Legalább öt éles lőszert lőttek ki a hongkongi rendőrök a tüntetőkre, az egyik mellkason talált egy férfit. Eddig csak gumivövedéket, könnygázt és vízágyút használtak a napok óta újrakezdődött utcai demonstrációk oszlatásához.
A South China Morning Post cikke szerint a megsebesült tüntetőt a mentők a helyszínen ellátták, majd kórházba vitték. A lap azt írja, hogy a tüntetők támadtak a rendőrökre.
Kedden ismét több ezer fekete ruhába öltözött tüntető ment utcára Hongkongban. Azt követelik a Kínai Kommunista Párttól (KKP), hogy „adja vissza a hatalmat a népnek”, miközben Pekingben épp nagyszabású katonai parádét tartottak a Kínai Népköztársaság megalakulásának 70. évfordulóján.
A demonstrálók a rendőri tilalom ellenére gyűltek össze ismét, hogy tüntessenek a demokráciáért és az emberi jogokért. Az egyik aktivista az évfordulós ünnepségekre utalva elmondta: azt akarják a KKP tudomására hozni, hogy a hongkongi embereknek nincs semmi ünnepelnivalójuk, sőt ellenkezőleg, „gyászolnak amiatt, hogy a kommunista párt 70 éves uralma alatt lábbal tiporták az emberek demokratikus jogait Kínában és Hongkongban”.
A Hongkong központjától távolabb eső részeken is voltak megmozdulások. Egy helyen összetűzött egymással egy Pekinget támogató, illetve egy kisebb demokráciapárti csoport, a rendőrök paprikaspray bevetésével választották szét őket.
Legalább 11 metróállomást lezártak, és a kormányzati épületek környékén megerősítették a rendőri jelenlétet, számítva arra, hogy az évforduló alkalmából hevesebb tiltakozások lehetnek majd.
A Kínai Népköztársaság megalakulásának 70. évfordulóját Hongkongban is megünnepelték zártkörű rendezvény keretében. A Wan Chai negyedben felvonták a kínai lobogót, majd a Victoria kikötő felett helikopterekkel megjelenítettek egy nagyobb kínai és egy kisebb méretű hongkongi zászlót. Ezt követően kezdődött meg a hongkongi kormány zártkörű fogadása.
A lassan négy hónapja tartó hongkongi tüntetéshullámot eredetileg a kiadatási törvény módosítását célzó tervezet váltotta ki, mely alapján Hongkong bűnügyi eljárás esetén gyanúsítottakat adhatott volna ki Kínának. Carrie Lam hongkongi kormányzó szeptember elején visszavonta ugyan a tervezetet, de a megmozdulások addigra már általánosabb Kína-ellenes és demokráciapárti demonstrációkká váltak.