Állítólag a magyarok között van a legtöbb zsidó

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Minden nyolcadik magyarban egytizednyi askenázi zsidó származást találtak.

Egy egymillió nyolcszázezer ember DNS-ét feldolgozó tanulmány szerint száz ország közül Izrael után Magyarországon a legmagasabb a zsidó leszármazottak százalékos aránya – jelentette a Jediót Ahronót című izraeli újság honlapja, a ynet kedden.

A MyHeritage nevű, genetikai alapú családfakutatással foglalkozó szervezet felmérése szerint Izrael után

a népességhez viszonyítva Magyarországon él a legtöbb zsidó leszármazott, több, mint az Egyesült Államokban.

Az eredmény még a kutatókat is meglepte — tette hozzá az újság.

A MyHeritage a kutatást közösen végezte Daniel Sztacki statisztikussal, a Zsidó Nemzetpolitikai Intézet (The Jewish People Policy Institute, JPPI) demográfiai szakértőjével, az európai -askenázi – zsidóság demográfiáját vizsgáló részleg vezetőjével.

A DNS-tesztet beküldő 4981 magyarországi lakos 7,6 százalékánál találták legalább 25 százalékos askenázi zsidó származást

— ami azt jelenti, hogy legalább egy askenázi, vagyis európai zsidó nagyszülője volt. Ez az érték jelentősen magasabb, mint az Egyesült Államokban mért 3,5 százalék vagy a Kanadában mért 3,0 százalék.

Zsidó gén: rasszista gyakorlat-e a zsidóság DNS-vizsgálata?

Ortodox rabbik is elítélik a genetikai vizsgálatot, mely szerintük ellenkezik a zsidó törvényekkel.

Azoknak az aránya, akiknél a gének legalább 10 százalékban askenázi zsidó származásra utaltak, Magyarországon eléri a 12,5 százalékot, szemben a mindössze 4,7 százalékos amerikai vagy 4 százalékos kanadai aránnyal.

A Magyarországról küldött minták 4,2 százaléka legalább 50 százalékos zsidó-askenázi etnikai háttért mutatott, az Egyesült Államokból érkezőknek csak a 2,3 százaléka.

A tanulmány következtetései és a korábbi becslések közötti óriási eltérés azt mutatja, hogy Magyarországon különösen sok ember van, aki egyáltalán nem ismeri a zsidó gyökereit, vagy akiknek zsidó örökségét a szülők vagy a nagyszülők tudatosan eltitkolták a holokauszt emléke és az antiszemitizmustól való intenzív félelem miatt – írta a lap.

A kutatást irányító Daniel Sztacki ugyanakkor rámutatott, hogy

az ilyen típusú genetikai teszteket általában a jól képzett népesség végzi el, így ők a kutatásban túlreprezentáltak lehetnek.

Mindezek figyelembevételével a tanulmány arra a következtetésre jutott, hogy

a legalább 50 százalékban askenázi zsidó származású emberek száma Magyarországon eléri a 130 000-et.

Ez a szám jelentősen magasabb a korábbi becsléseknél.

„A DNS-vizsgálatban részt vevők egy része számára nagy meglepetés az eredmény, de nagy meglepetés a demográfusok számára is” – mondta Daniel Sztacki.

„A holokauszt után sok magyar túlélő vándorolt ki Izraelbe, köztük olyanok, akik közéleti és szellemi vezetőkké váltak, akik nagy befolyással voltak a fiatal Izraelre: Efraim Kishon, Mose Stern kántor, Zeév és Dosh karikaturisták, Tomi Lapid és még sokan mások. De Magyarországon továbbra is aktív zsidó közösség maradt, amelyhez számos izraeli vállalkozó csatlakozott az évek során, a Szovjetunió összeomlása után. Azonban az intenzív antiszemitizmus miatt, amely mindig is jelen volt Magyarországon, és az utóbbi években fokozódott, általános volt az a vélemény, hogy az országban alig ötvenezer zsidó van” – írta kommentárjában a ynet.

Noha a 2013. évi népszámlálásnál csak 10 965-en vallották magukat zsidónak, Kovács András professzor becslése szerint

a valóságban 73-138 ezer között van az egy zsidó szülővel rendelkezők száma,

ami egyezést mutat a MyHeritage genetikai teszteken alapuló következtetésével — derül ki a cikkből.

Egy, a tesztet elvégző – a hetvenes éveiben járó – budapesti lakos, aki csak nevének kezdőbetűit árulta el a ynetnek, azt mondta, eddig úgy tudta, hogy gyermekként katolikusnak keresztelték meg. A teszt eredményeinek kézhezvételekor megdöbbent, mert kiderült, hogy 100 százalékban zsidó, pontosabban 98 százalékban askenázi és két százalékban spanyol zsidó származású.

„Soha nem vettem részt zsidó szertartásokon, és jelenleg megpróbálom megemészteni” az eredményt – mondta.

„A családomban senki sem beszélt zsidó gyökerekről. A szüleim a felelősek azért, hogy nem zsidóként nőttem fel, másrészt megértem a döntésüket, mert apám oroszországi munkatáborban volt”

— jelentette ki.

“Állítólag a magyarok között van a legtöbb zsidó” bejegyzéshez 21 hozzászólás

  1. „A DNS-tesztet beküldő 4981 magyarországi lakos…”

    Elég meredek, hogy a tesztet beküldő magyarországi lakosokat reprezentatív mintának tekinti a cikk anélkül, hogy egyáltalán megvizsgálná ennek megalapozottságát. Sajnos innentől minden megállapítása komolytalan.

    • Bölcsen tenned, ha Te magad is SOS elvegeztetned a tesztet. $56 akciosan😁👌azt hiszem kikerekekedik majd a szemed😂

    • Ha figyelmesen olvasnád, akkor azt is láthatnád, hogy kifejezetten NEM tekinti reprezentatívnak a mintát, említi is, hogy a beküldők val.szín az átlagnál tanultabbak és jómódúak voltak (tehát inkább városi értelmiség). Ezt pedig számításba is vették! Ugyanis 7,6% -nyi zsidó Mo-n 760 ezer embert jelentene, de mindent figyelembe véve 130 ezerre lyukadtak ki.

      • A lead-et figyelmesen elolvastam.
        „Minden nyolcadik magyarban egytizednyi askenázi zsidó származást találtak”

        Kérlek, értelmezzük ezt! És hagyjuk ki azt az interpretációt, miszerint a cikk részleteiben kifejti, hogy miért hazug a lead, mert attól még mindig hazug marad és elfogadhatatlan.

        • Ohh, ha ezen kiakadtal… melyik uralkodo is volt az, aki betiltotta a czigok egymas kozotti hazassagat? Hidd el, megoldottak, hiszen oly forro a vere, hogy huhh…. ennek eredmenyet a fantaziadra bizom…

  2. „Azonban az intenzív antiszemitizmus miatt, amely mindig is jelen volt
    Magyarországon, és az utóbbi években fokozódott” mekkora egy hazugság!!!

    • Magyarországra érkezett legnagyobb számban Kelet Európai askenázi zsidóság Mária Terézia telepítési politikájának köszönhetően. Máshonnan egyszerűen elzavarták de mi befogadtuk őket. Aligha hihető hogy semmilyen genetika hatásuk nem volt a magyarságra és viszonosan. Az
      1800-as évektől kezdődően általános volt az elmagyarosodásuk és a kikeresztelkedés a vegyes házasságok. Amiről aztán persze kevés kivételtől eltekintve mélyen hallgattak a családi legendáriumokban (áldott „felejtés”). Sok esetben az unokák dédunokák már nem is tudtak róla. Ezt jobb szó híján Szegedi Csanád jelenségnek nevezném. Ez még manapság is létező folyamat csak a cigányság kapcsán. Másrészt viszont a valamikori Kazár birodalomban való létezésünk szintén magyarázat lehet erre a génállományra, a kazárok már ekkor zsidók voltak. Érdekes ebből a szempontból Neparáczki phd-ja. 40% távol keletit és közép ázsiait 40 % skandináv-germánt, 10% közel keletit ír. A napi politikában divat a keleti nyitás és láss csodát azonnal kihangsúlyozódik a távol keleti származás (avar és magyar esetben is). Én speciel nem vagyok meggyőződve az (Iráni nyelvű) szkíta magyar folytonosságról arról viszont igen hogy Iráni nyelvű avagy közel keleti népcsoportok jócskán voltak eleink között. Kezdve a Heftalita Hunok (ázsiai avarok) kisebb részével, folytatva a jazigokkal alánokkal, kazárok (kabar törzsek) stb. Azért finom hogy a gót skandináv germán nép részt mindenáron igyekszik valahogy másnak magyarázni pedig legvalószínűbb az osztrogót eredet. Persze közismert a valamikori kis bajuszos tizedes, Dolfi romantikus vonzódása a Krímhez és a gót történelemhez.Valószínűleg ez Jeruzsálem népe körében rossz imázsunkat keltené, a második vh óta az északi típust lealázó, szőke hajat copfos (női) hajviseletet már már nácinak tekintő mainstream levita közhangulat miatt. A cikk szerint a magyar minták esetén azoknak az arányszáma akiknél a gének legalább 10 százalékban askenázi zsidó származásra utalnak, Magyarországon eléri a 12,5 százalékot. Ez kb ükszülő. Ez annyit tesz hogy dédszülők esetére számolva már 25% a teljes lakosságból. Hozzáadva még az eredeti háború előtti létező zsidó törvények szerinti 1o %ot már harmad részt zsidó országot kaptak volna a jó öreg Nürnbergi zsidó törvények szerint (zsidó ha a nagyszülő nagyszülője zsidó).Teljes magyar lakosság esetén min 1.6 % mindenkiben. Röhejes de ha tisztán genetikai alapon állapítanák Izraelben meg azt hogy ki zsidó ki nem, ez már elegendő volna hozzá. Had ne folytassam a matekot, különösen az 1944-es deportálások ismeretében. Ez egy életveszélyes szám lett volna annak idején mindenki számára. A náci vezetés úgy lehet vérszomjas volt de nem teljesen hülye. Szövetségesből ellenséget csinált volna az országból. Nem is beszélve a az így kiadódó (hadifoglyokkal és malenkij robotosokkal) persze elméleti 20-30 százalékos lehetséges ember veszteségről (ingyen rabszolga munka mind orosz mind német oldalon). Úgy gondolm annak idején érezték, talán tudták is hogy képletesen szólva zavar van az erőben, elfogadhatatlanul magas számot kapnának a német törvények egy az egybeni átvétele esetén, ezért szólt úgy a magyar törvény hogy ha már az egyik élő(????) nagyszülő zsidó csak akkor zsidó az illető személy. Valószínűleg igaz lehet az állítás hiszen kizárt dolog hogy a többé kevésbé német politikai nyomásra meghozott numerus clausus törvények előtt Horthyék ne végeztettek volna valamilyen előzetes felmérést, még így is soknak találták a kiadódott 10 százalékot. Az egyéni kérelmek alapján kiadott mentességeket még nem is említettem. Azért Izraelben sem tagadták meg magukat azonnal előhozakodtak azzal a kissé a zsidó felsőbbrendűséget hirdető ötlettel hogy ilyenfajta teszteket csak a jobban iskolázottak végeztetnek. s hát körükben biztos túl reprezentáltak a zsidók.

      • A heftaliták sem hunok, sem avarok nem voltak. A heftaliták, illetve fehér hunok néven ismert csoportosulás a tielö szövetség egyes részeiből, valamint Közép-Ázsia szkíta népességéből alakult ki. A tielő a kinaiknál a török nyelvű népek összefoglaló neve volt. A hun névadás pedig toposz, egy nép név továbbélése, ami akkor már nem létezett. Az avarral pedig nincs mit kezdeni, hiszen a Kárpát medencébe került avarokat is a források egy része álavaroknak mondja, akik mások megtévesztésére felvették az avar nevet. Az ilyen Neparáczki féle kutatásokkal nagyon kell vigyázni, mert a genetika nem azonos a néppel és névadásokkal is bánjunk óvatosan. A magyarok Hungarus elnevezésének a hunból való levezetése is tévedések következménye.

  3. 2 éve gondolkodom ezen a teszten. Most nagyon kiváncsi lettem, nem is tudtam, hogy a zsidóságot nemzetnek, és nem vallásnak tekintik ebben a tesztben.
    Egyébként én nem hiszek a magyarországi antiszemitizmusban, mondani sokmindent lehet, de a magyar nem lövöldözi a magyar zsidókat. Németországtól Franciaországig páncélajtók, és őrök védik a zsidókat, mert ott valóban megtámadják öket.

    • Francia antiszemitizmus gyökerei a középkorig mennek vissza. Magyarországon ilyen nem volt. Ennek oka talán az, hogy a magyar nép a honfoglaláskor a kazár birodalomból sok kazár zsidót hozott magával és a velük való együttélés a vallási elkülönülés ellenére is természetes volt.

  4. Már a honfoglaláskor sok askenázi kazár jött velünk a Kárpát medencébe. A három csatlakozott kabar törzs egy része askenázi lehetett Ezektől eredeztethető Európa askenázi népessége is. Aba Sámuel királyunk is askenázi volt, csak Szent István kedvéért megkeresztelkedett, hogy annak nővérét feleségül vehesse.