Palesztin öltözet viselésére bátorít a Brit Szakszervezetek Országos Szövetsége

A BBC egyik munkatársa szerint a szakszervezetük politikamentességéért küzdő újságírókat a BBC szerkesztési irányelveinek megszegésére bátorítják.

A brit Újságírók Országos Szövetsége (National Union of Journalists, NUJ) megerősítette a Jewish Newsnak, hogy a BBC újságírói kiléptek a szakszervezetből, miután a Szakszervezetek Országos Szövetsége (Trades Union Congress, TUC) olyan irányelveket jelentett be, amelyek arra ösztönzik a dolgozókat, hogy a Palesztináért folytatott akció részeként palesztin színekbe öltözzenek, vagy viseljenek keffijét.

Az elméletileg hatmillió szakszervezeti tag érdekeit képviselő TUC állandó tűzszünetet, a “gázai erőszak beszüntetését” és a túszok szabadon bocsátását követelte, de azzal, hogy a november 28-án, csütörtökön tartandó esemény részeként palesztin öltözetet javasoltak, a BBC néhány NUJ-tagja úgy érzi, hogy szakszervezetük átlépett egy határt.

A BBC egyik munkatársa szerint a javaslat egyértelműen sérti a BBC pártatlan tudósítás iránti elkötelezettségét. 

„A BBC újságíróit, akik büszkék a pártatlanságra, és akik azért küzdöttek, hogy az NUJ mentes legyen a politikától, arra bátorítják, hogy egy politikai ügy támogatásával szegjék meg a BBC szerkesztési irányelveit” – mondta a Timesnak. Hozzátette, hogy a „képmutató és antiszemita” akció után átgondolták NUJ-tagságukat.

A BBC 1500-szor sértette meg saját szerkesztési irányelveit október 7-óta

A brit műsorszolgáltató 14-szer gyakrabban vádolta Izraelt népirtással, mint a Hamász terrorcsoportot.

A BBC zsidó munkatársai szerint Nigel Lewis, a műsorszolgáltató HR-igazgatója értesült a helyzetről, és felvetette azt a vállalat HR-vezetőinek. 

Az NUJ tagjainak szóló üzenetében a szakszervezet most azt írja, hogy „a BBC-nél és a közszolgálati műsorszolgáltatásban dolgozó tagoknak egyértelműen fontos kötelességeik vannak a pártatlansággal kapcsolatban, és a közösségi médiára vonatkozó irányelvek szerint dolgoznak, amelyeket az NUJ nem szeretné, ha a tagok megszegnének”.

Charlotte Henry szabadúszó újságíró, aki szintén lemondott a tagságáról, a The Addition című hírlevelében azt írta, hogy a szakszervezet „a zsidók számára ellenséges környezetté vált, és én ennek nem lehetek többé részese”.

Gerinc kerestetik: Nagy-Britannia is kész letartóztatni Netanjahut

Az egyik befolyásos republikánus szenátor gazdasági szankciókat sürget az ICC döntését elfogadó szövetséges országokkal szemben.

A TUC nem tudta megmondani, hogy korábban kért-e valaha is arra dolgozókat, hogy valamely konfliktusban az egyik vagy másik oldal nemzeti színeit viseljék. Azt azonban megerősítette, hogy soha nem kérte tagjait arra, hogy Ukrajna színeiben viseljenek ruhát az ország és Oroszország konfliktusa miatt.

Ami azonban a palesztin ügyet illeti, a TUC nem egyszerűen arra kéri a résztvevőket, hogy „viseljenek valami piros, zöld, fekete vagy palesztin kendőt” a munkahelyükön, hanem

„láthatóan mutassák ki szolidaritásukat” azzal, hogy ilyen ruházatban posztolnak magukról képeket a közösségi médiában.

A Brit Zsidók Képviselő Tanácsa határozott hangvételű nyilatkozatot adott ki, amelyben azzal vádolta a szakszervezeteket, hogy

„gyerekes politikát játszanak egy olyan konfliktusban, amelynek tényeiről nyilvánvalóan nem tudnak semmit”, ahelyett, hogy a munkavállalók védelmére irányuló alapvető küldetésüket követnék.

A nyilatkozat hozzátette: „Bármi legyen is a kinyilvánított szándék, a kísérlet, hogy ezt a kérdést ilyen módon vigyék be a munkahelyre, kétségtelenül tovább fokozza azt a harcias légkört, amellyel sok zsidó alkalmazott szembesül”.

Gyorsabban kapott orvosi ellátást, mert a gázai tűzszünet mellett szavazott

Jess Phillips munkáspárti képviselő egy palesztin orvos jóvoltából előzte be a kórházban várakozó tömeget.

“Szkeptikusan érkeztem Izraelbe” – egy brit tábornok vette védelmébe az IDF-et

Sir John McColl szerint Gáza „a legösszetettebb és legnehezebb műveleti környezet, amellyel bármelyikünk találkozott, beleértve Afganisztánt és Irakot is”.