A Facebook közösségi médiaplatformot is üzemeltető Meta, indoklás nélkül letiltotta Magyarország egyik legismertebb rabbijának, Köves Slomónak, az EMIH – Magyar Zsidó Szövetség vezető rabbijának Facebook oldalát, ahol Köves rabbi jellemzően vallási jellegű tartalmakat osztott meg.
Hasonlóan a Neokohnhoz, Köves Slomó rabbi oldala vasárnap délután óta szintén elérhetetlen, miután a közösségi médiaóriás emailben értesítette a rabbit, hogy Facebook oldala korlátozás alá került.
A letiltáshoz nem fűztek indoklást, így továbbra is kérdés marad, hogy milyen ok vezetett a szólásszabadságot ilyen módon korlátozó lépéshez.
Köves rabbi Facebook-oldalán jellemzően a zsidó valláshoz és a zsidó közösséghez köthető témákat jelenített meg, de ez legnagyobb platformja naponta jelentkező Talmud-tanulócsoportjának is.
Érthetetlen, hogy a zsidó vallási vagy közösségi témák, esetleg a Talmud-tanulás, vagy a Hamász palesztin terrorszervezet által megtámadott Izrael melletti egyértelmű kiállás vezetett-e a letiltáshoz, bármelyik is legyen az, a Meta mindenképpen magyarázattal tartozik.

Mert nem moderáljátok a hozzászólásokat, némelyiket a kurutyinfos is megirigyelné.
Durvul a démonokrácia szólásszabadsága.
Amikor jobboldali portálokat lőttek le , akkor olyan nagy
volt az öröm , hogy teljesen megfeledkeztek valamiről.
Martin Niemöller német teológus, korai Hitler-hívőből
vált ellenálló és Dachauba zárt lelkész szavait idézik
elég gyakran hazai ballibjeink. Idézhetik most is …
Mikor a nácik elvitték a kommunistákat,
csendben maradtam,
hisz nem voltam kommunista.
Amikor a szakszervezeti tagokat vitték el,
csendben maradtam,
hisz nem voltam szakszervezeti tag.
Amikor a szocialistákat vitték el,
csendben maradtam,
hisz nem voltam szocialista.
Amikor a zsidókat vitték el,
csendben maradtam,
hisz nem voltam zsidó.
Amikor meg engem vittek,
már nem maradt senki,
aki tiltakozhatott volna.
Nem gondolom, hogy a Neokont támogató zsidó kör oly nagyon boldog lett volna jobboldali, nemzeti portálok bezárásakor. Annak a hazai zsidóság másik, a globalizmust választó fele örült…
Az igazi jobboldalt mindenütt tiltják.
tudok egy jó rabbiviccet, elmondjam?