Berlinben az iszlám az úr: rémálommá vált egy zsidó tanár élete a migráns-iskolában

two women in hijabs are reading a book

Uziel Inácio-Steck megrázó tapasztalatokat mesél el a zaklatásról és az elszigeteltségről, feltárva a migránsok által dominált iskolák rendszerbeli hiányosságait, ahol az iszlám ütközik a német liberalizmussal.

Ami egy befogadásról szóló küldetésként indult Uziel Inácio-Steck, a 43 éves brazíliai zsidó meleg tanár számára, elszigeteltséggel, zaklatással és traumával végződött. Története – amelyet Thorsten Schmitz írt meg a Süddeutsche Zeitungban – rávilágít arra, amit sok tanár Berlin az iszlámot követő bevándorlók által lakott negyedek integrációs kudarcaként ír le.

„Ahol az iszlám az úr”

A riport szerint Inácio-Steck 2010-ben költözött Berlinbe, és kilenc éven át tanított a Karl-Bolle általános iskolában Moabitban, egy 85 000 lakosú munkásnegyedben.

Az iskola tanulóinak körülbelül 95%-a bevándorló családokból származik, főként Libanonból, Afganisztánból, Irakból és a palesztin területekről. A legtöbbjük konzervatív háztartásokból származik, ahol a homoszexualitás tabu – vagy egyenesen illegális.

Bár évekig titokban tartotta zsidó identitását és szexuális irányultságát, Inácio-Steck végül elmondta a diákoknak, hogy férjhez ment. Ez a bejelentés azt váltotta ki, amit ő „rémálomnak” nevezett. 

A diákok kigúnyolták, nem voltak hajlandók vele egy osztályteremben tanulni vagy étkezni, és „mocskosnak” nevezték. Az egyik diák azt kiabálta: „Meleg vagy? Elmondom az egész iskolának!”, míg mások azt mondták neki, hogy „szégyen az iszlámra és a családra”. Néhányan még erőszakkal is fenyegették. „Ez egy olyan hely” – mondta neki egy fiú –, 

„ahol az iszlám az úr”.

Arabok köpdöstek le és vertek meg egy zsidó házaspárt Berlinben

Az Izrael-ellenes tömeg vérszemet kapott a feleség Dávid-csillagos nyaklánca láttán.

Annak ellenére, hogy az eseteket jelentette az iskola vezetésének, Inácio-Steck szerint alig kapott támogatást. A vezetők arra ösztönözték, hogy alkalmazkodjon a diákok „hagyományos hátteréhez”, és kerülje a „bajkeverést”. 

Egy esetben, elmondása szerint, azért kapott megrovást, mert túl közel ült a diákokhoz, miközben a telefonján egy holokauszt-emlékvideót mutatott nekik. A vezetés nem az eset kivizsgálásával reagált, hanem fegyelmi eljárást indított ellene.

Egy másik esetben az igazgató rendőrségi feljelentést tett ellene, mert állítólag túllépte a hatáskörét – miután azt tanácsolta egy reszkető lánynak, hogy vegyen fel melegebb ruhát, és egy rosszul kinéző fiúnak azt javasolta, hogy igyon vizet a ramadáni böjt alatt. Később „saját biztonsága érdekében” elrendelték, hogy a folyosón tanítson.

Végül poszttraumás stressz zavarral diagnosztizálták, és Inácio-Steck orvosi szabadságra ment. 

„Soha nem gondoltam volna, hogy ilyesmit fogok tapasztalni Németországban” 

– mondta könnyek között. Azóta ügyvédet fogadott, és tanúvallomásokat gyűjtött kollégáitól, akik tiszteletre méltó és elkötelezett pedagógusnak írták le. Sajnos Steck esete nem egyedülálló.

“Jött három férfi és fejberúgott” – izraeli békeaktivistára támadtak Berlinben

A szilveszter éjjel történt támadás idején a nő egy olyan jelvényt viselt, amelyen az izraeli és a palesztin zászlót egy szív alakban ábrázolták.

„Elmehetsz. Nincs rád szükségünk itt.”

Más berlini kerületek tanárai is hasonló tapasztalatokról számoltak be. Miriam (álnév), egy balkáni származású tanárnő Neuköllnben, elmondta, hogy a demokráciáról szóló óráit elutasították az iskolavezetők, akik attól tartottak, hogy a diákok szülei negatívan reagálnak rá. 

„Néhány tanár fél földrajzot tanítani, mert Izrael is szerepel a térképeken” 

– mondta, hozzátéve, hogy sok osztályban „már nem tanítják a holokausztot”.

Ő és mások olyan környezetről számoltak be, amelyben a tanárok – különösen a nők – tiszteletlenséggel, zaklatással, sőt fenyegetésekkel szembesülnek. Egy testnevelő tanár elmondta, hogy egy diákot késsel kaptak el, de nem tettek fegyelmi intézkedéseket. 

A berlinisztáni rendőrfőnök „óvatosságra intette” a melegeket és a zsidókat

Itt tart 2024-ben a német főváros.

A Süddeutsche Zeitungnak adott interjúban egy másik tanár egy negyedik osztályos diákkal folytatott beszélgetésére emlékezett vissza, aki zavarta az órát. Amikor a tanár megkérdezte, miért, a lány azt válaszolta, hogy „nem szereti a németeket”. 

A tanár megkérdezte, hogy inkább egy másik országban élne-e, mire a diák így válaszolt:

 „Elmehet. Nincs itt szükségünk magára.” 

A lap megjegyezte, hogy a tanárok nem kaptak támogatást az igazgatóktól vagy a felügyelőktől, akik megakadályozták a külső szervezetek beavatkozását is. Ehelyett a tanári karnak azt mondták, hogy „értsék meg” és „tolerálják” a „hagyományos háttérrel” rendelkező diákokat.

Németországba is begyűrűzött a bojkott: már az Aldi sem rendel izraeli árukat

Az izraeli gazdák szerint korábban sosem történt ilyen.

“Szabad Palesztinát” – késekkel támadtak a Makkabi Berlin zsidó focicsapatra

A Makkabi ifjúsági csapatát sértegették, leköpték, majd a mérkőzés után késekkel és botokkal üldözték nézők és a másik csapat egyes játékosai is.

Kattintson ide, ha hozzá kíván szólni a Facebookon! További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.