Palesztin aktivisták pedig arra szólították fel Gush Etzion körzetben élőket, hogy töröljék a biztonsági kamerák felvételeit, hogy az IDF ne tudja azonosítani a gyilkost.
Több palesztin csoport is örömét fejezete ki a terrorcselekménnyel kapcsolatban, amely során az éjjel megkéselték a 19 éves Dvir Soreket – írja a The Jerusalem Post.
A Palesztin Hatóság pedig aggodalmát fejezte ki, hogy Izrael a gyilkosságot ürügyként fogja használni arra, hogy szigorítsa a palesztinok mozgását Ciszjordánia területén.
Az Iszlám Dzsihád szóvivője, Daoud Shehab hősiesnek és merésznek nevezte a gyilkosságot. „Ez az akció természetes reakció a megszállás bűncselekményeire” — nyilatkozta Shehab.
A Hamász pedig praktikus válasznak nevezte a támadást azokra az izraeli tervekre, hogy annektálják Ciszjordánia területeit. A Hamász szóvivője azt állította, hogy a meggyilkolt szolgálaton kívüli katona olyan katonai akadémián végzett, amely „a palesztinok meggyilkolását és földjük kisajátítását” hirdeti.
Mindkét szervezet a Wadi al-Hummusban épített illegális palesztin házak lerombolásában látja a gyilkosság indokát.
Mindeközben palesztin aktivisták arra szólították fel Gush Etzion körzetben élőket, hogy töröljék a biztonsági kamerák felvételeit, hogy az IDF ne tudja azonosítani a gyilkost. A Democratic Front for the Liberation of Palestine (DFLP) is üdvözölte a támadást, mivel a palesztinok „megszállás alatt” élnek, ezért a szervezet szerint joguk van az „ellenállásra.”
Egy, a Palesztin Hatóság alkalmazásában álló hivatalos személy szerint nem véletlen, hogy a támadás egy muszlim ünnep előtt történt. Az Áldozati ünnep vasárnap kezdődik. A Hatóság szerint lehetséges, hogy a Hamász van a gyilkosság mögött. A tisztviselő szerint a gyilkosság nem jó a palesztinoknak, hiszen így Izrael indokot találhat arra, hogy megnehezítse a palesztinok közlekedését az ünnep alatt.
A palesztinok saját nyomozást folytatnak, de nem árulták el a Postnak, hogy együttműködnek-e az izraeli nyomozással.





Örök átok fogja sujtani azokat a palostinokat akik gyilkolnak vagy segítik,éljenzik a gyilkolást.A vérük megalvad és gyermekeik fentrengve üvöltenek majd a fájdalomtól!
Barbárok! Olyanok mint Amalekiták!
„Ez az akció természetes reakció a megszállás bűncselekményeire”
==========
Ja, ”megszállás”, aha! Azt az egész területet maga az Örökkévaló adta oda az izraelitáknak! Slussz! Ezért fáj az aljanépnek a foga állandóan arra a földre! Aki nem hiszi, olvassa el a Tórában! Akinek pedig az Örökkévaló Szava nulla, az meg fog szégyenülni, örökre.
Kemény, de nagyon IGAZ !!!
Elkapták a patkányokat http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/267200
Elkapták a patkányokat http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/267200
Nem tudom felfogni, emberek hogyan ünnepelhetik ártatlan fiatalok meggyilkolását…És ilyenkor mindig felmerül bennem a kérdés, az ilyeneket lehet egyáltalán „ember”-nek nevezni?…Aztán rájövök, sajnos igen! Erre csak az ember képes…
Tudod, ezeknek az ‘alaltoknak’ ohh bocsanat, palesztiniai araboknak az ‘agyat’ modszeresen, mar szuletesuk ota mossak. Ebben elnek es a gyuloletukben szocializalodnak. r-GO, igencsak masok a normativaik, ezert ez ha nemis ertheto de igazolhato kifejezodese a gondalataiknak. Azon kell felhaborodnunk hogy azok, akiknek az agyat nem mostak ki, azok vajon milyen ideologiai alapon kepesek ezzel a megnyilvanulassal azonosulni? Miert nem erzik a szivukben az emberek tomegei, hogy ez mennyire undorito es elitelendo??? Ennek zsigerbol kellene jonnie, de megsem jon…
Gondolkodtal mar azon, miert csak neked tunt fel? Miert csak te rezted ugy, hogy szolnod kell? Miert nem volt tele ezzel a szornyuseges tettel orszag-vilag mediaja?