Izrael szerte megemlékezéseket tartanak a három jesiva diák tiszteletére, akiket öt évvel ezelőtt raboltak el és gyilkoltak meg palesztin terroristák.
Öt éve tartoztatták le Hussam Hassan Kawasmét. Ő volt az, aki kitervelte a három jesiva diák Eyal Yifrach, (19), Gilad Shaar, (16), és Naftali Fraenkel, (16) meggyilkolását. A Palesztin Hatóság most az évforduló alkalmából megduplázza a gyilkosság kitervelőjének fizetését – írja a The Jewish Press.
A férfi tervezte el a gyilkosságot, de az elrablást két másik férfi hajtotta végre 2014 júniusában, akiket az izraeli hadsereg később likvidált. Az ő családjaik is nagy összegeket kaptak jutalmul.
A palesztin vezetés az elmúlt évben összesen 27 ezer dollárt fizetett Kawasmének.
Izrael szerte megemlékezéseket tartanak az 5 éves évforduló alkalmából.
Maurice Hirsch korábbi katonai ügyész, akinek szolgálata alatt történt a gyilkosság így nyilatkozott az ügyről: „Miután személyesen részt vettem Kawasme elleni eljárásban, láttam micsoda gonoszságot képviselt ez az ember. Felfoghatatlan számomra miért fizet neki a Palesztin Hatóság. De sajnos ez a valóság.”
A palesztin vezetés 2019-ben eddig összesen 65 millió dollárt utalt terroristáknak és családjaiknak.





Arra leszek kivancsi, h Mr. Trump mikor hoz szankciokat az EU es annak jelenlegi es volt vezetoi ellen!?
A napnal is vilagosabb, hogy aki ezeket a palesztiniai arabokat finanszirozza, az nyiltan az israeli civilek ezrei ellen elkovetett barbar meszarlasokat penzeli. Ez mara mar mindenki szamara vilagos, megsem szolal fel ellene senki. Kez kezet mos… Gusztustalan undorito viselkedes ez attol az EU-tol, akik anno tevekenyen, vagy hallgatolagosan vallaltak reszt emberek millioinak megsemmisiteseben. Ma pontosan ugyanott folytatjak, ahol abba sem hagytak. Szomoru ezt kimondanom, de megerdemlik a sorsukat. Hosszu, egy orokkevalosagon at tarto szenvedesnek allnak elotte…
Szerintem a zsidóság elleni mocskos, beteges gyűlölet egészen addig fog elmenni, hogy le fogják majd rohanni egész Izraelt. (Bár ne lenne így!) Ha egy Népet az Örökkévaló kiválasztott magának (ami tény!), akkor a többi nép ezt mindig is írígykedve fogadja és az Örökkévaló Népét mindig is ki akarják írtani azok, akik nem az igaz Istent imádják, hanem önmagukat. Csakhogy ez nem fog nekik összejönni. Az európai szenny-politikusok nagy része Izrael-ellenes.
Vajon Izrael miért lelkizik a palesztinok problémájával. Nem elég a saját állampolgárainak gyógykezelése.