A Palesztin Legfelsőbb Fatwa Tanács szerdán elítélte az „Ábrahám egyezmények” kifejezés használatát az Izrael, valamint az Egyesült Arab Emírségek és Bahrein közötti normalizációs megállapodásokra – írja a The Jerusalem Post.
Az egyezmények Ábrahám pátriárkáról, a három fő monoteista vallás – a zsidóság, az iszlám és a kereszténység – közös őséről kapták nevüket.
A Kelet-Jeruzsálemben, Ciszjordániában és a Gázai övezetben muszlim igazságszolgáltatással foglalkozó tanács úgy határozott, hogy
az egyezmények „a muszlim hit elleni támadás mellett hasznot hajtanak a megszállóknak és egyértelmű fenyegetést jelentenek nemzetünk legfontosabb kérdéseire, a palesztin ügyre és az al-Aksza mecset kérdésére.”
A tanács szerint az „Ábrahám-egyezmények” kifejezés mögött állók arra törekedtek, hogy „a nagy Izrael térképével összhangban rajzolják át a Közel-Kelet térképét”.
Azt is hozzátették, hogy
az Ábrahám-projekt „lehetőséget ad a területen nem-őshonos népeknek a régióba való beilleszkedésre és állítólagos történelmi jogaik érvényesítésére”.
A tanács szerint az a döntés, hogy a normalizációs megállapodásokat a „ábrahámi vallásokról nevezik el, a megtévesztés egyik formája”.
Ugyanakkor a muszlimoknak és a palesztinoknak – jegyezte meg a tanács – nincs gondja az monoteista vallások híveivel.
„A földünkön zajló harc valósága, hogy szembe szálljunk a cionista megszállással és a telepes agresszióval” – fogalmazott közleményében a tanács.
Végezetül úgy fogalmaztak, hogy azok, akik Ábrahám próféta nevén hirdetik a megállapodásokat „gonosz cselekedeteik igazolására” teszik ezt.





Palesztinok túlértékelik saját fontosságukat. Azt hiszik, hogy fontosabbak a megbékélő országok nemzeti érdekeinél.
…”Az egyezmények Ábrahám pátriárkáról, a három fő monoteista vallás – a zsidóság, az iszlám és a kereszténység – közös őséről kapták nevüket.”…
Ábrahám egyik vallásnak sem volt az őse. Csak istenhívő volt…Az iszlámnak meg végképp nem. Ez utóbbit egy Mohamed nevű tevehajcsár lopkodta össze a judaista és keresztény ideológiából, amit saját katyvaszából egészített ki. A világ egyik legförtelemesebb náci rablóideológiája, vallási köntösbe öltöztetve. Nem véletlen, hogy Hitler és Himmler rajongott érte, és harcostársaiknak tekintették „ezeket”, akik ennek a „vallásnak” hívei voltak. Nem mellesleg: ellopták egy görög eredetű nomád nép, a filiszteusok nevét, és az ókori Róma jóvoltából tekintik magukat „őhonosnak”…
Nézzük, mit lehet csinálni ezzel a kijelentéssel!
Palesztin változat :
területen legyen Palesztinában
népeknek legyen zsidóknak
Eredmény :
lehetőséget ad a Palesztinában nem-őshonos zsidóknak a régióba való beilleszkedésre
Magyar antiszemiták változata :
területen legyen Magyarországon
népeknek legyen zsidóknak
Eredmény :
lehetőséget ad a Magyarországon nem-őshonos zsidóknak a régióba való beilleszkedésre
A magyar antiszemiták nem csak zsidózással múlatják az időt :
lehetőséget ad a Magyarországon nem-őshonos XXXX a régióba való beilleszkedésre, ahol
XXXX
– buziknak
– cigányoknak
– Gyurcsánynak
– Imre Kertésznek
– leszbikáknak
– libsiknek …. stb