – buziknak
    – cigányoknak
    – Gyurcsánynak
    – Imre Kertésznek
    – leszbikáknak
    – libsiknek …. stb