Egy politikus mellett egyetemek munkatársai és hivatásos katonák is szerepelnek azon a listán, amelyet a napokban tettek közzé egy neonáci internetes oldal információinak kiszivárogtatásával.
Egy orosz fajvédő, Alexander “Slavros” Mukhitdinov által 2011-ben alapított, Iron March nevű, mindössze 2017-ig működő neonáci portál használóinak és követőinek adatait hozta nyilvánosságra a napokban egy hacker – írja a brit The Guardian.
A lap szerint a szervezet tagjai legalább kilenc országban — például Szerbiában, Görögországban, Ukrajnában és Ausztráliában — fasiszta csoportok működtetésével is követték a honlap ideológiáját.
Volt közöttük egy olyan amerikai politikus is, aki egykoron azért kampányolt, hogy bekerüljön a Kongresszusba. De tagjai voltak a faji alapon bűncselekményekre uszító virtuális közösségnek több amerikai egyetem munkatársai is, sőt hivatásos katonák is bizonyíthatóan követték az Iron March-ot.
Az adatokat szerdán egy “antifa-data” – névre keresztelt ismeretlen felhasználó tette elérhetővé egy online archívum számára. A közzétett technikai információk alapján lehetőség van arra, hogy beazonosítsák a felhasználókat azok saját email-címei vagy privát üzenetei alapján – írja a The Guardian.
A most nyilvánosságra került adatok alapján a lap azt állítja, hogy a befolyásos neonáci portál hatással lehetett olyan brutális bűncselekmények elkövetőinek tetteire is, mint a 2017-es Charlottesville-i gázolás — a városban neonácik csaptak össze demokratákkal –, vagy ugyanebben az évben egy floridai gyilkosság, ahol egy neonáci diák két szobatársát mészárolta le különös kegyetlenséggel.