„Aggodalommal vettük tudomásul, hogy egy IX. kerületi ingatlaneladás kapcsán kialakult vitában ismét előkerült az antiszemita kártya” — olvasható a Tett és Védelem Alapítvány közleményében.
A Tények.hu birtokába jutott hangfelvétel alapján Baranyi Krisztina, ferencvárosi polgármester a következőket mondta egy online önkormányzati ülésen:
„Így van, tehát akkor most döntsük el. Nem adjuk el a telket, nincs belőle semennyi bevételünk. Viszont a rohadt, szemét, zsidó befektető az nem építhet 1200 négyzetméteren többet. Ugye?”
A városvezető szerint a szóban forgó telek eladásáról a képviselőtestület már 2020 elején döntött, most viszont a polgármestert támogató politikai koalíció néhány tagja az értékesítés ellen foglalt állást.
Baranyi Krisztina a Facebookon közzétett bejegyzésében azt írja, hogy az ominózus mondat a több órás online vita végén hangzott el.
„Ekkor már nem maradt más érv az álláspontjuk mellett, mint amit én ebben a kérdésben valóban provokatívan felteszek: csak nem a befektető származása ellen van kifogásuk?”
– fogalmaz. Egyúttal megjegyzi, hogy jogi eljárást indít a hazugságokat terjesztő sajtótermékekkel szemben.
A sajnálatosnak és károsnak tartjuk, hogy az utóbbi időszakban egyre több politikai, gazdasági természetű vitában a zsidóságot használják aduászként, sokszor taszító sztereotípiák és negatív karaktervonások kíséretében. Problémásnak tartjuk, hogy egy felelős közéleti szereplő nyilvános vitában ilyen meggondolatlan képzettársítást enged meg magának, függetlenül a politikai hovatartozásától és motivációitól. Valamennyi politikai és közéleti szereplőt önmérsékletre, higgadtságra szólítunk fel, és határozottan elítélünk minden antiszemita toposzok mögé bújtatott érvelést a közéleti vitákban.
— zárul a TEV közleménye.





Igazuk van! Ne legyen többé „antiszemita kártya” a pakliban.
Mit érdekel ez téged? Te úgyis cinkelt lapokkal játszol a zsidók ügyeiben.
Hülye vagy. Én csak a kívülálló számára (mint pl. én) visszásnak tűnő dolgokra próbálok rámutatni.
Egyetlen normális értékrendű, kultúrált és jó érzésű ember sem tolerál ilyen undoritó „racial slur” kifejezést – politikai hovatartozástól függetlenül – és természetesen nem is próbálja azt a politkust, akinek a szájából elhangzott, hogy
azzal mentegetni, hogy ez „kontextus nélkűl lett idézve”!
Ugyanis felelős közéleti szereplő semmiféle vitában és semmilyen körűlmények között NEM enged meg magának ilyen undoritó képzettársítást – valamint nem ereszt meg ilyen ocsmány, kocsmaszintű beszólást – függetlenül a politikai hovatartozásától és a motivációitól! Főleg nem az antiszemitizmus elleni fellépésre való hivatkozással!
Egyetlen normális értékrendű, kultúrált és jó érzésű ember sem tolerál ilyen undoritó „racial slur” kifejezést – politikai hovatartozástól függetlenül – és természetesen nem is próbálja azt a politkust, akinek a szájából elhangzott, hogy
azzal mentegetni, hogy ez „kontextus nélkűl lett idézve”!
Ugyanis felelős közéleti szereplő semmiféle vitában és semmilyen körűlmények között NEM enged meg magának ilyen undoritó képzettársítást – valamint nem ereszt meg ilyen ocsmány, kocsmaszintű beszólást – függetlenül a politikai hovatartozásától és a motivációitól! Főleg nem az antiszemitizmus elleni fellépésre való hivatkozással!