Újabb izraeli túsz- és fogolycsere javaslatot utasított el a H@mász

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

A Hamász palesztin terrorszervezet elutasította Izrael újabb javaslatát, amely 10 túsz szabadon bocsátását és 45 napos tűzszünetet tartalmazott. A palesztin szervezet közölte, hogy csak akkor hajlandó tárgyalni a túszok elengedéséről, ha Izrael teljesen beszünteti a háborút, kivonul Gázából, és lehetővé teszi az övezet újjáépítését.


Khalil al-Hayya, a Hamász tárgyalódelegációjának vezetője kijelentette: „Nem fogadunk el olyan részleges megállapodásokat, amelyek Netanyahu politikai érdekeit szolgálják.” Hozzátette, hogy a palesztin terrorszervezet kész azonnal tárgyalni egy átfogó egyezményről, amely magában foglalja az összes túsz szabadon bocsátását és egy meghatározott számú palesztin fogoly elengedését Izrael részéről.

Al-Hayya hangsúlyozta, hogy a Hamász nem hajlandó feladni fegyvereit:

„Az ellenállás és fegyverek az izraeli megszállás következményei, és népünk természetes jogát képezik.”

Az izraeli médiában korábban megjelent hírek szerint Ali Abu Shahin, az Iszlám Dzsihád terrorszervezet politikai irodájának tagja kijelentette, hogy

„a cionista javaslat az ellenállás lefegyverzésére elfogadhatatlan és nem képezi tárgyalás alapját”.

Az Egyesült Államok Fehér Háza szerint a Hamász elutasítása azt mutatja, hogy nem érdekli őket a béke, csak az erőszak fenntartása. A Trump-kormányzat továbbra is azt követeli, hogy a Hamász engedje szabadon az összes túszt, különben súlyos következményekkel kell szembenézniük.

„Gyermekeitek koporsóban fognak visszatérni” – üzent a Hamász a túszok családjainak

A terroristák egy propagandavideót tettek közzé, miközben elutasították a legújabb tűzszüneti ajánlatot is.

“Újabb izraeli túsz- és fogolycsere javaslatot utasított el a H@mász” bejegyzéshez 8 hozzászólás

  1. „Az ellenállás és fegyverek az izraeli megszállás következményei, és népünk természetes jogát képezik.”​

    Gaza nem volt megszállt terület (Izrael kivonult onnan), és a hamasz a palesztin hatóságot is elűzte, mintegy saját államot alkotva. Blokád alá is azért került, mert veszélyeztetni, támadni kezdte Izraelt. A blokád amúgy nem volt effektív (lásd felfegyverkezés, alagutak, stb), a lakosság vígan élt az oda özönlő segélyekből (sokszor jobban, mint a magyarok itthon) és SZAPORODOTT! Eközben Izrael látta el őket ivóvízzel, elektromos árammal, üzemanyaggal és egyéb segélyekkel. Ennyit a megszállásról!!!!!!

    Ha nem teszik le a fegyvert és nem tünnek el, folytatódik a háború (amit ők kezdtek), és Izrael büntetésül területeket annaktál a gazai övezetből. Ebből majd értenek…

    PS. A gazai övezetben (ami kisebb Budapest területénél), több kórház és egyéb egészségügyi intézmény volt a jelen háború kitöréséig, mint Budapesten. Aztán a hamasz gondoskodott arról, hogy ne így legyen. Ezt folytatják…

      • „Csak” előidézte egy háború indításával, pontosan tudva, hogy ez fog történni. Erre ment ki az egész: Izraelt háborúba rángatni és aztán ujjal mutogatni a pusztításra. És még most is folytatják, megtartva a túszokat, további háborút folytatva. Ez neked nem elég? Mégis, egy ilyen mocsokkal szemben mi legyen az eljárás szerinted? Segélyek, amiket kifosztanak és pénzért adják azoknak, akiknek küldték?
        Amig a hamasz ott szívóskodik, marad a rombolás (Berlin ostroma) az ellehetetlenítésükre -nincs más út ezekkel.

        • Nem a Hamasz rombolta le az infrastruktúrát, gyilkolta le civilek tízezreit – nem melles izraeli foglyokat is!.
          Egy 2/3 Budapestnyi területen, ami teljesen el van vágva a külvilágtól folyik valami 563 napja, amit háborúnak neveni barokkos túlzás.
          Szmotrics: A túszok hazahozatala nem a legfontosabb cél.
          563 napja.
          Milyen kormány ez, és milyen ember, aki ezt a kormányt támogatja?

          • A fő cél a háborút indított ellenség megsemmisítése, surprise-surprise, ami a túszok kiszabadításával is jár. Emellett a túszok kiszabadítása folyamatos cél, de nem egy megadással felérő feltételekkel. A többi bla-bla.
            Ki nem fogysz az "érvekből", vajon miért? (A kérdés költői, ne fáraszd magad a válasszal.)

  2. A palesztin szervezet közölte, hogy csak akkor hajlandó tárgyalni a túszok elengedéséről, ha Izrael teljesen beszünteti a háborút, kivonul Gázából, és lehetővé teszi az övezet újjáépítését.
    Az üléspont-álláspont örök kérdése.