Daniel Pearl-t, a Wall Street Journal dél-ázsiai irodavezetőjét 2002-ben az al-Kaidához kötődő pakisztáni terroristák fejezték le a kamera előtt.
Az indiai kormány csütörtökön bejelentette, hogy hadserege megölte azt a pakisztáni terroristát, aki lefejezte Daniel Pearl amerikai újságírót.
India bosszút állt
A Bharatija Dzsanata Párt (BJP), India kormánypártja közölte, hogy az indiai hadsereg a „Sindoor hadműveletben” végzett Abdul Rauf Azhar pakisztáni terroristával.
Iszlamista terroristák egy csoportja, köztük Azhar, 2002-ben elrabolta és meggyilkolta Pearl-t. A terrorista kapcsolatban állt az al-Kaidával és a Jaish-e-Mohammed iszlamista terrorcsoporttal, amelynek célja Kasmír elszakítása Indiától és teljes beolvasztása Pakisztánba.
Ki volt Daniel Pearl zsidó-amerikai újságíró?
Pearl a The Wall Street Journal dél-ázsiai irodavezetőjeként dolgozott, és eredetileg Mumbaiban állomásozott. A 2001. szeptember 11-i New York-i merényletek után a pakisztáni Karacsiba költözött, hogy a pakisztáni terroristák után nyomozzon.
2002. január 23-án Pearl-t iszlamista terroristák elrabolták egy karacsi szállodában. Elrablói, akik magukat a Pakisztáni Szuverenitás Helyreállításáért Nemzeti Mozgalomnak nevezték, azzal vádolták, hogy kém, és egy listát küldtek az Egyesült Államoknak, amelyen követelések szerepeltek, ha azt akarják, hogy Pearl-t szabadon engedjék. Az amerikai kormány nem teljesítette a követeléseket.
Pearl egy videón, pillanatokkal a kivégzése előtt kijelentette, hogy zsidó, és többször járt Izraelben.
India szerdán indította el a „Sindoor hadműveletet”, amely állítása szerint a pakisztáni „terrorista infrastruktúra” ellen irányult. Pakisztán cáfolta India állításait, és azzal vádolta szomszédját, hogy szándékosan civileket vett célba.
Kattintson ide, ha hozzá kíván szólni a Facebookon! További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.