Ebrahim Raiszi iráni elnök helikopterének vasárnapi végrehajtott „kényszerleszállására” több izraeli rabbi nyilvánosan reagált.
Meir Abutbul rabbi „teheráni hóhérnak” nevezte Raiszit, és a Facebookon közzétett bejegyzésében elítélte őt az Izraellel és a zsidó néppel szembeni ellenségeskedése miatt.
„Ez a kutya fel akarta akasztani a zsidókat, ezért Isten szétszórta a szélbe egy helikopterbalesetben, őt és egész Izrael-gyűlölő csapatát” – írta Abutbul, azt sugallva, hogy a baleset egyfajta isteni büntetés volt.
Facebook-bejegyzésében Ben Artzi figyelmeztetett: „Isten azt mondta, elég volt, feldühítettétek Őt”, jelezve, hogy az incidens a Raiszi és kormánya által hozott intézkedésekért járó büntetés eredménye volt.
E hangok mellett Jichák Batzri rabbi is megosztotta gondolatait a közösségi médiában, és Raiszit a bibliai gonosztevőhöz, Hámánhoz hasonlította.
„Hámán, a gonosz megsérült egy helikopterbalesetben” – írta Batzri a Facebookon, utalva a Tasnim iráni hírügynökségnek a kelet-azerbajdzsáni régióban történt balesetről szóló jelentésére.
Raiszi korábban nemzetközi felháborodást váltott ki azzal, hogy a holokauszt további kivizsgálását követelte, és fenyegetéseket intézett Izrael ellen, többek között azt állította, hogy a palesztin konfliktus egyetlen megoldása egy állam lenne „a folyótól a tengerig”, és olyan akciókkal vádolta Izraelt, amelyekkel „átlépte a vörös vonalakat”.





Várható-e a Hamas és Hezbollah leteszi a fegyvert és békét köt Izrael Állammal ? Ha Irán leállitja a nukleáris atombomba gyártási programját a Béke és Biztonság megteremtését hozhatja el a Közel-Kelet régiónak , amelynek hatása Földünk mindannyi nemzetére és nemzetállamára hatással lehet … Álom és rémállom között az emberiség reménye az Alkotó teremtöerö árnyékában / Can Hamas and Hezbollah lay down their arms and make peace with Israel ? If Iran stops its the nucleear bomb production program , Peace and Security can bring peace to the Middle East region , the influence of which can have an effect on all the national powers and national states of our Earth … Between hope and nightmare lies in the shadows of Creator´s creative power .
Várható-e a Hamas és Hezbollah leteszi a fegyvert és békét köt Izrael Állammal ? Ha Irán leállitja a nukleáris atombomba gyártási programját a Béke és Biztonság megteremtését hozhatja el a Közel-Kelet régiónak , amelynek hatása Földünk mindannyi nemzetére és nemzetállamára hatással lehet … Álom és rémállom között az emberiség reménye az Alkotó teremtöerö árnyékában / Can Hamas and Hezbollah lay down their arms and make peace with Israel ? If Iran stops its the nucleear bomb production program , Peace and Security can bring peace to the Middle East region , the influence of which can have an effect on all the national powers and national states of our Earth … Between hope and nightmare lies in the shadows of Creator´s creative power .
Nem.
„Isten büntetése volt az iráni elnök lezuhanása?”
Vajh, nem helyénvalóbb-e a kérdés pl. a holokauszt néven elhíresült esemény kapcsán? – merül föl a morfondír, szrtem indokoltan, az olvasóban…
KedvesRIGOR MORTIS!Te vagy talán az első idióta, aki ezt az undorító kérdést megengedi magának, de viszont volt már olyan értelmes ember is, akinek ez az eszébe jutott. Ovádia Joszef rabbi a zsidókat sújtó vérengzéseket Isten büntetésének tartotta.
Ezek után, mongya! – mi a gongya?!
A rabbi urak véleményeit nagyon fontos volt közölni.
Szoktatni kell a közvéleményt otthon is , külföldön is.
A demográfiai mutatók alapján ez általános lesz …
Lefordítanád a mondókádat magyarra?
Kérésed számomra parancs.
Az izraeli demográfiai elemzések szerint az ortodox , vallásos zsidók kerülnek többségbe.
Ez a fajta retorika hamarosan teljesen általános lesz. Az élet minden , de minden területén.
Amikor Iránt azzal vádolják , hogy vallási fanatikusok irányítják az országot , akkor csak egy
dologról feledkeznek el. Véletlenül.
Attól , hogy Izrael lesz a következő.
Ez már csak idő kérdése arrafelé !
Ha valaki 50-60 éves , az szerintem még megéri , hogy az ENSZ-ben és más fórumokon is
fekete ruhás , fekete fejfedős emberek fenyegetik egymást , de szigorúan vallási alapokon.
Ráadásul atomfegyverekkel !
Hogy csak ezt az apró semmiséget említsem , mert a többit még említeni sem merem …
Az Örökkévaló IGAZSÁGOT TETT!
https://hvg.hu/vilag/20240520_nemzetkozi-buntetobirosag-netanjahu-gaza-hamasz-elfogatoparancs
ó, lehet gyártani a narratívát a felsőbb hatalomról, de mit szóltok ehhez?
Vagy a büntetése, vagy a jutalma. Nézőpont kérdése.