A Meta letiltotta Köves Slomó rabbi Facebook-oldalát is

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

A Facebook közösségi médiaplatformot is üzemeltető Meta, indoklás nélkül letiltotta Magyarország egyik legismertebb rabbijának, Köves Slomónak, az EMIH – Magyar Zsidó Szövetség vezető rabbijának Facebook oldalát, ahol Köves rabbi jellemzően vallási jellegű tartalmakat osztott meg.

Hasonlóan a Neokohnhoz, Köves Slomó rabbi oldala vasárnap délután óta szintén elérhetetlen, miután a közösségi médiaóriás emailben értesítette a rabbit, hogy Facebook oldala korlátozás alá került.

A letiltáshoz nem fűztek indoklást, így továbbra is kérdés marad, hogy milyen ok vezetett a szólásszabadságot ilyen módon korlátozó lépéshez.

Köves rabbi Facebook-oldalán jellemzően a zsidó valláshoz és a zsidó közösséghez köthető témákat jelenített meg, de ez legnagyobb platformja naponta jelentkező Talmud-tanulócsoportjának is.

Érthetetlen, hogy a zsidó vallási vagy közösségi témák, esetleg a Talmud-tanulás, vagy a Hamász palesztin terrorszervezet által megtámadott Izrael melletti egyértelmű kiállás vezetett-e a letiltáshoz, bármelyik is legyen az, a Meta mindenképpen magyarázattal tartozik.

„Szólásszabadság” működésben: A Facebook törölte a Neokohn oldalát!

Lapunk Facebook-oldala vasárnap reggel vált elérhetetlenné, miután a közösségi médiaóriás törölte azt.

“A Meta letiltotta Köves Slomó rabbi Facebook-oldalát is” bejegyzéshez 30 hozzászólás

  1. Mert nem moderáljátok a hozzászólásokat, némelyiket a kurutyinfos is megirigyelné.

  2. Amikor jobboldali portálokat lőttek le , akkor olyan nagy
    volt az öröm , hogy teljesen megfeledkeztek valamiről.
    Martin Niemöller német teológus, korai Hitler-hívőből
    vált ellenálló és Dachauba zárt lelkész szavait idézik
    elég gyakran hazai ballibjeink. Idézhetik most is …

    Mikor a nácik elvitték a kommunistákat,
    csendben maradtam,
    hisz nem voltam kommunista.

    Amikor a szakszervezeti tagokat vitték el,
    csendben maradtam,
    hisz nem voltam szakszervezeti tag.

    Amikor a szocialistákat vitték el,
    csendben maradtam,
    hisz nem voltam szocialista.

    Amikor a zsidókat vitték el,
    csendben maradtam,
    hisz nem voltam zsidó.

    Amikor meg engem vittek,
    már nem maradt senki,
    aki tiltakozhatott volna.

    • Nem gondolom, hogy a Neokont támogató zsidó kör oly nagyon boldog lett volna jobboldali, nemzeti portálok bezárásakor. Annak a hazai zsidóság másik, a globalizmust választó fele örült…