A lap újságírója szerint látható, hogy Orbán már 2015-ben ugyanazt tette, amit ma Görögország a görög-török határnál.
Orbán Viktornak igaza volt, és megérdemli, hogy bocsánatot kérjenek tőle — írta az MTI szerint Christian Ortner, a Die Presse újságírója.
Ma már magától értetődőnek tűnik, hogy az Európai Unió külső határait meg kell védeni. Görögországnak nemcsak joga, de kötelessége is rendőri, szükség esetén katonai hatalommal megvédeni határait a szabálytalanul érkező migránsokkal szemben – közölte.
Christian Ortner emlékeztetett: több politikus, például a szociáldemokrata párt vezetője és a zöldpárti alkancellár is hangosan és érthetően kimondta, hogy „az EU külső határait meg kell védeni”.
Az újságíró politikai szempontból tanulságosnak nevezte, hogy 2015-ben az EU-ban még csak egyetlen kormányfő, Orbán Viktor fogalmazta meg ezeket a gondolatokat, és ennek értelmében következetesen védte hazája, egyben az EU külső határait.
Ma már vitathatatlan, hogy akkoriban Orbán Viktor volt az egyetlen kormányfő, aki felismerte a problémát, helyes következtetéseket vont le, és megvalósította elképzeléseit, bár Európa a legkeményebben ellenállt. Akkoriban ugyanazt tette, amit ma Görögország a görög-török határnál: ragaszkodott a határok megerősítéséhez és szükség esetén rendőrökkel való biztosításához — közölte Christian Ortner.
A hála nem jellemző a politikára. Az EU — azon belül Németország és Ausztria — ugyanakkor bocsánatkéréssel tartozik Orbánnak. Tartoznak azzal a beismeréssel is, hogy tévedtek, és a magyar miniszterelnöknek volt igaza
— áll a cikkben.
Christian Ortner felsorolt több politikust, aki szerinte bocsánatkéréssel tartozik: Angela Merkel német kancellárt, Werner Faymann volt osztrák kormányfőt és Jean Asselborn luxemburgi szociáldemokrata politikust.
Orbán Viktor volt az egyedüli, aki azt tette, ami a kötelessége: minden erővel megvédte a határokat — írta a cikk szerzője.
Ha Európa, Németország vezetése alatt, ugyanúgy cselekedett volna, mint Orbán Viktor, akkor az EU-ban nem erősödött volna meg a jobboldali szélsőségesség, nem nőtt volna a dzsihadista merényletek száma, és az akkori bevándorlási hullámra fordított hatalmas összegek is megmaradtak volna — közölte Christian Ortner.





A regnáló magyar kormányfő Európában elsőnek mutatott rá arra, hogy a MAI MIGRÁCIÓS folyamatoknak van egy olyan összetevője is, ami az iszlamizálódással szorosan összefonódik.Hogy ezt a keresztény értékekre hivatkozással, vagy az eltérő kulturális hagyományokkal, esetleg messzire jutott hazánk szülöttje, Soros György elgondolásaival IS indokolta, magyarázta és jelezte ennek veszélyességét, részletkérdés.Tény, az EU vezetői MOST kezdenek szembesülni azzal, hogy a migráció kérdése, nemcsak a menekülők megsegítésével kapcsolatos kérdés napjainkban.Két dolog biztos.Csakis egységes EURÓPAI MIGRÁCIÓS MAGATARTÁS lehet hatékony, az országonkénti összehangolatlan tevékenység, csak só a sebre.Hogy egy ilyen- ma nem létező – egységes politika lehet-e sikeres, avagy sem, az kérdés.Ha LESZ ilyen, akkor is csak TALÁN. Ha nem, akkor a kérdésnek annyi.
Amikor százezrével buszoztatta és vonatoztatta ellenőrizetlenül Ausztria felé a bevándorlókat, akkor is igaza volt?
Az nem úgy volt te sötétség.
Te fületlen köcsög!!! Te mióta élsz itt!?? Vagy büdös paraszt vagy akinek csak az M1 tv re telik!???Nézd már vissza a videókat, mivel és hogy hurcoltatta ez a dögevő át az országon az osztrák határig, miután felhozatta őket a keletibe!???
Te fületlen köcsög!!! Te mióta élsz itt!?? Vagy büdös paraszt vagy akinek csak az M1 tv re telik!???Nézd már vissza a videókat, mivel és hogy hurcoltatta ez a dögevő át az országon az osztrák határig, miután felhozatta őket a keletibe!???
De éppen ezt követeltétek tőle.
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2020/03/06/738Wien_Demo_Fl_chtlinge_.jpg
A tömeg Németbe akart menni. A stasi Mutti ide hívta őket. Segített nekik elérni a céljukat és innen is kitakarodtak.
Mi a fenét tudott volna csinálni mondd?
Mondjuk teljesíteni a kötelességét és visszafordítani őket, miután leellenőrizte volna az egyes embereket. Ehelyett még telefonkártyával is ellátta őket (2000 db). Így nem csoda hogy a párizsi merénylők is vigan utazgathattak MO.on.
Tényleg?
na azért a több 100 ezres volument gondold át kicsit… Persze lett pár buszoztatva, de miért is? Mert egy vén stasis nyanyának németországban megvilágosodása támadt. Mert ő baszki úgy gondolta, hogy nem elég az a török, marokkói, libanoni meg egyéb moslék amit el kell tartania a német adófizetőnek, kell még oda ezekből. Hidd el ha Orbánon múlt volna, Ő szívesebben buszoztatta volna ezt a söpredéket az ellenkező irányba (ahová valójában valók)
Végig gondoltam s továbbra is a többszázezres számnál lukadtam ki. Te lehet nem éltél akkor még és nem láttad és hallottad a dolgokat.Orbánon múlt csak nem az volt az érdeke.
Persze hogy igaza volt. Hogy a f….ba tudnánk eltartani egész Afrikát meg a Közel Keletet ha idehozzuk őket? Miért nekünk kellene? Aki neoliberális az egy álomvilágban elő hülye. Ez az összes baloldali majomra is igaz. Nem véletlenül alapoznak rájuk a Gyurcsányfėlék. Tudjak jól hogy ezeknek Simán be lehet adni hogy a Nap zöld a fű meg kék. A valóság úgyse hatja meg őket.
Amúgy milyen érzés balos hülyék hogy a vezetőtök most ugyanazt nyomja mint anno Orbán?
A regnáló magyar kormányfő Európában elsőnek mutatott rá arra, hogy a MAI MIGRÁCIÓS folyamatoknak van egy olyan összetevője is, ami az iszlamizálódással szorosan összefonódik.Hogy ezt a keresztény értékekre hivatkozással, vagy az eltérő kulturális hagyományokkal, esetleg messzire jutott hazánk szülöttje, Soros György elgondolásaival IS indokolta, magyarázta és jelezte ennek veszélyességét, részletkérdés.Tény, az EU vezetői MOST kezdenek szembesülni azzal, hogy a migráció kérdése, nemcsak a menekülők megsegítésével kapcsolatos kérdés napjainkban.Két dolog biztos.Csakis egységes EURÓPAI MIGRÁCIÓS MAGATARTÁS lehet hatékony, az országonkénti összehangolatlan tevékenység, csak só a sebre.Hogy egy ilyen- ma nem létező – egységes politika lehet-e sikeres, avagy sem, az kérdés.Ha LESZ ilyen, akkor is csak TALÁN. Ha nem, akkor a kérdésnek annyi.
Ezek mind tehetnek egy szívességet Orbán Viktornak.
Vittünk Merkel mamának jól képzett németül beszélő szakmunkásokat.
Tanulság, követve a GÖRÖG ELJÁRÁST orbannak is szükséges kellő mennyiségű könnygázt, gumilövedéket, hang és fénygránátot felhalmozni a várható támadás kivédésére.