Elbocsátották és vádat emeltek egy magas beosztású ügyvéd ellen, miután összefestette Ottawa holokauszt-emlékművét.
Egyelőre nem teljesen érthető, hogy a magát nőnek képzelő férfi mit akart üzenni a holokauszt-emlékmű elleni akcióval.
Fura támadás
A kanadai fővárost megrázó, megdöbbentő támadás után az ottawai hatóságok megerősítették, hogy a város holokauszt-emlékművének megrongálásával vádolt személy nem más, mint Ian Aspinlieder, a város fő jogi tanácsadója.
A 46 éves férfit letartóztatták és elbocsátották állásából, miután „FEED ME” (Etess!) feliratot festett óriási piros betűkkel a nemzeti holokauszt-emlékműre.
A hatóságok Aspinliedert 5000 dollár feletti bűncselekménnyel, emlékmű megrongálásával és zaklatással vádolják. A tárgyalásig felfüggesztették tagságát az Ontario Bar Association-ben.
Aspinlieder, aki korábban nem bináris neműnek vallotta magát, ma már a they/them névmást használja, hosszú ideje köztisztviselőként dolgozott, éves fizetése körülbelül 148 ezer dollár volt.
A megrongált holokauszt-emlékművet a neves zsidó-amerikai építész, Daniel Libeskind tervezte, és a támadás után alig egy héttel a világ 24 legszebb építménye közé választották.
Elfogadás, de nem mindenkinek
Az utóbbi években több kritika éri az LMBTQ mozgalom egyes nyugati szárnyait az Izrael-ellenes retorika és a zsidó közösségekkel szembeni elutasítása miatt. Egyes aktivisták és szervezetek Izraelt rendszeresen apartheidállamként bélyegzik, és kizárják a cionista zsidókat a rendezvényeikről, például pride felvonulásokról vagy egyetemi eseményekről. Sokan „pinkwashinggal” (azaz a melegek jogainak eszközként való felhasználása az állam nevének tisztára mosására) vádolják Izraelt, figyelmen kívül hagyva, hogy a zsidó állam a Közel-Kelet legnyitottabb országa az LMBTQ-jogok terén.
A zsidó LMBTQ-személyek sokszor arról számolnak be, hogy az elméletileg elfogadó közösségeikben is antiszemita megnyilvánulásokkal kell szembenézniük. Miközben a befogadás és sokszínűség jelszava alatt szerveződnek ezek a mozgalmak, egyes résztvevők Izrael-ellenes állásfoglalásai, vagy akár nyílt zsidóellenes megjegyzései éppen az elfogadás szellemével mennek szembe.
Kattintson ide, ha hozzá kíván szólni a Facebookon! További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.