Zsidók százai készülnek alijázni, hogy Trump-magaslaton lakhassanak

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Elárasztotta a kanadai és amerikai zsidók érdeklődése a helyi önkormányzatot, mert mind a Golánon most létrehozott Trump-magaslaton (Ramat Trump) szeretnének lakni — írja az Israel Hayom.

Az izraeli kormány különleges ülést tartott a Golán-fennsíkon, hogy lefektessék az alapkövét Trump-magaslatnak, egy új izraeli településnek, amely az amerikai elnök után kapta a nevét.

A földmunkák pár napja kezdődtek el, a bejáratnál épített feliratot vasárnap leplezték le. David Friedman, az Egyesült Államok izraeli nagykövete is részt vett az avatáson.

fotó: EPA/ATEF SAFADI

Gesztusként, amiért Trump elismerte Izrael fennhatóságát a Golán-fennsík felett, Netanjahu már korábban bejelentette, hogy egy újonnan létesülő közösséget Trumpról fognak elnevezni a Golánon.

Amint ez nyilvánosságra került, a Golánon működő önkormányzatot elárasztották az érdeklődő megkeresések. Az elmúlt pár hétben pedig még több érdeklődő kereste őket, amikor kiderült, hogy a település helye a Golán-fennsík északi részén lesz.

„Több százan kerestek minket, sok zsidó Kanadából és az Egyesült Államokból. Azt mondják, alijázni szeretnének és az új Trump-városban lakni”

— mondja Haim Rokach, a helyi hivatal elnöke.

„Érezhető az érdeklődés növekedése az összes, Golánon lévő közösség iránt, nem csak ezt az újat keresik, de a hihetetlen érdeklődés az elnevezés bejelentése után kezdődött. Most már néhány jelentkezőt a többi közösséghez irányítjuk a Golánon”

— tette hozzá.

Múlt hónapban az Israel Hayom már beszámolt róla, hogy a Trump-magaslat lehetséges lakóninak egy csoportja már készíti a költözés terveit. A csoport 24 családból áll és fiatal párokból, 21 és 42 éves kor között.

Trump hivatalosan is elismerte Izrael fennhatóságát a Golán felett

Az amerikai elnök Benjamin Netanjahu jelenlétében írta alá a dokumentumot.

“Zsidók százai készülnek alijázni, hogy Trump-magaslaton lakhassanak” bejegyzéshez 22 hozzászólás

  1. A legjobban annak örülnék,ha minden zsidó alijázna végre.Mindenkinek ez lenne a legjobb megoldás.

    • „Megöl itt bennünket a betű, a vasút, meg ez a sok zsidó, aki folyton ösztökél, hogy menjünk előre. Fel a sallanggal, fringiával, szentelt olvasókkal, kártyákkal, kulacsokkal, agarakkal, versenylovakkal, és ősökkel! Menjünk vissza Ázsiába!…”

    • Sokszor hallottam már ezt, érdekes felvetés.
      Teljesen érthetetlen, hogy miért mersz olyat írni, hogy mindenkinek. Te így ismered mindenki véleményét, érdekét?
      Én például elveszítenék egy rakás barátot, és semmit nem nyernék a távozásukkal.
      Érdekes gondolatkísérlet, ha fejben kivonod a magyar kultúrából mindazt, amit magyar zsidók alkottak az elmúlt 150 évben. Elég fájdalmas lenne a hiány.
      Fel nem tudom fogni, milyen előnyökben, hasznokban reménykedhetsz, valószínűleg te sem tudnád megfogalmazni.

      • A zsidóság hazája Izrael földje, ezért semmi alapja nincs ennek az
        össze-vissza való kóborlásnak, a diaszpórának, hiszen senki nem kötelezi
        őket a galuti életre, a számkivetettségre, hiszen van saját „régi-új”
        zsidó nemzetállam. Az egész történet csak a saját kalandvágyukról szól! A
        zsidóságnak, de különösen ezeknek az „ál-ortodox” zsidó szektának a
        világegyetem teleologikus szerkezetében számára kijelölt helyen, Erec
        Jiszráelben,és nem idegen környezetben kellene élnie. Semmi erkölcsi
        alapjuk nincs a panaszra. Menjenek haza! Hiszen minden nap ennek a
        vágyáról imádkoznak.
        A 19. század második fele óta, a legnagyobb formátumú zsidó
        társadalomtudósok arra a megállapításra jutottak, hogy a zsidóság
        értékrendje teljesen eltorzult az évszázadokig tartó kényszerű
        száműzetésben, a saját nemzetállam nélküli „galuti” világban.
        A zsidóság megátalkodott , rögeszmés nonkonformizmusa „forradalmiság
        magáért a forradalomért” csak a „régi-új” Erec Jiszráel területén
        orvosolható. Hiszen a zsidóság minden más etnikum között idegen etnikai,
        vallási és történelmi eredet és sorsközösséget alkot.
        A zsidóság történelmi sorsközösségének történelemtudata, –így a
        Magyarországon élő zsidóság történelemtudata is– , egyedi és egészen más
        történelmi, kulturális gyökerekkel rendelkezik, mint a körülötte élő
        magyarságé, vagy más etnikumoké.
        De ugyanakkor saját nemzeti szellemének megélésére és annak fenntárására a magyarországi zsidóságnak is van egészséges igénye.
        Ami természetes igény, és ha nem nyer teret és kielégülést, akkor ez a
        múlhatatlan hiány generálja a környezettel szembeni szüntelen destruktív
        magatartást.
        A zsidóság lelki egészsége akkor állítható helyre, ha saját nemzeti
        szelleme szerint saját államában, ősei földjén, saját etnikai
        környezetében fog élni. Méghozzá biztonságban, saját demokráciájában!
        KOOK rabbi szerint, aki Izrael zsidó nemzetállam első askenázi főrabbija volt a következőket mondotta;
        „a diaszpórában élő zsidó, ha esetleg betartja a Törvény összes parancsát
        és jó és jámbor zsidónak tudja magát, DE MIVEL NEM IZRAEL FÖLDJÉN ÉL
        ZSIDÓSÁGA SOHASEM LEHET MAKULÁTLAN. A száműzetés nemcsak azokat a
        parancsokat torzítja el, amelyek közvetlenül az országhoz kötődnek, de
        Izrael földjén kívül eső zsidó életet is (ezt napi szinten érzékeljük).
        A diaszpóra a teljes zsidó élet hiányát jelenti és e BAJT CSAK IZRAEL ORSZÁGA ORVOSOLHATJA!
        A Babilóniai Talmud, a Ktuboth tract. 110 /b oldalán, a Talmud
        egyértelműen kijelenti, hogy „a külföldön (tehát nem Izraelben /!/) lakó
        zsidóknak nincs Istenük”.
        Lucki
        Rebbe 1938-ban mondott, „Minden zsidó, aki Erec-Jiszráelbe megy, és
        minden kalapács, amely munkába lendül ott, kezdete a megváltásnak…”
        A zsidóknak Izraelbe kell visszavágyódniuk és nem a „galutba”, a
        kényszerű száműzetésbe, ahonnan többször is elűzték őket és jelen
        időkben sem népszerűek!
        Abszurdum,
        hogy egy adott etnikum nem ősei hazájába, eredeti
        etno-szociokultúrájába, vallási és történelmi sorsközösségébe akar élni,
        hanem ott ahonnan egykoron vagy akár többször is kivetették !
        A zsidó hászkálá világító csillaga, Moshe Leib Lilienblum
        Az alábbiakat mondta:( The Way of Retur”,in : Arthur Hertzberg: The
        Zionist Idea (new York 1969) és a „Let us Not Confuse the Issues”, in
        Hertzber, 172. oldalán
        „Izraelt
        -örökké tartó megváltással váltsa meg az Úr- EGYESÜLJÜNK, FOGJUNK ÖSSZE
        GYŰJTSÜK EGYBE KELET-EURÓPÁBAN SZÉTSZÓRÓDOTT TÁRSAINKAT, ÉS INDULJUNK
        EL ÖRVENDEZVE SAJÁT FÖLDÜNKRE.
        ANNAK, AKI ISTEN ÉS AZ ő NÉPÉNEK OLDALÁN ÁLL, ÍGY KELL SZÓLNIA :
        CION MELLETT ÁLLOK!

        Nagytiszteletű „Gáonnak”, Naftali Krausnak igaza van!
        Nem asszimilálódni kell a zsidóságnak, mert az úgysem sikerül.
        Hanem a saját zsidó nemzetállamba kivándorolni és visszatérni az egykori
        héber ősök földjére és ott kell a saját zsidó etnikai, vallási és
        történelmi eredet és sorsközösségben saját zsidó államot építeni, és nem
        más etnikumok államában, más nemzetek szellemiségében frusztráltan élni
        és szüntelenül destruálni, áskálódni, külföldön feljelentgetni,
        panaszleveleket írogatni, egymástól aláírásokat gyűjteni és a múlton
        keseregni!
        Egyszerűen a zsidóságnak saját zsidó nemzetállamában kell élni, ha valóban tisztességes zsidók akarnak lenni !
        Nem a világegyetem teleologikus szerkezetében számotokra kijelölt helyen
        saját etnikai, vallási és történelmi eredet és sorsközösségetekben
        vagytok, hanem egy olyan kényszerállapotban,idegen etnikai közösség
        által körül véve, számotokra idegen szellemi és anyagi kultúrában, ami
        frusztrál titeket.Értéksérültek és nonkonformisták vagytok, mivel nem a
        saját nemzeti szellemeteknek megfelelő országban éltek.
        Minden egyes zsidó ember elsődleges és kiemelt kötelessége, hogy saját
        etnikumát részesítse előnybe, emelje fel, hozza helyzetbe.

        Herzl Tivadarnak igaza volt sajnálom,hogy a zsidók ezt nem képesek
        belátni.Minden zsidónak a saját igazi hazájában kellene élnie ősei ókori földjén.
        Erec Jiszráélben.

        • Van egy apró gond mindezzel.
          Te abból indulsz ki, hogy minden zsidó törekszik a Tóra minden parancsának maradéktalan betartására. És nem számolsz azzal, hogy ma már nem válik szét élesen zsidó és nem zsidó. Vagyis voltak vegyes házasságok, és vannak is.
          Azt hiszem, a kulcsszavaid a destruktív, és a tisztességes (zsidó). Implicite mintha azt mondanád ki, hogy ha egy zsidó nem él Izraelben, akkor törvényszerűen destruktív és tisztességtelen.
          Ez viszont statisztikailag nem igazolható.
          Emellett fájdalmasan hiányzik a megoldás a fél, negyed, és háromnegyed zsidókra, akik tök vegyesen tartják magukat, magyarnak, zsidónak, mindkettőnek, egyiknek sem. És nincs szükségük az iránymutatásodra, hogy ők minek gondolják magukat.

          Izgalmas lenne a levezetésed a magyarságra is, mely szemmel láthatóan nagyon magányos itt nyugaton, beékelődve a szláv és indogermán népek közé. Akkor a magyaroknak vissza kell menniük az Ural vidékére, hogy ne legyenek destruktívak?

          Nem igazán értem az etnikai homogenitást. Értem, hogy 100-150 éve erről beszéltek emberek, de akkoriban a fejfájást sem Algoflexszel gyógyították még. Tegnap Riff Cohent hallgattam. Tunéziai zsidó apától, és marokkói francia-zsidó anyától született Tel Avivban és Franciaországban él. Van nála jobb példa is, de tényleg őt hallgattam tegnap. Nesze neked etnikai homogenitás. Ami általában etnikai tisztaságot jelent, csak nincs meg a bátorság ennek kimondásához, mert az nácisan hangzik.
          Ezt az etnikai tisztaság dolgot pedig jó lenne elengedned, vagy csináljuk meg a te származási térképedet, és nézzük a szláv, német őseidet. Nincs már etnikai homogenitás, és nem is lesz. Összekeveredünk. Ez van. Vállalunk identitásokat. Lehet, hogy egy zsidó Izraelben vér szerint inkább magyar, mint egy magyar Magyarországon, akinek három nagyszülője volt zsidó. De éljenek ott, ahol nekik jó.

          Továbbra sem értem, miért fontos neked, hogy ki hol él! Miért ne éljen ott, ahol megtalálja a párját, munkáját, boldogságát?

          • Az etnikai homogenitásról annyit,hogy a zsidók annyira belterjesek már,hogy gyakorlatilag genetikai szűrésen kell átesniük gyerekvállalás előtt legalábbis amelyiknek esze van az gondol a jövőre, viszont rengeteg valláskárosultjuk van akik között a belterjesség már olyan méreteket öltött,hogy rengeteg genetikai deffekt hordozói és elszenvedői lettek és ez kihat az elméjükre is.Amikor a 444-es zsidó gyerek megcsináltatta a DNS elemzést a kurucon egyből ízekre szedték szegényt,de hát ő nem tehet róla,hogy 83%-ban belterjes askenázi zsidó család sarja.Szóval amit mondasz,hogy a zsidók is keverednek az konkrétan nem igaz.Az megvan,hogy a DNS elemzés szerint létezik a szemita gén? Az megvan hogy az askenázi zsidók minimum 80%-ban belterjesek?

          • Azt érted, hogy korrekt lenne faji tisztaságot mondanod, ha már annyira vágysz utána és nem vagy hajlandó megérteni, hogy ez ma egy vicces fogalom, és abszurditás?

            Nem szeretek ilyen beszélgetésben részt venni, amikor a vitapartner témát vált, amikor elfogynak az érvei.

            Nem szeretem, ha tudományoskodó köntösben kezd mocskolódni. Elfelejtetted definiálni a belterjesség fogalmát. Ha tudományoskodsz, akkor csináld rendesen.

            Egy rakás fél-, negyed-, és háromnegyed, és minden egyéb nem 100% zsidót ismerek. Lehet, hogy 8%-ban te is az vagy. De van olyan ismerősöm, aki tudomása szerint 100% zsidó származású, de a párja egyáltalán nem. Szóval, bocs, de egy baromság, amit a zsidók nem keveredéséről írsz. Ezt lehet, hogy a kurucon így akarják tudni, de attól még nem lesz igaz.

            Szemita gén nem létezik, valószínűleg a markerek zavarnak össze.

          • nem váltottam témát a homogenitásról írtál itt egy pátoszt,hogy a zsidók nem belterjesek én csak megcáfoltam ezt.A 100% zsidó származás amiről írsz egyben bizonyítja is a belterjes szaporodást, nálunk kb a cigányoknál van még ilyen.A Szemita gén létezik csak lehet rosszul fogalmaztam szóval a szemita marker az bizony létezik hiába próbáljátok ti zsidók ezt tagadni érdekes,hogy amikor tényekkel szembesítenek titeket azonnal megy a terelés.Különösen érdekel,hogy honnan vetted,hogy én 8%-ban zsidó vagyok illetve milyen információk alapján jelented ki azt,hogy akár én is zsidó lehetek?

          • Elfelejtetted definiálni a belterjesség fogalmát. Kérlek, pótold.
            Szemita gén nem létezik, fogalmazz pontosan. Szemita marker sem létezik, csak több marker együttes jelenléte esetén lehet nagyobb valószínűséget rendelni ilyen-olyan származáshoz, vagy hiányuk esetén lehet kizárni bizonyos származásokat.
            Semmit nem tereltem, te pedig semmilyen ténnyel nem szembesítettél. Épp fordítva, terelésképp te beszélsz erről, ahelyett, hogy definiálnád a belterjességet, és akkor érdemben tovább tudnánk lépni, hogy megnézzük, igaz-e az állításod.

            Viszont túl nehézkes veled a párbeszéd, szóval nem haragszom, ha hagyjuk a fenébe az egészet, a sértegetéseiddel meg ne fáraszd magad.

          • Az volt a kérdés, hogy mit értesz belterjesség alatt.
            Miért ilyen kurva nehéz ezt felfognod?
            A források nagyon fontosak egy vitában, de te képtelen vagy kifejezni, hogy mi az álláspontod. Ezt a képességet pedig nem helyettesíti semmilyen forrás
            Főleg nem egy olyan agyatlan, hogy egy google keresés első találtai oldalát ideszórod 😀

          • Szerintem pontosan tudod miről beszélek.Csak terelsz meg hazudozol itt.Vicces itt nézni a vergődésed, egyébként nem értem miért szívatod ennyire magadat a tények ellenére is.

          • Már belinkeltem neked ott van olvasd el.Arról nem tehetek,hogy nem vagy képes az értő olvasásra.Az előbb is megbuktál a marker témában most hagylak egy kicsit triggerelődni.

          • A magyar a nyelvében nem indoeurópai. A fajtájában a viselkedésében és érzéseiben európai. Az etnikai homogenitás nem annyira fontos mint a nemzetállam léte minden és lehetősége minden etnikumnak. Előbb vagy utóbb a zsidóság legnagyobb része Izraelben fog élni(valójában már ma is) mert kezd unalmas lenni ez az ide oda vándorlás minden néhány generáció után vagy 1900 éve.

          • Egyelőre még csak az USA-ban él kb annyi zsidó, mint Izraelben, és nem hinném, hogy mind ott fognak élni. Sokaknak nincs kedve esetleg ekkorát váltani, mind kultúrában, mind éghajlatban, egyéb dolgokat tekintve, vagy csak van egy párja, aki nem zsidó, és nem akar Izraelben élni. És még rengeteg ok lehet. És ahogy korábban írtam, sokan származnak vegyes házasságokból, és él valahol Európában erős zsidó identitással, de esze ágában sincs alijázni.

            Túl sok oda-vissza vándorlás egyébként nem volt az elmúlt 1900 évben. Nem tudom mire gondolsz.

          • Na most nézem,hogy még mindig jössz itt a hülyeségekkel.Nincs zsidó marker mi?

            Joszef Carmel ortodox rabbi szerint viszont félreértés van a
            DNS-használat körül, mert a rabbinátus nem általános tesztet végeztet
            el, hanem a mitokondriális DNS egy variánsát vizsgálja, amely anyai ágon
            öröklődik, és amely szinte kizárólag csak az askenázi zsidóknak van
            meg. Carmelt néhány évvel ezelőtt genetikusok tájékoztatták arról, hogy
            az, akinek ilyen mitokondriális DNS-e van, a 90-99%-ban biztosan
            askenázi zsidó. Ez elég volt számára ahhoz, hogy 2017-ben elfogadtassa
            azt a vallási törvényt, mely szerint e különleges DNS-tesztet lehet
            alkalmazni a zsidóság megállapítására, „ha minden más eszköz kimerült.”

            https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2019/jun/12/what-does-it-mean-to-be-genetically-jewish?fbclid=IwAR1faGVImUkiZHqBouI9MeCCFEousuWFmoS4Me2YFlTkLMVkpaFchqPccRI

            https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-israeli-rabbinate-accused-of-using-dna-testing-to-prove-jewishness-1.6902132

          • Nem kedvesem, nem ezt mondtam. Egész pontosan az ellenkezőjét mondtam.
            Annyira szeretnél vitatkozni, hogy másnak olvasod a hozzászólásomat, hogy belekapaszkodhass.
            Javaslom először a figyelmes olvasás elsajátítását, a minimális koncentráció kifejlesztését.
            „Szemita gén nem létezik, valószínűleg a markerek zavarnak össze” – ezt írtam. Tehát van marker, szemita gén nincs.
            Gondold újra
            További szép napot

          • Nem, te ezt írtad:
            „Szemita gén nem létezik, fogalmazz pontosan. Szemita marker sem létezik”
            Jól terelsz de még tanulnod kell mondta Kohn bácsi.

          • Miért nem olvastad tovább?
            „Szemita gén nem létezik, fogalmazz pontosan. Szemita marker sem létezik, csak több marker együttes jelenléte esetén lehet nagyobb valószínűséget rendelni ilyen-olyan származáshoz, vagy hiányuk esetén lehet kizárni bizonyos származásokat.”

            Pont ezt az esetet írtam le. A cikkben 90% szerepel, ez nem túl acélos bizonyítás, lássuk be. Tehát több marker együttes jelenléte kell. Miért nem olvasol először figyelmesen?