Árverésre bocsát ezer vadállatot az aszály miatt természeti vészhelyzetet hirdető Namíbia, hogy csökkentse az állatállomány várható veszteségét és 1,1 millió dollár (314 millió forint) bevételhez jusson egyes állatfajok megmentése érdekében — jelentette be a környezetvédelmi minisztérium az MTI szerint.
Az afrikai országban az elmúlt évek legsúlyosabb aszálya tombol. A helyi meteorológiai intézet becslése szerint az ország egyes részeiben 59-90 éve nem látott szárazság pusztít.
„Tekintettel arra, hogy ez az év aszályos, a minisztérium el akar adni természetvédelmi területeken élő különböző fajú állatokat, hogy előteremtse a nemzeti parkok és vadvilág kezeléséhez szükséges összeget”
— közölte Romeo Muyunda.
„Parkjaink nagy részében rendkívül rosszak a legelési feltételek, és ha nem csökkentjük az állatok számát, többen éhen fognak pusztulni közülük”
— tette hozzá a szóvivő.
A mezőgazdasági tárca áprilisi jelentése szerint 2018-ban 63 ezer állat hullott el az aszály miatt.
Namíbia a héten jelentette be, hogy a kormány ezer állatot – 600 bivalyt, 150 vándorantilopot, 65 nyársas antilopot, 60 zsiráfot, 35 jávorszarvast, 28 elefántot, 20 impalát és 16 kudut – áruba kíván bocsátani, hogy szert tegyen a fajmegóváshoz szükséges 1,1 millió dollárra.
Jelenleg 960 bivaly, 2000 vándorantilop, 780 nyársas antilop és 6400 elefánt él a namíbiai nemzeti parkokban.
Namíbia nemzetközi segítséget is kért: „a namíbiaiak nagy részének túlélése veszélyben van, főként a mezőgazdaságból élőké” — jelentette ki májusban Saara Kuugongelwa-Amadhila miniszterelnök.