Izrael leszámolt a magyar–izraeli hőst meggyilkoló Hamász-terroristával

A magyar felmenőkkel rendelkező izraeli parancsnokot egy Hamász-tag ölte meg tavaly egy túszmentő akció során.

Arnon Zmora, a rendőrség elit Yamam egységének tagja 2024. júniusi túszmentő akció során vesztette életét, amelyben Almog Meir Jan, Andrej Kozlov, Shlomi Ziv és Noa Argamani túszokat szabadították ki. A Hamász-ügynök, aki megölte Arnon Zmorát, egy nemrég végrehajtott légicsapás során életét vesztette Gázában – közölte szombaton a Shin Bet és az IDF.

Az Arnon művelet

Muhammad Ahmad Yousef al-Jamal, a Hamász tagja, azok között volt, akik Almog Meir Jant, Andrej Kozlovot és Shlomi Zivet fogva tartották. 2024. június 8-án az izraeli különleges erők, a Shin Bet és a rendőrség elit Yamam egysége rajtaütést hajtott végre Abdallah al-Jamal lakásán Nuseiratban – aki Muhammad rokona és egy újságíró – és kiszabadította a három túszt. A művelet később Arnon művelet néven vált ismertté, a Yamam tisztje után, aki életét vesztette. Amikor az erők behatoltak a túszokat őrző épületbe, Muhammad al-Jamal halálosan meglőtte Zmorát. Abdallah al-Jamal és az al-Jamal család más tagjai a rajtaütés során életüket vesztették, de Muhammad túlélte.

Noa Argamanit is kiszabadították az akció során, egy közeli épületből. A Hamász kormányzati médiája szerint a művelet közben legalább 274 ember vesztette életét, ám ez az adat nem ellenőrzött, és nem különbözteti meg a harcosokat a civilektől. Az al-Jamal mellett az izraeli légierő nemrég végrehajtott csapása során életét vesztette Sari Idris Muhammad al-Aqrab is, egy Hamász-terrorista, aki október 7-i támadás során hatolt be Izraelbe, és a Shin Bet szerint „közeli kapcsolatban” állt al-Jamallal.

„Ezek nem Alon szemei” – megszólalt az egyik gázai túsz családja

Alon Ohel szülei szívszorító üzenetet küldtek a fiuknak.

Eggyel kevesebb Hamász terrorista

A Hamász vezette gázai egészségügyi minisztérium szerint a harcok eddig több mint 65000 ember halálát vagy eltűnését eredményezték az övezetben, ám ezt az adatot nem lehet ellenőrizni, és nem különbözteti meg a civileket a harcosoktól. 

Izrael szerint augusztusig több mint 22000 terroristát ölt meg a harcok során, valamint további 1600 terroristát Izrael területén az október 7-i támadás során. Izrael hangsúlyozza, hogy törekszik a civil áldozatok minimalizálására, és kiemeli, hogy a Hamász Gáza civil lakosságát emberi pajzsként használja, civilek lakóhelyéről, kórházakból, iskolákból és mecsetekből harcol.

Izrael földi offenzívája a Hamász ellen Gázában és a övezet menti katonai műveletek során eddig 471 halálos áldozatot követelt. A veszteséglistában két rendőrtiszt és három védelmi minisztériumi civil vállalkozó is szerepel.

„Nélkületek az ünnepek nem ünnepek” – a Bibas apuka szívszorító ros hásánai üzenete

Jarden Bibas egy szívszorító Instagram-bejegyzést tett közzé.

Ne felejtsünk! Nézze meg a palesztin terrorszervezet Izrael elleni brutális támadását!

Hamászsimogatók figyelmébe: Izrael új weboldalt indított a Hamász október 7-i terrortámadásának dokumentálására.